Прикарпатська преса про довгий шлях до школи, опозицію до Марцінківа та містичні знаки

 

 

Огляд прикарпатської преси за період з 10 по 16 листопада.

 

Репортер

Франківськ захоплюють тролейбуси За останні два роки в Івано-Франківську з’явилось 17 нових тролейбусів, які закупили за кошти ЄБРР. Почали будувати нові лінії та тягові підстанції. Нині ж працюють над розробкою нових маршрутів та електронним квитком.

Коли цукор шкодить У світі кожні три секунди діагностують один випадок цукрового діабету, а кожні шість секунд один пацієнт помирає внаслідок ускладнень. Таку статистику озвучують лікарі і кажуть, що хвороба прогресує з кожним роком.

Як повернутися з війни Після війни рідні люди стають чужими, їм треба заново пізнати одне одного. Комусь це вдається самотужки, багатьом потрібна допомога. Тому франківські психологи проводять сімейні реабілітації з ветеранами АТО та їхніми рідними. Кажуть, головне – зберегти сім’ї.

 

Галицький кореспондент

Мальовані кахлі зникають як промисел У Косові закривається унікальне виробництво мальованих пічних кахлів, які використовували для створення гуцульських печей та інтер’єрів.

Залежний від неба Його поховали тричі, востаннє через 42 доби після загибелі. І в кожній із трьох могил покояться рештки коломийського героя, капітана Олександра Козолія. Він мріяв про польоти в небі ще з дитинства, а на 31-му році життя злетів туди назавжди. Рідні загиблого переконані – трагедія сталася невипадково, підозрюють, що це була підла зрада. Судова тяганина триває вже три роки. Винні й досі не покарані.

Довгий шлях до школи Уже декілька років мешканці села Раковець Богородчанського району борються за нову школу. Ще 3 листопада 2011 року відбулось урочисте закладання каменю під будівництво Раковецького НВК, який обіцяли завершити до 2013 року. Та час іде, а діти й досі не мають де вчитися.

 

Західний кур’єр

Вадим Войтик: «Працювати у виконкомі Марцінківа в опозиції до Марцінківа – м’яко кажучи, дивно» Його називають мозковим центром у середовищі бенефіціарів перемоги Руслана Марцінківа в 2015 році. Прийшовши у «свободівську» команду у 2010-му, коли ВО «Свобода» вперше сформувала більшість у міській раді Івано-Франківська, він став ідеологом комунальної реформи в місті…

Приїхали до Польщі Як не дозволити польським роботодавцям себе ошукати. Українців в Польщі ошукують агентства з працевлаштування та роботодавці: продають запрошення на роботу, якої не існує, обіцяють допомогти з житлом, але не роблять цього, не виплачують зарплату, не укладають договори та пропонують занадто низькі ставки…

Відомі лікарі старого Станиславаова Сто років тому Станиславів був невеликим містом на безкраїх просторах Австро-Угорської імперії. Незважаючи на такий флер провінційності, тут працювали кваліфіковані лікарі, які здобували досвід у Відні, Берліні та інших європейських столицях. У лікувальних закладах міста застосовувались передові, як на той час, методи.

 

Вікна

Юрій Рекунов: Призначення управителів відбуватиметься для кожного будинку окремо Україна переходить у нову фазу реформування ЖКГ.

Верховна Рада ухвалила законопроект «Про житлово-комунальні послуги», який має стати основою реформи галузі. Цим документом регламентуються у тому числі питання відносин між управителем та співвласниками багатоквартирних будинків. Для Калуша — це більш ніж на часі. Адже у місті готуються до конкурсу на призначення управителів та вже сформували перелік багатоквартирних будинків, яким їх буде призначено. Щоправда, переліку самих управителів досі немає. Не виключено, що ці функції поступово переберуть на себе ЖЕО.

Глухий кут

Сільська рада Копанок тримає глуху оборону впродовж семи років, відмовляючи власнику будинку у приватизації земельної ділянки. За цей час змінилися троє сільських голів, виносилися численні судові рішення, однак до вирішення конфлікту між органом місцевого самоврядування і чоловіком сторони не наблизилися.

Вогонь і містичні знаки

У Калуші на столітньому будинку згоріла добудова. Цього тижня у спальному мікрорайоні Калуша трапилася серйозна пожежа. У вогні лише дивом ніхто не постраждав. Проте, будівля площею у понад сто квадратних метрів вигоріла вщент. Рятувальники гасили вогонь упродовж кількох годин, а за їхніми діями спостерігало чимало людей. Тим часом на першому поверсі палаючого будинку прощалися з покійником, а з другого поверху евакуйовували жінку-інваліда.

 

Олександра Бакун


Кількість переглядів - 3112
16.11.2017 13:20
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (0)

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги