В церкві на Прикарпатті, яка вийшла з московського патріархату, вперше за довгі роки відслужили Літургію українською мовою (фото)

 

 

12 листопада на запрошення релігійної громади Храму Успіння Пресвятої Богородиці села Старий Гвіздець, яка нещодавно увійшла до складу Коломийської Єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, звершив першу Архієрейську Божественну Літургію українською мовою.


Після відпусту Єпископ Юліан звернувcя до вірних, які вщент заповнили Храм, зі словами зворушливої проповіді, пише Фіртка з посиланням на прес-службу Коломийської Єпархії УПЦ КП.

 

На основі головних думок цього Євангельского повіствування, а також інших прикладів Святого Письма, Архіпастир пояснив присутнім на богослужінні, яким страшним, в духовному розумінні, може бути противлення Богові, заради збереження тимчасових благ.


«Благорозумний розбійник, який покаявся на Хресті і першим увійшов у рай, належав до канонічного церкви чи ні? Якщо дехто думає, що канонічність – це найвище духовне досягнення, то у питаннях догматичного богослів’я, канонічного права та церковної історії така людина є погано обізнана... Тільки Богові Єдиному належить право вирішувати – хто спасеться, а хто ні, хто потрапить у Його Царство, а хто ні. І жодна релігійна організація не може це вирішувати… Перебуваючи з Богом, живучи в любові, вірі, братолюбстві між собою – ми показуємо, що ми учні Христові, яким приготовлені оселі в Царстві Небесному», – зазначив Архіпастир.



Владика Юліан подякував парафіянам Храму за прийняте ними виважене, доленосне та невідворонтнє рішення повернутись до своєї Матері Церкви – УПЦ Київського Патріархату. Архієрей відзначив їхню стійкість у вірі, свідомі патріотичні переконання та запевнив, що в жодному разі не потрібно проявляти легкодухості чи страху в боротьбі зі слугами диявола, їхньою брехнею та злобою, адже наша духовна зброя – це правда Божа.

 

Опісля, на згадку про цю пам’ятну та знаменну подію, Керуючий Коломийською Єпархією подарував релігійній громаді Храму Святе Євангеліє українською мовою.

 

Також, з нагоди першої Архієрейської Божественної Літургії українською мовою, Єпископ Юліан благословив кожному учаснику торжественного богослужіння іконку із зображенням Пресвятої Богородиці – однієї зі старовинних святинь Храму.

 

На завершення, Правлячий Архієрей, у співслужінні собору духовенства, звершив Молебень за справедливий мир в Україні та очолив Хресний хід довкола Храму.

 

Нагадаємо, що богослужіння в цьому Храмі духовенством Київського Патріархату звершуються з 15 жовтня, після того як на загальних зборах релігійної громади Храму, парафіяни значно переважаючою більшістю голосів проголосували за вихід зі складу Івано-Франківської Єпархії УПЦ Московського Патріархату та приєднались до Коломийської Єпархії УПЦ Київського Патріархату.

 

У свою чергу Московський патріархат звинуватив голову Старого Гвіздця у розпалюванні ворожнечі, суд зобов’язав відкрити кримінальне провадження.

 

Також, духовенством Коломийської Єпархії богослужіння звершуються у храмах сіл Острівця та Рогині, Городенківського благочиння, які теж перейшли до Київського Патріархату.

 

 

 

 

 

 

Читайте також:

Скандал на Прикарпатті: греко-католики та православні побилися через храм (фото+відео)


13.11.2017 1062 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1290
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2588
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2143
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2208
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6631 58
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2488 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

379

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1190

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1320

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1449
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

315
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

187
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

613
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

93
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26551
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

577
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10493 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

94
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

123
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

434
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

580
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

652