Смерть лісника на Прикарпатті: Родичі підозрюють, що чоловіка могли вбити

 

 

До агенції новин Фіртка звернулися родичі загиблого лісника Василя Ципина з села Білі Ослави, що на Прикарпатті, який працював у "Делятинському лісовому господарстві".

 

Дві сестри підозрюють, що їх брата могли вбити.

 

Жінки розповідають, що ввечері 26 вересня 2017 року їх брат разом зі співробітником та ще двома мисливцями пішли у лісову хатину, яка розташована на його ділянці. Там сиділи до обіду 27 вересня.

 

Цього ж дня близько 7 години вечора Василь повернувся додому з розбитою головою, а вранці 28 вересня дружина побачила, що чоловік помер.

 

Родичі переконані, що у лісі трапився інцидент, внаслідок якого чоловік помер.

 

«У лісників є звичай один раз у рік перед святом Чесного Хреста збиратися на сходини лісників. Вони мали зібратися у хатинці, на ділянці нашого брата. І день перед тим, до нього постійно дзвонив той лісник, від якого він прийняв ділянку, щоб брат пішов і все поприбирав, підготував.

 

Ділянка, на якій працював брат була дуже скандальною, по ній відкрита не одна кримінальна справа щодо незаконної вирубки лісу і нашого брата дуже просили, щоб він замінив лісника, проти якого велося слідство.

 

Так от, брат зі співробітником-лісником та ще двома мисливцями поїхали до хатини УАЗіком. Він взяв їсти, рушницю та телефон. Наступного дня десь біля четвертої години, я перетелефонувала до нього і попросила його йти додому, на що він відповів: "Дай мені номер Віті (ред.- лісник, у якого Василь Ципин прийняв ділянку), бо в мене розбитий екран". Мій син, який пішов по гриби, також три рази дзвонив брату і просив "вуйка" сказати, де той перебуває, щоб прийти і його забрати. Проте, Василь знову просив знайти номер Віті. Також, синові сказав, що у лісі сам, що товариші залишили його та повернуться.

 

Коли він зійшов з гори, його бачили односельці вже без рушниці. А коли вийшов з лісу, - то його підібрали два хлопці, які й привезли додому. Хлопці кажуть, що важко сказати чи брат був п’яний, чи йому вже віднімало мову внаслідок удару, справа на голові була рана.

 

Вдома, брат був близько 7 години вечора, він ще говорив з дружиною і вставав вночі, а вже зранку його дружина подзвонила, що він помер.

 

Ми подзвонили в міліцію і довго чекали, потім зателефонували вже до Івано-Франківська. Тоді приїхали правоохоронці з Надвірної і по телефону сказали, що не треба їхати слідчим з Франківська, бо тут все ясно… Що їм було ясно – невідомо?

 

Після смерті брата, я поїхала до того лісника, що був разом з ним. Він сказав, що нічого не сталося, а брат подряпався об сучок. Вже коли приїхала міліція, то вони разом з батьком поїхали в лісництво, там були всі лісники крім цього, що був разом з братом, його знайшли дома в стайні, він весь трусився, казав, що нічого не було.

 

Також, неподалік від того місця, де вони відпочивали є полонина. Вночі один з мисливців передзвонив до того ґазди і сказав: «Іди забери того свого дружка (ред.- йдеться про загиблого лісника), бо він вже забагато говорить. Бо якщо я йому зараз дам, то він ту розсиплеться».

 

Той ґазда підтвердив моєму батькові, що дійсно так було, проте потім почав говорити, що нічого не бачив, не знає і додав, що у нас у всіх є діти.

 

Всі люди бояться. Декілька разів брат приходив побитий, казав, що йому погрожували, навіть ніж прикладали. Він дуже шкодував, що погодився на цю роботу, казав, що йому зовсім інше обіцяли і був впевнений, що його так просто з цієї роботи не відпустять.

 

З огляду на те, як настирливо його просили підготувати місце для зустрічі мисливців, складається враження, що брата просто хотіли витягнути з дому.

 

Зі слів невістки, рана була оброблена. Ми підозрюємо, що в лісі щось сталося. Він протягом останнього місяця почав говорити, що йому погрожують. Він вже два рази писав заяву на розрахунок, проте у лісгоспі її ніхто так і не зареєстрував. Ми розуміємо, що найлегше написати, що брат був п’яний і впав, але ми хочемо правди. Всі знають, що люди живуть з того лісу, що його постійно вивозять і вивозять.

 

Також, головний лісничий, сказав, що не було заплановано ніякого сходу і ніяких документів чи дозволу на його проведення немає.

 

В експертизі йдеться, що в його крові великий вміст алкоголю, який, на нашу думку, на момент розтину не міг бути настільки високим. Ми схиляємося до того, що це неправда і все робиться, щоб закрити справу і сказати, що брат будучи п’яним, просто впав і вдарився головою. Він був хорошою людиною. Ми хочемо відновити його добре ім'я.

 

Всі, хто були в лісі слідчому казали, що після сходин брат пішов на свою ділянку, а всі решта поїхали додому. Чого йти на ділянку у таке велике свято - не зрозуміло… Там щось відбувалося.

 

Ми не хочемо, щоб хтось сідав, але ми хочемо правди», - розповідають сестри Василя Ципина.

 

Журналісти агенції новин Фіртка звернулися з інформаційним запитом до Управління Національної поліції в Івано-Франківській області та чекатимуть від правоохоронців інформації стосовно даної справи.

 

Заключення судмедексперта:

 

 

Варто додати, що у травні минулого року Державна екологічна інспекція нарахувала 1,23 мільйона гривень збитків за результатами планової перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства на території лісового фонду ДП "Делятинське лісове господарство".

 

Шкоду завдано внаслідок неочистки лісосік на площі 9,6 га, пошкодження дерев 1,33 м³ незаконних рубок дерев хвойних порід загальним обсягом понад 194 м³


02.11.2017 5443 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

888
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

699
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1811
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3140
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2508
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2493

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

153

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

678

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

646

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1522
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

276
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

618
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

573
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

276
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

339
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26982
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

799
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19632
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

378
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

361
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

686
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1191 1