Прикарпатська преса про пенсійну арифметику, несліпу Феміду, шитий тендер та злочини без терміну давності

 

 

 

Огляд прикарпатської преси за період з 19 по 26 жовтня.

 

Західний кур’єр

Пенсійна арифметика

Збільшення пенсій призведе до…зубожіння пенсіонерів, чи все буде по-іншому, як і обіцяли, по-новому? Українці давно помітили закономірність: чим біднішими вони стають, тим складнішою є арифметика на виживання від уряду.

Кожен Іван має свій план

Міськвиконком розпочав процедуру розгляду пропозицій мешканців до нового генерального плану Івано-Франківська. Збір пропозицій до головного містобудівного документа тривав до 1 вересня.

Обід буде дорожчим

З нового року в школах Івано-Франківська можуть підняти ціну на гарячі сніданки та обіди для учнів. Поки що це питання не набуло широкого розголосу, але його обговорення активно триває і в міському департаменті освіти та науки, і в навчальних закладах міста.

Страшилка для Президента

Акція під Верховною Радою з вимогою провести велику політичну реформу тривала і цього тижня. Щоправда, вона була вже не такою масовою, як у перші дні, коли зібралося зо пять тисяч народу, але наметове містечко на вул. Грушевського функціонувало.

Під ковпаком

Щосекунди в соцмережах реєструються вісім нових користувачів. Щогодини мережі поповнюються мільйонами лайків, повідомлень, фотографій, відео. Про що можуть розповісти ці потоки даних?

 

 

Галицький кореспондент

Несліпа Феміда

Нещодавно Івано-Франківський обласний апеляційний суд скасував рішення міського суду про обрання запобіжного заходу підлітку, якого підозрюють у розбещенні трирічної дівчинки. Це вже не перший випадок, коли рішення апеляційного суду та судів першої інстанції кардинально розходяться у резонансних справах.

В Івано-Франківській федерації футболу новий керівник

24 жовтня в Івано-Франківську відбулася позачергова конференція обласної федерації футболу. Присутні змінили організаційно-правову форму структури, а також обрали нового керівника.

Тендер, шитий "суворими" нитками

На початку року Калуська ЦРЛ закупила медичних матеріалів на понад 2,5 млн. гривень. І все б гаразд, але у тендерній документації конкурсна комісія передбачила умови, які на думку учасників торгів, були дискримінаційними. Між тим, у лікарні жорсткі вимоги пояснили скаргами від лікарів і навіть додали копії документів.

Тривимірна реабілітація: як воїн АТО крокує до своєї мрії

Біль війни калічить душу, яка потім волає через тіло. Саме так було із воїном батальйону «Івано-Франківськ» Ігорем Дільним.

Більше не боюся

Буває, звичайний метелик чи павучок здатен перетворити чиєсь життя на кошмар. Об’єкт страху часто нереальний чи безневинний, тоді як сам страх завжди реальний і нещадний – іноді аж до панічної атаки.

[Не]Потрібні інтернати

Працівники та вихованці Снятинського дитячого будинку-інтернату приголомшені звісткою про закриття закладу. Натомість в області цю інформацію спростовують, обіцяють не ліквідовувати заклад, а лише змінити його профіль або об’єднати з аналогічним.

 

Репортер

Горілка влади не боїться

Щотижня Муніципальна варта звітує про те, скільки фальсифікованого спиртного вони вилучили й вилили в землю. Земля досі терпить. Міська влада думає, що ж з тим робити, втім наливайок не меншає, а в магазинах не соромляться продавати алкоголь підліткам.

Кір зупинить вакцина

Днями стало відомо про ще один спалах кору на Прикарпатті – у селі Зеленому, Верховинського району захворіли одразу 10 школярів. Двох з них госпіталізували. Нині область – лідер за кількістю захворілих.

З піснею в АТО

Нещодавно відомий франківський музикант Тарас Житинський повернувся з Донбасу. Їхав туди з гастролями, виступав для військових. Каже, їм то дуже потрібно, бо пісня – велика сила.

 

«Вікна»

І ні в чому собі не відмовляйте

За програмою «Доступні ліки» Калуш отримав стільки грошей, що до кінця року не зможе їх освоїти. Про те, як у Калуші працює державна програма «Доступні ліки», «Вікнам» розповів головний лікар Калуського міського центру первинної медико-санітарної допомоги Михайло Гаврилишин.

Злочини без терміну давності

До 76-х роковин арештів та розстрілів жителів міста Калуша кандидат історичних наук Ігор Ільницький та краєзнавець Олексій Оніщук оприлюднили світлини та зібрані дані про розстріли мирних жителів нашого міста представниками каральних органів СРСР.

Сповідь емігрантки: як калушанка звикала до Туреччини

Калушанка Вікторія Ядощук після закінчення вишу в Україні вирішила спробувати пожити в новій країні і поїхала викладати англійську мову в Туреччину. Ця сонячна країна не відпускає її вже третій рік. Про щедрість турецьких ресторанів, правилах в недемократичних турецьких родинах і про те, чого їй все таки не вистачає вдалині від батьківщини, — в її розповіді.


26.10.2017 1087 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1263
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2556
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2128
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2190
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6584 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2469 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

364

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1171

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1301

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1432
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

296
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

155
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

599
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

62
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26530
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

565
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10479 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

56
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

74
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

420
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

568
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

635