Прикарпатська преса про сміття, архітектурне леґо, вбивцю Бандери та американські мандри

 

 

Огляд прикарпатської преси за період з 12 по 19 жовтня. 

 

Західний кур’єр

І знову про сміття

Хто і чому не зацікавлений у побудові заводів із переробки сміття? Як це не прикро визнавати, але людством править глупота і дурість… Ми вже заповнили сміттям території, більшу за площею, ніж Бельгія, і майже таку, як Албанія та Кіпр разом узяті.

Тепло газ економить

Через потепління івано-франківські котельні наразі включають тепло лише вночі. Про це повідомив директор ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго» Василь Рущак.

Євген Баран: «Живемо у час штучних літературних «звізд» Література сьогодні відіграє роль дзеркала. На сторінках книжок ми знаходимо все те, чого боїмось і від чого навіть сахаємось у реальному житті.

Село, яке варто відвідати

Непотрібно далеко їхати, щоб побачити красу. Невеличке і на перший погляд малопримітне село Криворівня (Верховинський район) насправді має чим потішити своїх відвідувачів.

 

Галицький кореспондент

Мрія про вершину

Могутня гора підкорилася сильному людському духові. 1 жовтня коломиянин Роман Грубач, який пересувається за допомогою інвалідного візка, разом іх друзями зумів піднятися на Говерлу.

Архітектурне лего для дорослих

Івано-франківській промзоні в межах вулиць Крайківського-Макогона-Промислової, схоже, не уникнути транформації в густонаселений житловий мікрорайон.

Такий, як гірський вітер

Мріяв бути десантником, а став неперевершеним розвідником. Мабуть, єдиний український воїн, який сам написав Кодекс честі Розвідника, навіть розробив шеврон для своєї розвідувальної роти.

 

Репортер

Ті, хто тримає тил

Вони організовували різноманітні акції й продажі, аби зібрати, підзаробити для військових трохи коштів. Купували все – від шкарпеток до касок, далі пішли тепловізори, автомобілі, допомога пораненим.

Наш Донбас

Там вже ніби мир. Працює громадський транспорт, школи, відкрилося багато магазинів. Але у мешканців прифронтових міст на сході України лишився головний страх – вони бояться обстрілів.

Американські мандри

Зазвичай учасники програми Work and Travel їдуть до США більше через подорожі. Побачити на власні очі картинки з інтернету, місця з відомих фільмів, а то й улюблених кінозірок. Студент може подорожувати не лише після закінчення контракту, а й упродовж роботи.

Діти питають про секс

«Звідки я взявся» дитині розкажуть у школі, на телебаченні чи в інтернеті. Але краще, щоб саме батьки знайшли потрібні слова. Секс-терапевт із Харкова Юлія Ярмоленко стверджує, що більше підліток знає про секс, то пізніше починає статеве життя і робить це свідомо і грамотно.

В гості на велосипеді

Михайло Коземчук із Снятина часто подорожує велосипедом за кордон, а ще частіше приймає в себе іноземних велотуристів із різних куточків світу.

 

Вікна

ЄВРО-кредит чи ЕСКО-механізм

Обидва варіанти з енергомодернізації будівель бюджетної сфери у Калуші – мало реальні. Міська влада Калуша задумала «утеплити» будівлі бюджетної сфери та зменшити витрати тепла і газу наполовину. Однак проект дорогий і коштом міського бюджету його реалізувати практично неможливо. Доходи від продажу майна і землі хочуть спрямувати на відновлення Ратуші З нового року спрямувати деякі доходи спеціального фонду міського бюджету Калуша на відновлення міської Ратуші. Таку пропозицію озвучив та під час сесії міської ради відстоюватиме депутат Юрій Тимків. Втім, чи погодяться з ним колеги з депутатського корпусу? Адже кошти, отримані від продажу власності громади, мають йти на створення нової власності.

Легендарному ФК «Хімік» — 70

2017 рік є ювілейним як для прикарпатського, так і калуського футболу. Щодо Прикарпаття, то футбол у нашому краї бере свій початок з 1907 року. Саме тоді у Станіславові було створено футбольний клуб «Ревера». Це був найсильніший футбольний клуб у регіоні аж до початку Другої світової війни. Він входив до числа семи клубів-засновників Львівського окружного союзу футболу (ЛЮСФ). А ось калуський футбол зародився ще на початку двадцятого століття.

Як готували вбивцю Бандери?

Служба зовнішньої розвідки України розсекретила сім томів справи оперативної розробки Богдана Сташинського – спецагента, який убив лідерів Організації українських націоналістів Лева Ребета і Степана Бандеру. Журналіст дослідив сенсаційний історичний документ, що розкриває методи роботи радянських спецслужб.


Кількість переглядів - 3186
19.10.2017 13:49
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (0)

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги
Душа і тіло
Україна і світ