Експерти з усієї Євразії зібрались в Івано-Франківську обговорити кращі практики паліативної допомоги

 

 

17–18 жовтня в Івано-Франківську проходить міжнародна  конференція  «Практика паліативної допомоги в Євразійському регіоні. Обмін досвідом».

 

У заході беруть участь представники Всесвітньої організації охорони здоров’я, Міністерства охорони здоров’я України, департаменту Європи та Центральної Азії в «Human Rigths Watch», Фундацій Відкритого суспільства, а також експерти у сфері паліативної допомоги з 9 країн світу.

 

Міжнародна конференція «Практика паліативної допомоги в Євразійському регіоні. Обмін досвідом» - це експертний майданчик для обміну думками та кращими практиками з паліативної допомоги. Розвиток системи якісної паліативної допомоги підтримується Міністерством охорони здоров’я України. Паліативна допомога входитиме до пакету гарантованих медичних послуг з боку держави.

 

Попри те, що робота не припиняється, Україна знаходиться тільки на початку шляху. В країні замало спеціалізованих медичних та соціальних закладів паліативної допомоги, лише сім мобільних служб паліативної допомоги для пацієнтів, які перебувають вдома, зазвичай надто важко отримати знеболення. Маємо разом з лікарями та медичними сестрами, соціальними працівниками та психологами, духівниками та волонтерами, правозахисниками та громадськими активістами впроваджувати найкращі практики супроводу паліативних пацієнтів в Україні. Підтримуємо навчальні заходи щодо лікування хронічного болю, комунікації з пацієнтами та їхніми близькими, принципам філософії паліативної допомоги.

 

Програмна ініціатива «Громадське здоров’я» Міжнародного фонду «Відродження» підтримує ініціативи громадянського суспільства, які спрямовані на розвиток системи паліативної допомоги, захист прав важкохворих пацієнтів, забезпечення права на адекватне знеболення й гідні умови життя до останньої миті. 

 

«Україна та Івано-Франківськ не випадково стали майданчиком для дискусій про паліативну допомогу в Євразійському регіоні. З одного боку, в Україні розпочалась масштабна реформа охорони здоров’я, де розвиток сучасної системи паліативної допомоги - один з пріоритетів. Тому Україна може стати прикладом і натхненником реформ для багатьох країн в Євразійському регіоні. З іншого боку, Івано-Франківщина була одним з перших основних партнерів фонду "Відродження" у просуванні сучасної паліативної допомоги і 2017 рік є 20-м ювілейним для Івано-Франківського обласного клінічного центу паліативної допомоги. Івано-фоанківський хоспіс став першим закладом в Україні, який поєднав в собі всі види надання допомоги: допомогу вдома, виїздну бригаду, стаціонар та цілодобову підтримку, ставши прикладом всебічної підтримки й допомоги хворому та його родині», - пояснила Вікторія Тимошевська, директорка програмної ініціативи «Громадське здоров’я» Міжнардного фонду «Відродження».

 

Марія Голованевська, Фундації Відкритого Суспільства, Євразійська програма: «Ми, у межах Євразійської програми Фундацій Відкритого Суспільства, маємо честь співпрацювати з Міжнародним фондом «Відродження», в організації щорічної регіональної конференції з паліативної допомоги. ФВС має тривалу історію підтримки паліативної допомоги в Євразії, і це, насправді хвилююче – бачити рух паліативної допомоги в цьому регіоні, який набирає значних обертів. Ця конференція - це можливість відзначити досягнення, досвід та найкращі практики, які ви привезли з різних країн. Це також шанс ознайомитися із загальними проблемами, які все ще актуальні у регіоні, коли мова йде про зручність, доступність та якість знеболення».

 

Доктор Людмила Андріїшин, Голова організаційного комітету конференції: «Упродовж двох днів ми маємо можливість обміну найкращими практиками у сфері паліативної допомоги серед управлінців, лікарів, соціальних працівників, правозахисників. Обмін досвідом дає можливість проаналізувати механізми дієвого застосування на практиці норм та правил, дозволяє удосконалити власні системи та сервіси паліативної допомоги, надасть змогу впроваджувати стандарти в наукову, освітню та практичну діяльність у сфері надання паліативної допомоги. Конференція відбувається в рамках відзначення Всесвітнього дня паліативної допомоги та з нагоди 20-річчя становлення служби паліативної допомоги в Івано-Франківській області. Учасниками є міжнародні експерти та спеціалісти з різних країн, які мають великий досвід у праці у сфері паліативної допомоги або планують його набути».

 

Ключові спікери конференції:

  • Єжи Ярош, представник онкологічного хоспісу святого Христофора у Варшаві (Польща), консультант ВООЗ;
  • Таня Купер, науковий співробітник департаменту Європи та Центральної Азії Human Rigths Watch;
  • Вікторія Тимошевська, директор  програмної ініціативи  «Громадське  здоров’я» Міжнародного Фонду «Відродження»;
  • Людмила Андріїшин, головний  спеціаліст  з паліативної  допомоги Івано-Франківської області;
  • Єва Mовсесян, координатор програми CAHD, Інститут дитячого і юнацького здоров’я (Вірменія);
  • Нігора Абіджонова, директор програми «Громадське здоров’я, міграція та економічний розвиток», Фундація Відкритого Суспільства Таджикистан.

 

У межах конференції працюватимуть секції:

  • Збалансовані підходи до наркополітики в Євразійському регіоні.
  • Духовна опіка важкохворих у паліативній допомозі.
  • Адвокація паліативної  допомоги. Як розмовляти про паліативну допомогу з різними цільовими групами.
  • Лікування хронічного болю. Практичні питання.
  • Організація та забезпечення дитячої паліативної допомоги.
  • Фінансування паліативних сервісів. Як знайти ресурси?
  • Організація мобільних сервісів паліативної допомоги.
  • Освіта в паліативній допомозі.


17.10.2017 519 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1101
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2466
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2082
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2127
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6438 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2413 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

289

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1113

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1138

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1355
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

235
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

558
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2022
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26468
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

520
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10424 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7963
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

504
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

366
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

517
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

591
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1537