Від бармена до професійного футболіста УПЛ

 

 

Історія успіху цього футболіста не типова для України. Вона унікальна і повчальна для тисяч хлопчаків, які не можуть влаштуватися у великому футболі. Він не вчився у дитячих спортивних школах, не грав за юнацькі збірні, не пройшов усієї вертикалі підготовки футболістів...

 

В останньому турі української прем"єр-ліги Ростислав Волошинович мав декілька нагод забити київському "Динамо". Він вправно накручував на своєму фланзі "збірника" України Миколу Морозюка, а два тижні тому не дав розгулятися на своєму фланзі Даріо Срні. І ніхто з цих зіркових футболістів не здогадувався, що їм протистоїть хлопець, якого у великому футболі могло і не бути...

 

"Я народився і виріс у селі. Тренер з Івано-Франківської ДЮСШ Степан Ковальчук двічі на тиждень проводив тренування. Десь у восьмому класі я поїхав на оглядини до "Прикарпаття". Мене не взяли. Так само забракуали мене в "Карпатах", в "Скалі". Я продовжив грати за юнацьку команду свого села Брошнів-Осада на область. В 10-11 класах вже грав за дорослу команду на область.

 

Там я зміцнів і президент команди Володимир Сальваровський відправив мене на перегляд у "Кримтеплицю" з Молодіжного. Там мене в основну команду не взяли і запропонували грати за їхніх юнаків теж на область. Але я втік звідти, я домашній хлопець, а тут Крим".

 

Ростислав повернувся до дому, продовжив грати за рідне село, навчався у ВУЗі і почав тренувати дітей. Щоб зводити кінці з кінцями влаштувався на роботу барменом - розливав у наметі пиво. Все змінилося, коли їхній сільській команді запропонував зіграти товариську гру ФК "Тернопіль", який щойно вийшов у першу лігу.

 

"Я тоді був травмований, але дуже хотів зіграти, хотів порівняти себе на фоні хлопців з першої ліги. Для мене перша ліга була вершиною мрій, це було щось захмарне. Я впросив тренера випустити мене на заміну, вийшов і забив їм гол! І після гри  тренер "Тернополя" запропонував переїхати до них.

 

Це був шок, але я не вагався ні секунди. Кинув дітей, кинув бар і поїхав в Тернопіль. Мене ніхто не підтримав, крім батьків і рідних. Мовляв, тобі вже 22 роки, яка перша ліга? Але я знав, що це мій останній шанс. Якщо не тепер, то вже ніколи. Я дуже багато втратив у грошах, бо в "Тернополі" мені обіцяли платити значно менше, ніж я мав на своїх трьох роботах".

 

У "Тернополі" Волошинович забив один гол і по завершенні сезону його запросили на перегляд у дніпродзержинську "Сталь", яка якраз виборола путівку у Прем"єр-лігу. Однак він їм не підійшов. Це було друге розчарування у футболі. За ним не забарилося і третє. В"ячеслав Грозний запросив його у "Говерлу". Ростислав пройшов з ними зимові збори і все було гаразд, але тоді ужгородцям через борги заборонили реєструвати нові трансфери і всіх новачків, Волошиновича у тому чисті, відправили.

 

"Я так довго йшов до цієї прем"єр-ліги і враз все розбилося. Грати далі у першій лізі вже не було мотивації - малі гроші і тупцювання на місці. Думав повертатися у село, грати за свою команду і тренувати дітей. Тобто свою кар"єру футболіста я був готовий закінчити. Але тут мене набрав Володимир Мазяр з "Вереса" і запросив до себе. Я в першій лізі не хотів грати, а тут друга. Це ж, по суті, той самий чемпіонат області. Я довго вагався, але все ж погодився. І тут мені пішло. Забивав мало не в кожній грі, паси віддавав".

 

Так з "Вересом" він вийшов у першу лігу, а через рік у Прем"єр! І от він вже протистоїть "Шахтарю" і "Динамо", а його "Верес" впевнено йде на четвертому місці елітного чемпіонату і реально претендує здобути путівку у єврокубки!

 

"Фізично і технічно я готовий до прем"єр-ліги, але психологічно дуже важко. Я ж усіх цих футболістів лише по телевізору бачив. Я все життя за "Динамо" вболівав по телевізору, а тут виходжу грати проти них. Це щось неймовірне. А матч проти "Динамо" я запам"ятаю на все життя. Ми відібрали у них очки на їхньому полі! Досвідченим командам це не вдається, а тут ми, початківці. Єврокубки? На все воля Божа. Я ж просто тренуюсь і набираюся досвіду у футболістів прем"єр-ліги".

 

plussport.com.ua


14.10.2017 905 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2003
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1877
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1876
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5566 49
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2168 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1528

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

769

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

832

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1038

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1019
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1791
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3698
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10284
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26169
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10206 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7734
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

916
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

248
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

278
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

401
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1300
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

901