Франківський Карітас опікується невиліковно хворими

 

 

Щорічно у другу суботу жовтня відзначають Всесвітній День хоспісної та паліативної допомоги. Цього року це 14 жовтня.

 

Івано-Франківський Карітас вже шість років опікується паліативно хворими міста та Тисменицького району Івано-Франківської області. Наразі налічується 132 підопічних.

 

Мирослав Семанюк вже десять років доглядає свого хворого сина. Його Іван – інвалід I групи, останні два роки вже не встає з ліжка. Лікарі ніяких прогнозів не дають, батьки надіються лише на Бога.

 

«Важко дивитися на сина у такому стані, він вже не рухає ні ногами, ні руками, – говорить пан Мирослав, – з Карітасу приходить лікар, медсестра, роблять масаж, міряють тиск, дають ліки».

 

Чоловік отримав від Карітасу інгалятор для сина, каже, останнім часу йому дуже важко дихати.

 

Любов Ільків після операції, онкологія. Хвороба забрала у жінки можливість мати дітей. Каже, якби ще в дитинстві звернулися до лікарів, зараз би насолоджувалася материнством.

 

«Я жила в селі, мене не водили до лікарів, – розповідає жінка, – мама мала семеро дітей, я була наймолодшою, на мене не було часу».

 

Одне втішає жінку – чоловік її не залишив сам на сам з хворобою. Карітас допомагає пані Любі з ліками.

 

Наталя Чабан ледве вирвала з пазур смерті свою доньку – спочатку онкологія, потім багато ускладнень, що забирали здоров'я та сили дівчини. Зараз жінка намагається все те забути і поставити на ноги свою дитину. Вдячна Карітасу за медикаменти та фінансову допомогу.

 

І таких історій безліч. У когось вроджені патології, інших хвороба долає у зрілому віці.

 

Карітас надає комплексну допомогу важкохворим та їхнім рідним. Щодня до невиліковно хворих виїжджає бригада у складі лікаря, медсестри, соціального працівника, психолога та духівника. Кожного хворого виїзна бригада відвідує не менше одного разу на місяць. Лікар консультує та обстежує хворого, у разі потреби направляє до інших спеціалістів, призначає ліки. Деякі ліки закуповує Карітас і хворі мають можливість отримати їх безкоштовно. Також благодійний фонд надає допомогу у вигляді засобів догляду – одноразові пеленки, підгузники та калоприймачі.

 

Особливої підтримки потребують рідні та близькі хворих. Спільні молебні за здоров’я підопічних, розмови з психологом та духівником додають людям сил, терпіння та надії.

 

Лікарі у свою чергу не втомлюються наголошувати – до свого здоров’я потрібно ставитися серйозно.

 

«Потрібно проходити медичне обстеження хоча б раз у рік, навіть якщо вас нічого не турбує, – говорить лікар-онколог Світлана Олійник, – набагато легше здолати хворобу на самому початку. Однак, на жаль, у наших людей дуже низька самосвідомість».

 

Проект «Паліативна допомога у Івано-Франківську» здійснюється за фінансової підтримки Карітасу Відня (Австрія).


14.10.2017 614 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1965
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1862
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1859
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5507 47
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2155 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1512

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

747

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

800

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1002

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1006
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1773
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3685
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10260
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26151
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10189 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7716
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

900
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

211
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

266
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

384
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1279
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

886