ПАРЄ винесла рішення щодо скандального закону про освіту в Україні

 

 

У Парламентській асамблеї Ради Європи ухвалили резолюцію з рекомендаціями Україні щодо закону про освіту в частині мов національних меншин.

 

Згідно з результатами голосування, підтримали цей документ 82 делегати ПАРЄ, 11 – висловилися проти, 17 – утрималися. В підсумку була ухвалена більшість пропозицій румунських та угорських депутатів.

 

Рішення ПАРЄ досить жорстко засуджує ухвалення Верховною радою закону «Про освіту», в якому змінена стаття 7 (про мову освіти) без консультацій із представниками національних меншин.

 

Зокрема, угорці та румуни виступили проти «змішаного навчання» з викладанням 60% предметів українською, а 40% – мовою меншини, повідомляє «Європейська правда».

 

З документа також прибрали всі згадки про те, що навчання «виключно мовою меншини» завдає шкоди самим дітям через зменшення їхньої конкурентності на ринку праці та ускладнення вступу до вищих навчальних закладів. Лише з мінімальною перевагою в три голоси була відхилена угорська поправка, за якою з документа хотіли викреслити посилання на право України захищати державну мову, а також про те, що мова об'єднує державу.

 

Також із незначною перевагою вдалося відхилити пропозицію виключити з документа згадку про відсутність виключно українських державних шкіл у Румунії та Угорщині.

 

Асамблея звернулася до України з проханням врахувати всі без винятку рекомендації Венеційської комісії, а також внести відповідні зміни до закону про освіту.

 

Як повідомив раніше постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба, експерти Ради Європи позитивно оцінили реформу освіти в Україні.

 

Нагадаємо, сьогодні в Болгарії нацменшини підтримали український закон про освіту.

 

 

Читайте також:

Скандальний закон про освіту набув чинності: позиція прикарпатських освітян

Нацменшини Прикарпаття відреагували на Закон України «Про освіту»

Посол Угорщини у Франківську: «Новий закон про освіту суперечить українській Конституції»

Скільки дітей в Україні навчаються мовами національних меншин (інфографіка)

Лілія Гриневич у Франківську: у школах, де навчають мовами нацменшин збільшать уроки української мови (відео)


Кількість переглядів - 702
12.10.2017 21:48
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (0)

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги