ВССУ залишив без задоволення касаційну скаргу прокурора у справі про зґвалтування неповнолітньої у Франківську студентами-іноземцями

 

http://ternopoliany.te.ua/media/k2/items/cache/b39c7d7db722b277ec28c6832a9613d0_M.jpg

 

28 вересня колегія суддів судової палати у кримінальних справах ВССУ з розгляду цивільних і кримінальних справ розглянула в судовому засіданні матеріали кримінального провадження за касаційною скаргою прокурора, який брав участь при розгляді справи судом апеляційної інстанції, на ухвалу Апеляційного суду Івано-Франківської області від 8 лютого 2017 року щодо двох громадян Йорданії.

 

Дані особи були засуджені за ч. 4 ст. 152 КК України на 10 років позбавлення волі вироком Івано-Франківського міського суду від 23 листопада 2016 року, а ухвалою Апеляційного суду Івано-Франківської області від 8 лютого 2017 року вирок місцевого суду щодо засуджених було змінено, постановлено перекваліфікувати дії засуджених осіб на ч. 1 ст. 155 КК України та призначено покарання за цією статтею у виді 4 років 6 місяців позбавлення волі кожному. Перекваліфікація дій обвинувачених і пом’якшення покарання обвинуваченим викликали ажіотаж і невдоволення громадськості.

 

Детальніше читайте: Арабам-ґвалтівникам Апеляційний суд перекваліфікував статтю та пом'якшив вирок (відео)

 

Колегія суддів ВССУ з розгляду цивільних і кримінальних справ вважає, що рішення Апеляційного суду Івано-Франківської області про перекваліфікацію дій обвинувачених з ч. 4 ст. 152 КК України на ч. 2 ст. 155 КК України є обґрунтованим і відповідає положенням ст. 370 КПК України, а призначене покарання, відповідає тяжкості вчинених злочинів, є справедливим і достатнім для виправлення засуджених та попередження нових злочинів.

 

Ухвала  Апеляційного суду Івано-Франківської області від 8 лютого 2017 року щодо студентів-медиків залишена без змін, а касаційна скарга прокурора – без задоволення.

 

Ухвала ВССУ з розгляду цивільних і кримінальних справ набрала законної сили з моменту проголошення 28 вересня 2017 року і оскарженню не підлягає.

 

Як писала Фіртка, 23 листопада 2016 року, Івано-Франківський міський суд завершив розгляд та виніс вирок у справі двох іноземних студентів, громадян Йорданії, 1993 року народження, за ч. 4 ст. 152 Кримінального кодексу України (зґвалтування малолітньої).

 

Під час судового розгляду один з обвинувачених вказував, що тричі мав добровільні статеві стосунки з малолітньою потерпілою, що підтвердила і потерпіла. Водночас, стороною обвинувачення йому інкримінується виключно зґвалтування малолітньої школярки 29.11.2015, а статеві зносини з особою, яка не досягла статевої зрілості, не інкримінуються. Відповідно до ст. 337 КПК України судовий розгляд проводиться лише стосовно особи, якій висунуте обвинувачення, і лише в межах висунутого обвинувачення відповідно до обвинувального акта.

 

Також суд наголосив, що на час вчинення злочинів обвинувачені були студентами Івано-Франківського національного медичного університету 5-го та 4-го курсу відповідно, а вік потерпілої становив тільки 13 років, а тому обвинувачені, маючи незакінчену вищу медичну освіту за спеціальністю «лікувальна справа», не могли добросовісно помилятися та не усвідомлювати із загального фізичного розвитку потерпілої про те, що остання є малолітньою та не досягла статевої зрілості.У судовому засіданні підсудні свою вину визнали частково, вказуючи на те, що малолітня франківчанка вступала із ними у статеві зносини добровільно. Жоден з обвинувачених не розкаявся у вчиненому.Вказаних осіб Івано-Франківським міським судом було визнано винними у вчиненому злочині передбаченого ч. 4 ст. 152 ККУ та призначено покарання — 10 років позбавлення волі.

 

Як повідомив пресі після завершення засідання прокурор в Апеляційному суді , замість 10 років студентам-іноземцям зменшили термін покарання до 4 та 4,5 років. Перекваліфікували на статтю 155 ч1 (статеві зносини з особою, що не досягла статевої зрілості).

 

"За цією статтею вони повністю визнавали свою вину,  щиро розкаялися", -  відмітив адвокат Олександр Давидов.

 

За словами адвоката, рішенням апеляції він задоволений частково. Також припустив, що прокуратура подаватиме касацію.

 
Додамо, потерпіла у справі вийшла з зали суду в сльозах.
 

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Прокуратура збирає докази щодо причетності студентів-іноземців до розбещення неповнолітніх франківчанок

За секс із студентами-іноземцями неповнолітнім франківчанкам мали заплатити гроші

Апеляційний суд Франківська залишив студентів-іноземців під вартою

В Івано-Франківську проходить «Марш Справедливості» (додано фото+відео)

Микола Ковальчук про справу студентів-іноземців: Підстав для зміни запобіжного заходу немає

Арабські громади в Україні звернулися до Порошенка і Авакова, щоб не допустити расизму і порушень у розслідуванні згвалтування за участі іноземців

Студента з Йорданії, якого підозрюють у зґвалтуванні малолітньої мешканки Івано-Франківська, відправили у СІЗО на 2 місяці (фото+відео)

Скандал, пов’язаний із розбещенням неповнолітніх іноземцями, набирає обертів (відео)

Франківський активіст «Хімік» дав добу арабам, аби ті зізналися у розбещенні неповнолітніх (відео)

Голова арабської общини в Івано-Франківську стверджує, що студенти-іноземці не причетні до розбещення неповнолітніх (відео)

Арабів-любителів неповнолітніх франківчанок навіть не затримали

Начальник ГУ Національної поліції: Інформації про причетність 13 осіб до розбещення неповнолітніх франківчанок немає

Араби, в квартирі яких знайшли неповнолітніх франківчанок кажуть, що не ґвалтували їх

Подробиці справи щодо розбещення неповнолітніх арабами. Поліція каже, що статтеві стосунки були добровільними


Кількість переглядів - 3711
10.10.2017 13:44
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (0)

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги