Холодна зима: абоненти «СТЕКу» можуть залишитися без теплопостачання

 

 

Через відсутність номінацій газу ТОВ «Станіславська теплоенергетична кампанія» не зможе вчасно розпочати опалювальний сезон.

 

Адже станом на 6 жовтня тепловики не уклали договір з постачальником газу НАК «Нафтогаз України», пише Фіртка.

 

Як повідомили Фіртці в компанії, це означає, що газорозподільна компанія ПАТ «Івано-Франківськгаз» не має юридичних підстав розподіляти такому підприємству газ.

 

Читайте також: З 15 жовтня в Івано-Франківську стартує опалювальний сезон. Пологовий вже з теплом

 

В Кодексі газорозподільних систем та Законі України «Про ринок природного газу» зазначено, що відбір природного газу з газорозподільної системи можливий лише за наявності у споживача підтверджених обсягів природного газу (тобто номінацій) на відповідний розрахунковий період.

 

ПАТ «Івано-Франківськгаз» щомісяця звітує перед оператором газотранспортної системи «Укртрансгаз» про обсяги розподіленого споживачам газу.

 

«У випадку, якщо оператор ГТС фіксує використання газу споживачем без підтвердженої номінації, то до нас, як газорозподільного підприємства застосовуються штрафні санкції. А відібраний газ вважається обсягами втрат газу», - пояснює комерційний директор ПАТ «Івано-Франківськгаз» Віктор Кедик.

 

Читайте також: З початку тижня опалення з'явилося у пологовому будинку.

 

Ситуація з відсутністю номінації газу повторюється не вперше. В жовтні минулого року та в березні 2017 року «СТЕК», не домовившись з постачальником «Нафтогаз України», здійснив самовільний несанкціонований відбір газу.

 

Такими діями тепловики нанесли «Івано-Франківськгазу» збитки в розмірі 36 млн. грн.

 

Це штрафні санкції, які до газорозподільної компанії застосував «Укртрансгаз». Відповідно, тепер газорозподільна компанія змушена буде застосувати штрафні санкції до теплоенергетичного підприємства, щоб покрити свої збитки.

 

В «Івано-Франківськгазі» наголошують, що неодноразово зверталися до «СТЕК», аби товариство уклало договір з постачальником газу. Однак, тепловики і досі не узаконили взаємовідносини з НАК.

 

 

Читайте також:

СТЕК запевняє, що готова до початку оплювального сезону

В Івано-Франківську "Теплокомуненерго" забрало від "СТЕК" 33 будинки двох мікрорайонів вулиць Хоткевича та Надвірнянської

Найбільший в Івано-Франківську будинок "Китайська стіна" відключається від СТЕКу


Кількість переглядів - 1266
06.10.2017 18:52
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (0)

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги