Об'єднання кліматичних спільнот та самоорганізація: у Франківську вперше проходить міжнародний екологічний форум

 

 

Сьогодні, 6 жовтня, в Університеті Короля Данила стартував 6-й міжнародний форум Енергія Змін 2017/Power Shift 2017.

 

До Івано-Франківська приїхали 16 учасників із кількох країн світу: України, Білорусії, Грузії, Киргизстану, Росії, Індонезії, передає Фіртка.

 

Тема форуму - сила самоорганізації, яка є рушійною силою будь-яких змін. Це пошук та втілення комплексних практичних рішень, які зменшують негативні наслідки зміни клімату у містах, створюють комфортне середовище та нову якість життя.

 

Протягом кількох днів активісти обговорюватимуть питання екології, зміни клімату та зеленої енергетики, сталого транспорту, урбаністики та архітектури, соціології та екології, шукатимуть інноваційні рішення для сталого розвитку та розвитку спільнот.

 

 

 

За словами співорганізатора заходу Світлани Романко, проведенням форуму хочуть достукатись до кожного індивідуально :

 

“Ми прагнемо, щоб кліматичні спільноти об’єднувались, розвивались у кожному місті і якісно змінювали міське середовище та довкілля, працюючи над власними проектами. У містах має бути більше чистого повітря, зелених зон, велодоріжок, острівців захисту від спеки, джерел чистої енергії та громадських просторів для навчання і розвитку. “Час переходити від слів до дій”, як довела наша спільна із місцевими ініціативами акція “День Дій”, що відбулась у 15 містах регіону Східної Європи, Кавказу та Середньої Азії у червні цього року. Багато чудових людей із регіону поділяться досвідом самоорганізації та співпраці з місцевою владою, щоб разом працювати над розробкою та прийняттям сталих рішень. Зміни починаються з тебе. Далі обмін досвідом та контактами. Дивимось, хто зацікавлений. У нас є команда підтримки щоб реалізувати компанії, які спрямовують на покращення середовища.” - зазначає кампейнерка 350.org в Східній Європі, Кавказі та Центральній Азії Світлана Романко.

 

До прикладу у Києві, для роботи у цьому напрямі об’єднались 24 громадські організації.

 

Учасники заходу, активісти та представники ГО обмінюватимуться знаннями і досвідом, які необхідні для вирішення проблеми зміни клімату. За три дні учасники вчитимуться та ділитимуться кращими практиками з України та світу.

 

Керівник прикарпатського еко-енергетичного кластеру Людмила Шийко зазначила, наразі місія полягає в тому, щоб забрати бар’єр між жителями та провайдерами Франківська.

 

"Енергоефективність надзвичайно важлива тема, особливо зараз, оскільки скоро зима. Тому під час форуму проводитимемо інтерактиви та опитування, щоб дізнатись про обізнаність мешканців міста. Звичайно, декому зараз субсидії допомагають економити гроші, але не енергію. У цьому плані ЄС значно випереджає Україну, хоча й у нас на рівні держави є стратегія енергоефективності, але до її цілковитого втілення ми розуміємо, що потрібно об'єднати всі зусилля", - зазначила учасниця екофоруму Людмила Шийко.

 

Голова правління хмельницького «Клубу молодіжного розвитку» Степан Кушнір розповідає, у Хмельницькому доступно розмовляють з молоддю на тему енергоефективності.

 

«Ми пояснюємо, як можна економити. Та насамперед хочемо донести, що питання не лише в економії грошей, а в збереженні енергоресурсів», - зазначив учасник форуму.

 

Завершенням зустрічі стане фестиваль, який проведуть 8 жовтня біля Ратуші. Початок об 11 годині.


Кількість переглядів - 650
06.10.2017 15:01
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (0)

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги