Андрій Шевченко: Для нас важливо посісти перше місце у групі

 

 

Головний тренер національної збірної команди України перед двома заключними матчами кваліфікаційного раунду чемпіонату світу-2018 розповів про кадрову ситуацію в команді, першочергові завдання та плани на майбутні поєдинки, а також – про новачків «синьо-жовтих».

 

Кожен наступний матч – як фінал

За словами головного тренера збірної України, в жовтні команді належить провести два вирішальних матчі відбору, кожен із яких стане своєрідним фіналом кваліфікаційного турніру. «На нас очікують два непрості матчі, від результатів яких залежатиме, яке місце ми займемо в групі. Для нас дуже важливо посісти перше місце у групі, - зазначив Шевченко. - У нас, можна сказати, будуть два фінали. Перший - гра з Косово. І це найважливіша гра на сьогодні. Для того, щоб на щось розраховувати, ми повинні обов'язково перемагати. І настрій повинен бути захмарним. І такого налаштування ми будемо вимагати від кожного футболіста. Наш план на два матчі? Виграти обидва».

 

Впевненість у своїх гравцях

Пошкодження, отримані в останньому матчі за свій клуб захисниками «Шахтаря» Ярославом Ракицьким та Богданом Бутком, створили ряд проблем тренерському штабу національної команди, однак Шевченко впевнений, що в його розпорядженні вистачає кваліфікованих виконавців. У тому числі - і захисник молодіжної збірної країни Павло Лук'янчук.

 

«У Ярослава Ракицького є проблеми зі здоров'ям. Він не прибув до розташування збірної і зараз знаходиться в Києві, де пройшов огляд у лікаря національної команди. У вівторок Ракицькому зроблять МРТ, і точна інформація про стан футболіста буде вже завтра. Бутко - у розташуванні команди. У понеділок він не тренуватиметься. Подивимося, як він почуватиметься завтра, і вже, виходячи з цього, приймемо рішення. Вважаю, що в нашому розпорядженні достатньо кваліфікованих гравців. Подивимося, у якому стані хлопці приїхали, це скажуть лікарі, але я впевнений, що у нас є достатньо футболістів, які зможуть гідно зіграти. Я впевнений в наших виконавцях. Лук'янчук - хороший виконавець, ми його запросили до команди і, сподіваюся, він її підсилить», - розповів наставник української збірної.

 

Збірна - без привілеїв

Як зазначив головний тренер «синьо-жовтих», поява в збірній Марлоса, котрий нещодавно отримав український паспорт, дозволить посилити конкуренцію в команді, однак місце в складі півзахисник «Шахтаря», як і будь-який інший гравець, повинен заслужити своїми грою, ставленням до справи і роботою на тренуваннях. «Марлос в однаковому становищі порівняно з усіма. Ніяких привілеїв у збірній немає. Наше завдання - не порушити ігровий баланс.

 

У Марлоса є хороші якості, щоб допомогти збірній. Ми повинні зробити так, щоб він створив конкуренцію на тих позиціях, де він може грати, і подивитися, де ми його зможемо використовувати. Але у збірній кожен повинен доводити своєю роботою, бажанням і ставленням претензії на місце у складі. Навколо Марлоса було багато розмов, я теж спілкувався з хлопцями. Але найважливіше, що Марлос сам прийняв українське громадянство: його ніхто не натуралізовував і ніяких поблажок не робив. Значить, це показник того, що футболіст хоче грати за збірну України. Але він прибув у розташування команди з такими ж шансами на потрапляння до основного складу, як і всі інші викликані в збірну футболісти», - заявив Шевченко.

 

Детальний аналіз матчу з Ісландією

 

Як розповів Андрій Шевченко, поразку збірної України в виїзному матчі з Ісландією визначили індивідуальні помилки футболістів. «Звичайно, ми аналізували цей матч. На тих помилках, які були допущені, ми будемо акцентувати увагу. Для того, щоб поліпшити якість гри, потрібно аналізувати свої помилки. Не вважаю, що команда провела поганий матч. Результат негативний, але були певні помилки, які призвели до дисбалансу в організації гри. Але це епізоди.

 

Для того, щоб команда ці епізоди відіграла краще, ми повинні переговорити з хлопцями, пояснити, показати. Є моменти, де треба витримати, вистояти, переломити хід гри. У нас це не вийшло. Бачу в цьому більшу проблему, ніж у якості гри. У нас не було достатньо моментів, але ми контролювали хід матчу. План на гру хлопці виконували, але ті помилки, які були допущені, визначили результат зустрічі. Особливо це важливо, коли граєш з кваліфікованим, добре організованим суперником, який має в складі індивідуально сильних футболістів. Повторюся, у нас був на план на гру, частково хлопці його виконали, але десь припустилися помилок».

 

Головне завдання - відновити гравців

З огляду на велику кількість новачків, напружений графік клубів, що беруть участь в єврокубках, а також короткий збір напередодні вирішальних матчів, головне завдання на підготовчий період тренерський штаб команди вбачає у відновленні футболістів. «Сьогодні-завтра головне завдання - відновити футболістів тих клубів, які грали в єврокубках, - зазначив Шевченко. - У них дуже непростий період: переїзди, перельоти, багато матчів. Травма Ракицького в якійсь мірі пов'язана з цим. На останніх хвилинах все-таки втома позначається. У нас буде хороше підготовче тренування, і воно покаже, хто в якому стані. У нас є певні тренерські задумки, і якщо гравці будуть виконувати їх, так як ми це бачимо, будемо переносити ці напрацювання на гру з Косово».


03.10.2017 677 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1914
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1835
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1834
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5396 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2130 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1488

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

707

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

758

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

954

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

987
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1739
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3655
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10223
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26103
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10154 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7691
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

872
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

110
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

220
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

361
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1256
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

853