ТОП-6 продуктів, які піднімуть ваш настрій в погану осінню погоду

 

 

Деякі продукти не тільки втамовують голод, але й прекрасно піднімають настрій, допомагаючи організму справитися з сезонною депресією. Лише включіть у ваш раціон 6 продуктів і вам помітно стане краще в боротьбі з осінньою депресією.

 

Ваш настрій не лише підніметься, а й здоров’я покращиться – наступні продукти багаті вітамінами і корисними речовинами, і вони легко допоможуть зміцнити ваш організм в осінню пору.

 

Лосось

Омега-3 жирні кислоти, які містяться в цій рибі, особливо впливають на наш настрій. Вони допомагають впоратися зі стресом і регулюють вміст серотоніну в організмі людини. Лосось також допомагає підтримувати в нормі вагу, особливо, якщо рибою замінити вживання червоного м'яса.

Включіть в свій раціон три прийоми лосося в тиждень і позбудься зайвих кілограмів. А при покупці філе лосося віддайте перевагу середині тушці. Для хвостової частини риби характерна жорсткість.

Шпинат

Цей серцевий зелений продукт багатий на магній, і, коли в організмі різко знижується його рівень, відчувається втома і дратівливість. Шпинат також має високий вміст вітамінів А, В і С, а також є джерелом заліза і білка. Він насичує, постачає організм поживними речовинами, виводить шлаки і токсини.

Читайте також: Дієтолог розповіла, як шпинат продовжує молодість

Зберігайте шпинат, як і будь-яку зелень, бажано в холодильнику. Але є важливий нюанс: шпинат, на відміну, наприклад, від салату, перед зберіганням не рекомендується мити, тому що він доситьо схильний до гниття.

Помідори черрі

У холодну пору черрі прекрасно заповнюють в організмі втрату мінеральних речовин. Вам досить включити в свій раціон ці маленькі помідори, щоб підняти собі настрій в погану погоду. Вони багаті залізом, кальцієм, а хром, що входить до їх складу, сприяє більш швидкому вгамуванню голоду.

При покупці черрі особливу увагу слід приділити запаху. У зрілих ароматів дуже приємний і соковитий аромат. Щоб не помилитися з покупкою, вибирайте помідори середнього розміру і без будь-яких пошкоджень.

Молоко

Виявляється, молоко, яке ми найчастіше п'ємо в дитинстві, також покращує настрій. Воно містить амінокислоту триптофан, а ще молоко багате деякими вітамінами групи В, а саме вітамінами В2 і В12. Як відомо, вітаміни групи В необхідні для підтримки здоров'я нервової системи, від якої безпосередньо і залежить наш настрій. Для позбавлення від безсоння і почуття тривоги випивайте склянку молока на ніч.

Читайте також: 10 фактів про молоко, що можуть злякати

Якщо у вас немає можливості пити домашнє парне молоко, купуйте ультрапастеризоване, його можна знайти в будь-якому магазині. Це якісне натуральне молоко, в якому завдяки просунутої технології термообробки – ультрапастеризації – збереглися практично всі корисні речовини, вітаміни і мікроелементи.

Воно абсолютно не містить сторонніх домішок та консервантів, надійно захищене сучасної картонною упаковкою. Знайти його просто – шукайте на полицях продуктів молоко зі знаком "Вищий молочний стандарт". Цей знак гарантує вищу якість молочної продукції. Таке молоко можна без побоювання дати навіть дитині.

Чорниці

Ці ягоди отримують свій колір від фіолетового пігменту під назвою антоціанин, який є підсилювачем настрою. Крім того, чорниці підсилюють обмін речовин і сприяють відновленню організму. Оскільки в них міститься магній, їх можна приймати як заспокійливий засіб.

Свіжі чорниці краще зберігати в холодильнику до двох тижнів, а заморожені – до року. Щоб заморозити ягоди потрібно попередньо вимити й обсушити їх, а свіжі плоди досить просто перебрати від сміття.

Читайте також: Чорниця: ягода, яка допомагає схуднути

Мигдаль

Кожен мигдальний горіх містить вітаміни B2 і E, магній і цинк. Всі ці речовини також необхідні для підтримки розумового тонусу і гарного настрою. Слід зазначити, що регулярне вживання мигдалю покращує мозкову активність. На нервову систему ці горіхи діють, як заспокійливий засіб.

Купувати мигдаль бажано в шкаралупі, переконавшись, що її цілісність не порушена. На поверхні повинен бути відсутній "іржавий" наліт. Свіжий мигдаль пахне приємним горіховим запахом. Але все ж краще вибрати мигдаль в упаковці, так він менше схильний до дії світла і вологості.

 

24tv.ua


28.09.2017 2683 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1095
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2460
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2081
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2125
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6432 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2412 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

287

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1112

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1137

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1351
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

231
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

557
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2018
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26464
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

518
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10422 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7960
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

502
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

364
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

515
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

590
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1536