Де в Івано-Франківську найчастіше орудують кишенькові злодії

 

 

Кишенькові крадіжки залишаються одним з найпоширеніших злочинів у Франківську. В поліції розповіли, де та в який час найчастіше орудують злочинці.

 

«Як показує практика, дані злочини найчастіше трапляються в місяцях масового скупчення людей, тобто там, де є натовп. До таких місць належать ринки, базари, зупинки маршрутних транспортних засобів, секонд-хенди та самі маршрутні транспортні засоби», – розповів начальник оперативно-рошукового сектору управління карного розшуку, капітан поліції Роман Родик.

 

В транспортні кишенькові злодії працюють групою, найчастіше по двоє чи троє чоловік. Один вибирає потенційну жертву серед пасажирів і починає відволікати його, до прикладу легенько поштовхуючи. В цей момент інший приникає до зовнішньої кишені куртки чи штанів або сумочки. Витягнувши гаманець, кишеньковий злодій передає його третій особі, щоб його не запідозрили у вчиненні крадіжки. Після того, як злодії виходять з маршрутки, вони починають рухатись в різних напрямах, пишуть Версії.

 

«Щоб не стати жертвою злодіїв, потрібно бути перш за все уважними в місцях великого скупчення людей, особливо в громадському транспорті. Не тримати гаманці, гроші, мобільні телефони та інші цінні речі у зовнішніх кишенях, сумках та інших легкодоступних для злодіїв місцях, – родить правоохоронець. – Підозру у вас повинні викликати перш за все люди, що заходять в маршрутки із перекинутою через руку курткою. Саме цією курткою кишеньковий злодій найчастіше прикриває сумочку, з якої планує витягнути гаманець».

 

Як зазначають у поліції, по кишенькових крадіжках у Франківську найчастіше спеціалізуються «гастролери» – зранку приїжджають «на роботу», а вечірніми рейсами повертаються додому.

 

«В основному кишенькові крадії працюють у визначений час – зранку з 7:40 до 9:20, в обід – з 13:30 до 15:00, а у вечірній час з 17:50 до 19:00, коли люди повертаються додому. В цей період потрібно бути особливо уважними в маршрутних транспортних засобах», – розповідає Роман Родик.

Найуважнішими потрібно бути на зупинках на Дністровській, зранку – на вокзалі, а в другій половині дня – на Чорновола та Пошті.

 

«В злодіїв немає чітких маршрутів, якими вони б їздили. Все залежить від кількості пасажирів у транспортних засобах. Коли вони бачать, що заходить велика кількість людей, той автобус чи тролейбус і обирають, – зауважує начальник оперативно-рошукового сектору управління карного розшуку. – Вони до останнього сумніваються, в яку маршрутку заходити. В кінці вибирають ту, де найбільше народу. Зазвичай, кишенькових злодій заходить в маршрутку останнім».

 

Ще одним «злачним» місцем для кишенькових злодіїв стали магазини секонд-хенду.

 

«Найчастіше там працюють жінки, в основному особи ромської національності. Їхній профіль саме такі магазини, базари і зупинки, а безпосередньо в громадському транспорті частіше працюють чоловіки», – відмічає поліціянт.

 

Щоб не стати жертвою кишенькових злодіїв правоохоронець радить в транспорті та магазинах сумки тримати перед собою і бажано притиснути до себе.

 

«Тоді у крадіїв не буде можливості заволодіти майном чи коштами громадян», – зауважує Роман Родик.


29.09.2017 3279 0
Коментарі (0)

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

641
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1866 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1119 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

543
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6894 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11375 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

323

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1059

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1102

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1099
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

268
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1070
12.03.2024

Популярний дієтолог Майкл Мослі назвав п'ять груп продуктів, які варто включити до свого раціону для схуднення.

839
26.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

731
25.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

654
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2940
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4427
25.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18430
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

298
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

343
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

654
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

760