Де в Івано-Франківську найчастіше орудують кишенькові злодії

 

 

Кишенькові крадіжки залишаються одним з найпоширеніших злочинів у Франківську. В поліції розповіли, де та в який час найчастіше орудують злочинці.

 

«Як показує практика, дані злочини найчастіше трапляються в місяцях масового скупчення людей, тобто там, де є натовп. До таких місць належать ринки, базари, зупинки маршрутних транспортних засобів, секонд-хенди та самі маршрутні транспортні засоби», – розповів начальник оперативно-рошукового сектору управління карного розшуку, капітан поліції Роман Родик.

 

В транспортні кишенькові злодії працюють групою, найчастіше по двоє чи троє чоловік. Один вибирає потенційну жертву серед пасажирів і починає відволікати його, до прикладу легенько поштовхуючи. В цей момент інший приникає до зовнішньої кишені куртки чи штанів або сумочки. Витягнувши гаманець, кишеньковий злодій передає його третій особі, щоб його не запідозрили у вчиненні крадіжки. Після того, як злодії виходять з маршрутки, вони починають рухатись в різних напрямах, пишуть Версії.

 

«Щоб не стати жертвою злодіїв, потрібно бути перш за все уважними в місцях великого скупчення людей, особливо в громадському транспорті. Не тримати гаманці, гроші, мобільні телефони та інші цінні речі у зовнішніх кишенях, сумках та інших легкодоступних для злодіїв місцях, – родить правоохоронець. – Підозру у вас повинні викликати перш за все люди, що заходять в маршрутки із перекинутою через руку курткою. Саме цією курткою кишеньковий злодій найчастіше прикриває сумочку, з якої планує витягнути гаманець».

 

Як зазначають у поліції, по кишенькових крадіжках у Франківську найчастіше спеціалізуються «гастролери» – зранку приїжджають «на роботу», а вечірніми рейсами повертаються додому.

 

«В основному кишенькові крадії працюють у визначений час – зранку з 7:40 до 9:20, в обід – з 13:30 до 15:00, а у вечірній час з 17:50 до 19:00, коли люди повертаються додому. В цей період потрібно бути особливо уважними в маршрутних транспортних засобах», – розповідає Роман Родик.

Найуважнішими потрібно бути на зупинках на Дністровській, зранку – на вокзалі, а в другій половині дня – на Чорновола та Пошті.

 

«В злодіїв немає чітких маршрутів, якими вони б їздили. Все залежить від кількості пасажирів у транспортних засобах. Коли вони бачать, що заходить велика кількість людей, той автобус чи тролейбус і обирають, – зауважує начальник оперативно-рошукового сектору управління карного розшуку. – Вони до останнього сумніваються, в яку маршрутку заходити. В кінці вибирають ту, де найбільше народу. Зазвичай, кишенькових злодій заходить в маршрутку останнім».

 

Ще одним «злачним» місцем для кишенькових злодіїв стали магазини секонд-хенду.

 

«Найчастіше там працюють жінки, в основному особи ромської національності. Їхній профіль саме такі магазини, базари і зупинки, а безпосередньо в громадському транспорті частіше працюють чоловіки», – відмічає поліціянт.

 

Щоб не стати жертвою кишенькових злодіїв правоохоронець радить в транспорті та магазинах сумки тримати перед собою і бажано притиснути до себе.

 

«Тоді у крадіїв не буде можливості заволодіти майном чи коштами громадян», – зауважує Роман Родик.


Кількість переглядів - 5185
29.09.2017 06:00
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (0)

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги