Прикарпатська преса про переродженого полум'ям, прецедент Коропецького, мову спотикання та чергу онлайн

 

 

Огляд прикарпатської преси за період з 22 по 28 вересня.

 

Репортер

Прецедент Коропецького Родина бійця «Азову» Ігоря Коропецького таки домоглася того, щоб його визнали учасником бойових дій. На наступній сесії Івано-Франківської  облради, яка має відбутися в жовтні Леся Коропецька отримає посвідчення. Для України таке є прецедентом, адже вперше доброволець отримає офіційний статус – посмертно. Його рідні чекали на це більше півтора року. Єдине питання чому так довго? 

Жовтень міняє пенсії З дня на день Верховна Рада має ухвалити законопроект №6614 щодо підвищення пенсій. Чи дійсно ті виплати стануть  «справедливими», як кажуть в уряді, яким буде пенсійний вік, стаж та як поведуться з пільговиками?

Черга йде в онлайн  З 11 вересня у поліклініках Івано-Франківська з’явилося  нововведення: прийом пацієнтів лише за попереднім записом. Так місто готується до впровадження електронної системи обліку пацієнтів.

Глина пахне тисячоліттями Вітер, сонце за хмарами, поле десь під Коломиєю. Його роками і не обробляли, тож нині там лиш будяки і тисячі кротячих купок. Між ними на землі подекуди добре видно брудно-помаранчеві камінці. Піднімаєш – запечена глина, археологи називають таке обмазкою…

 

Галицький кореспондент

Перероджений полум’ям: Прикарпатець потребує грошей на нову руку Прикарпатець Михайло Яневич у дитинстві отримав удар струмом силою в 10 тисяч вольт. Після такого розряду виживає лише кожен двадцятий. Він вижив, але пекучі язики назавжди спотворили Михайла.

Віра і дерево: воїн АТО знає, як вижити після війни Іноді на фронті рятує не тільки автомат та відвага. Про це добре знає івано-франківський боєць 128-ї гірсько-піхотної бригади Ярослав Корінчук, який майже рік воював в АТО: Попасна, Золоте-3, Дебальцеве, Станиця Луганська… Після повернення додому він мусив починати з нуля власну справу, яка 15 років його годувала…

Ближче до поліції, дальше від народу Верховна Рада хоче розширити повноваження Національної гвардії та надати їй поліцейські функції. Правозахисники забили на сполох, бо вважають це неприпустимим. Однак у нацгвардії кажуть, що такі зміни є на часі.

 

Західний кур’єр

Мова спотикання Чи дійсно нацменшини Прикарпаття відчувають загрозу від Закону України «Про вищу освіту»? Міжнародні стосунки України із ближніми сусідами загострюються ледь не щодня. Найсвіжішим фактом образи став Закон «Про освіту». Проти норм цього документа найгучніше виступили Угорщина, Румунія, Молдова і Росія. Найближчі сусіди занепокоєні тим, що в Україні начебто хочуть обмежити викладання у школах мовами нацменшин.

Школа на Осередку Перейменування вулиць в Хотимирі ніколи не приживалося. Хоч би що запропонували – чи партійних керівників, чи космонавтів. З давніх часів за різних вад і дотепер місцеві люди кажуть: береги, Осередок, Вишнєчка… Навіть вулиця Шкільна, що вела до школи, не прижилася.

 

Вікна

Землю — громадам

Землі за межами населених пунктів незабаром передадуть об’єднаним територіальним громадам. Те, про що активно говорили останніх два роки, може стати реальністю. Для ОТГ — це колосальний ресурс і нові можливості. Верхнянська громада, до прикладу, сподівається з прийняття закону залучити інвесторів для будівництва сонячної електростанції та ферми, на якій розводитимуть кіз.

 

У Калуші немає родин, в яких усиновлення скасоване чи усиновителів позбавлено батьківських прав

30 вересня в Україні відзначається День усиновлення. В Україні існує чотири форми сімейного влаштування дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Це усиновлення, опіка (піклування), прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу.

 

96 храмів Калущини стали ближчими завдяки однойменному виданню Надії Руско

Минулоріч, 30 вересня, у день Віри, Надії, Любові й матері їх Софії культурну Калущину сколихнула презентація книги Надії Руско «Храми Калущини. Архітектурний хронограф: погляд крізь століття». Чому саме в цей день? Тому що, в основному, як зазначено в передмові, над виданням працювали жінки, які вірили, надіялись, що їхня праця недаремна й вагома для прийдешніх поколінь, а ще робили це з великою любов'ю. 


Кількість переглядів - 5422
28.09.2017 14:08
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (0)

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги