Скандальний закон про освіту набув чинності: позиція прикарпатських освітян

 

 

25 вересня Президент України Петро Порошенко підписав новий закон про освіту, який напередодні підтримала Верховна Рада.

 

27 вересня закон вийшов друком в офіційному виданні Верховної Ради "Голос України". Документ передбачає, що він набуває чинності наступного дня після його опублікування.

 

Прикарпатські освітяни, напередодні свого професійного свята, діляться думками щодо реформування галузі.

 

АЛЛА ШЕВЧЕНКО - керівник Долинської районної організації УКРОПу, директор Долинської спеціалізованої школи-інтернату:

«Новий закон «Про освіту» я вважаю однією із основних реформ позитивної динаміки розвитку суспільства. Нарешті на законодавчому рівні відображена значимість державної мови, бо це ж ідентифікація нас, як українців. Закон передбачає конкурсне призначення керівників навчальних закладів, дає можливість ефективніше і прозоріше використовувати кошти - оскільки, адміністрація навчальних закладів буде розпорядником коштів і висвітлюватиме фінансові операції на сайтах, громадськість матиме можливість ознайомитись з бюджетом закладів. Особливим кроком, вважаю, стане «розвантаження» дітей. Як на мене, це важливий пріоритет освітнього процесу. Правда, виникають деякі застереження, як це все втілюватиметься на практиці, адже стандарти освіти ми не можемо понижувати, тобто, кількість обсягу матеріалу повинна подаватись та ж сама, а навантаження має бути меншим, особливо це стосується початкової ланки освітнього процесу. Є у мене і окремі застереження щодо написання навчальних програм і друку підручників, оскільки здебільшого їх готують не практики, а швидше, теоретики віддалені від пересічного учня. Не зовсім зрозумілою є формула, якою передбачено рух коштів за кожним учнем, а зокрема в сільській місцевості.

А загалом я – оптиміст, тому з позитивом сприймаю освітню реформу. Вірю, що ми розвиватимемось і освітня галузь рухатиметься до рівня європейських стандартів, враховуючи при цьому всі ризики. Дуже важливо, щоб наші діти отримали від нового закону найбільше плюсів, щоб кожен навчальний заклад зміг створити умови для розвитку потенціалу кожної дитини.

Вітаю всіх, хто працює в освітній сфері, всіх, хто прикладає зусиль у формуванні молодої нації! Будьте здоровими, успішними і щасливими, хай справедливо буде оцінена Ваша праця суспільством і державою. Щоб кожен ваш учень був патріотом України. З прийдешнім святом Вас, колеги, друзі, освітяни!».

 

 

АНДРІЙ РОМАНЮК - керівник Болехівської міської організації УКРОПу, директор Болехівської ЗОШ №1:

«Я вважаю, що закон є прогресивним і актуальним для України. Багато новацій давно назріли, і для того, щоб поліпшити освітню галузь, зміни конче необхідні. Мовні норми, які викликали найбільший скандал, можу назвати навпаки «м’яковизначеними», тому абсолютно не розумію наших друзів з Євросоюзу. Я не знаю, чи є в Польщі, Угорщині, Румунії українські школи, які б фінансувалися з їхнього держбюджету, і точно знаю, що в Росії таких шкіл немає. Перехід на викладання більшості предметів державною мовою – це також цілком логічно: єдине виключення, думаю, можна робити для кримських татар, оскільки вони є нашим корінним народом, а решта – має свої держави. Щодо запровадження 12-річної освіти, це теж, на мій погляд, неминуче: вимоги на ЗНО потребують якіснішої профільної підготовки на рівні старшої школи, і в 10-му класі діти уже знають, до якого вишу хотіли б вступати. Новоприйнятий Закон України «Про освіту» дає більшу свободу навчальним закладам, і це теж дуже добре, адже досвідчений вчитель, який вміє ефективно працювати, має свободу дій – це сприятиме розвиткові загальної середньої освіти, підвищення зарплат вчителям – престижності професії, тому, звичайно, що цей закон на часі, хоча мушу визнати, що відбулося багато поправок від Народних депутатів, які не дуже посприяли ефективнішому його наповненню.

З нагоди нашого професійного свята, яке наближається, хочу побажати усім колегам доброго настрою, наснаги до праці, здійснення мрій, задумів. Зичу мати хороших старанних учнів, які тішитимуть своїми високими досягненнями. Нехай Господь вас оберігає, даруючи добро, ласку і міцне здоров’я!».

 

 

Читайте також:

Кращих освітян Прикарпаття відзначили нагородами (фото)


28.09.2017 710 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1165
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2496
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2094
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2148
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6486 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2433 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

318

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1126

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1160

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1375
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

255
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

571
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2044
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26491
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

536
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10441 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7990
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

517
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

379
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

529
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

603
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1554