Скандальний закон про освіту набув чинності: позиція прикарпатських освітян

 

 

25 вересня Президент України Петро Порошенко підписав новий закон про освіту, який напередодні підтримала Верховна Рада.

 

27 вересня закон вийшов друком в офіційному виданні Верховної Ради "Голос України". Документ передбачає, що він набуває чинності наступного дня після його опублікування.

 

Прикарпатські освітяни, напередодні свого професійного свята, діляться думками щодо реформування галузі.

 

АЛЛА ШЕВЧЕНКО - керівник Долинської районної організації УКРОПу, директор Долинської спеціалізованої школи-інтернату:

«Новий закон «Про освіту» я вважаю однією із основних реформ позитивної динаміки розвитку суспільства. Нарешті на законодавчому рівні відображена значимість державної мови, бо це ж ідентифікація нас, як українців. Закон передбачає конкурсне призначення керівників навчальних закладів, дає можливість ефективніше і прозоріше використовувати кошти - оскільки, адміністрація навчальних закладів буде розпорядником коштів і висвітлюватиме фінансові операції на сайтах, громадськість матиме можливість ознайомитись з бюджетом закладів. Особливим кроком, вважаю, стане «розвантаження» дітей. Як на мене, це важливий пріоритет освітнього процесу. Правда, виникають деякі застереження, як це все втілюватиметься на практиці, адже стандарти освіти ми не можемо понижувати, тобто, кількість обсягу матеріалу повинна подаватись та ж сама, а навантаження має бути меншим, особливо це стосується початкової ланки освітнього процесу. Є у мене і окремі застереження щодо написання навчальних програм і друку підручників, оскільки здебільшого їх готують не практики, а швидше, теоретики віддалені від пересічного учня. Не зовсім зрозумілою є формула, якою передбачено рух коштів за кожним учнем, а зокрема в сільській місцевості.

А загалом я – оптиміст, тому з позитивом сприймаю освітню реформу. Вірю, що ми розвиватимемось і освітня галузь рухатиметься до рівня європейських стандартів, враховуючи при цьому всі ризики. Дуже важливо, щоб наші діти отримали від нового закону найбільше плюсів, щоб кожен навчальний заклад зміг створити умови для розвитку потенціалу кожної дитини.

Вітаю всіх, хто працює в освітній сфері, всіх, хто прикладає зусиль у формуванні молодої нації! Будьте здоровими, успішними і щасливими, хай справедливо буде оцінена Ваша праця суспільством і державою. Щоб кожен ваш учень був патріотом України. З прийдешнім святом Вас, колеги, друзі, освітяни!».

 

 

АНДРІЙ РОМАНЮК - керівник Болехівської міської організації УКРОПу, директор Болехівської ЗОШ №1:

«Я вважаю, що закон є прогресивним і актуальним для України. Багато новацій давно назріли, і для того, щоб поліпшити освітню галузь, зміни конче необхідні. Мовні норми, які викликали найбільший скандал, можу назвати навпаки «м’яковизначеними», тому абсолютно не розумію наших друзів з Євросоюзу. Я не знаю, чи є в Польщі, Угорщині, Румунії українські школи, які б фінансувалися з їхнього держбюджету, і точно знаю, що в Росії таких шкіл немає. Перехід на викладання більшості предметів державною мовою – це також цілком логічно: єдине виключення, думаю, можна робити для кримських татар, оскільки вони є нашим корінним народом, а решта – має свої держави. Щодо запровадження 12-річної освіти, це теж, на мій погляд, неминуче: вимоги на ЗНО потребують якіснішої профільної підготовки на рівні старшої школи, і в 10-му класі діти уже знають, до якого вишу хотіли б вступати. Новоприйнятий Закон України «Про освіту» дає більшу свободу навчальним закладам, і це теж дуже добре, адже досвідчений вчитель, який вміє ефективно працювати, має свободу дій – це сприятиме розвиткові загальної середньої освіти, підвищення зарплат вчителям – престижності професії, тому, звичайно, що цей закон на часі, хоча мушу визнати, що відбулося багато поправок від Народних депутатів, які не дуже посприяли ефективнішому його наповненню.

З нагоди нашого професійного свята, яке наближається, хочу побажати усім колегам доброго настрою, наснаги до праці, здійснення мрій, задумів. Зичу мати хороших старанних учнів, які тішитимуть своїми високими досягненнями. Нехай Господь вас оберігає, даруючи добро, ласку і міцне здоров’я!».

 

 

Читайте також:

Кращих освітян Прикарпаття відзначили нагородами (фото)


28.09.2017 785 0
Коментарі (0)

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2247
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1466
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3574
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5338
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1617
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

1987

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

111

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

381

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

824

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

1601
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

392
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

725
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2417 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

392
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

813
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4866
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

683
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

545
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

486
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

355
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

672
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

834 2