Прикарпатська преса про підручники в заручниках, квартирний баласт, жінок у лавах УПА та загнаних собак, яких вистрілюють

 

 

Огляд прикарпатської преси за період з 15 по 21 вересня.

 

Репортер

Хоспіс мусить побачити кожен Два місяці тому в Івано-Франківську запрацювала благодійна організація «Просвіта душі та серця». Команда молодих людей у вільний час допомагає медикам і пацієнтам місцевого хоспісу та лікарень. Цікаво, що досі в нашому місті подібного ніхто не робив,хоча в Європі волонтерська практика є обов’язковою для всіх.

 

Підручники в заручниках Вересень добігає кінця, а діти в школах досі не мають усіх навчальних посібників. Особливо не пощастило учням  4 і 7 класів. Точніше, їхнім батькам, бо поки очільники думають, як і де дістати книжки, батьки платять з власного гаманця. Лише у Франківську потрібно закупити підручників на мільйон.

 

Нащадки повертаються до могил До війни в селищі Обертин на Тлумаччині майже третину населення становили євреї. Вони жили в центрі, тримали ресторани, магазини, майстерні. Війна стерла цілу громаду та їхні домівки, не залишивши й сліду.  Але тепер тут взялися відновити старий єврейський цвинтар.

 

Галицький кореспондент

Загнаних собак відстрілюють Минулого тижня у Долині отруїли кілька безпритульних собак і котів. Тварини помирали кілька годин, все це відбувалося на очах дітей і їхніх батьків. Через кілька днів ситуація повторилась і  в Івано-Франківську. Очевидці б’ють на сполох , звернулися в правоохоронні органи, щоб припинити таке безчинство.

 

Квартирний баласт Квартиру у середмісті Надвірної, де нині проживає  молода сім’я, опинилась в епіцентрі розголосу й уваги чиновників різних рівнів. Це житло ще наприкінці 2004 року придбали за кошти обласного бюджету, а потім передали у приватну власність срібного призера Олімпійських ігор в Афінах Романа Гонтюка. За кілька років квартиру продали, але й досі, за даними реєстрів, вона числиться за управлінням спорту, що її купувало.

 

Борода Удень присягнув Батьківщині, а вночі злетів на небеса. Через три тижні мав одружитися. Вже й обручки купив для коханої. Він таки надягнув нареченій перстень. Але уві сні. Івано-франківський морпіх Андрій Барасюк пробув у зоні АТО лише чотири місяці, але за цей час встиг здобути славетний чорний берет з кокардою.

 

Західний кур’єр

З неба – під землю В Івано-Франківську будуватимуть нові дощові колектори. Періодичне підтоплення вулиць обласного центру під час сильних злив змусило керівництво міста в комунальників  спуститися з неба на землю і почати вирішувати цю проблему.

 

Жінки у лавах УПА або Таємні сторінки історії У жовтні відзначатимемо 75-ту річницю  створення Української  повстанської армії. За ці всі роки українські та зарубіжні дослідники неодноразово піднімали одні й ті самі теми і обговорили їх, здавалося б до дрібниць. Але у цій історії повстанців головною особою є чоловік. Жінок чомусь згадують побіжно…

 

Вікна

25 років у комірчині

Калушанин Михайло Іванов понад 25 років прожив у підвалі будинку — в комірчині, яку допомогла облаштувати йому мати. Останнє житло у нього забрала пожежа. Вогонь міг забрати і його життя. Проте, люди врятували. Чоловік, який має двох дорослих дітей, називає себе одинаком. Він не отримує пенсії, але і просити милостиню наважився лише нещодавно. Крихтами хліба бездомний ділиться хіба що з птахами. Голуби і привернули увагу випадкового перехожого, світлина якого кардинально змінила життя чоловіка.

 

На вулиці Хіміків вперше у Калуші відбулося свято окремої вулиці

Ініціатором започаткування цього свята стала заступник начальника управління культури, національностей та релігій Леся Піцик, яка проживає на вулиці Хіміків. Ідея виникла ще два роки тому, коли вулиця відзначала своє 50-річчя. Проте тоді ініціативу не підтримали.

 

Поховальна процесія Міхала Фельчиньского розтягнулася на увесь Калуш

Відомо, що в 1808 році Міхал заснував власну фірму з відливання дзвонів. Тобто, в наступному році калушани будуть відзначати210-річний ювілей ливарні Фельчиньских. Спочатку Міхал не мав стаціонарного цеху з обладнанням. Міхал Фельчиньскі мандрував від парафії до парафії та на місці відливав дзвони, захищаючи власне ноу-хау – нагрівання металу в сільських умовах (перед заливанням у форму) до 1200 градусів за Цельсієм.


Кількість переглядів - 5659
21.09.2017 14:17
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (0)

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги