Сотня місцевих рад Прикарпаття претендує на перемогу у восьмому обласному конкурсі проектів та програм розвитку місцевого самоврядування

 

 

До участі у восьмому Обласному конкурсі проектів та програм розвитку місцевого самоврядування подано 135 проектів від 100 місцевих рад на суму 63,1 мільйона гривень.

 

Про це розповів начальник відділу з питань міжнародних зв’язків, інвестицій та проектної діяльності виконавчого апарату обласної ради Юрій Цимбалюк під час засідання Координаційної ради програми розвитку місцевого самоврядування.

 

Прийом проектів тривав з 1 квітня по 31 серпня.

 

Особливістю восьмого Конкурсу було те, що проекти розроблялися за чотирма пріоритетними напрямками: стимулювання залучення інвестицій, підвищення туристично-рекреаційного потенціалу, збільшення доданої вартості сільськогосподарської продукції, розвиток сільських територій та периферії навколо малих міст. Разом з цим, з попередніх конкурсів залишились такі пріоритетні напрямки, як будівництво (реконструкція, капітальний ремонт) систем водопостачання та розвиток пожежно-рятувальних підрозділів добровільної пожежної охорони. 

 

Як відзначив Юрій Цимбалюк, найбільше проектів подано Тлумацьким (20), Долинським (16) та Надвірнянським (15) районами. Найактивніше себе проявили Тлумацька міська рада об’єднаної територіальної громади Тлумацького району, яка подала 7 проектів, Олешанська сільська рада об’єднаної територіальної громади Тлумацького району – 6 проектів та Надвірнянська міська рада – 5 проектів.

 

Оцінювати проекти буде експертна комісія, опісля Рада Конкурсу рекомендуватиме голові обласної ради визначити переможців.

 

На визначення кращих проектів впливатиме виконання місцевими радами попередніх проектів. Так, із 133 проектів-переможців сьомого обласного конкурсу на даний час виконано лише 6 проектів, 45 – виконано, але не здано звіт, по 71 проекту ведуться роботи. Ще по семи проектах є проблеми з фінансуванням, а по чотирьох – роботи взагалі не розпочиналися. Завершити реалізацію проектів місцеві ради мають до кінця жовтня.

 

Згідно з Положенням про Конкурс, органи місцевого самоврядування, які не виконали проект, не будуть допускатися до участі у наступному конкурсі.

 

Серед причин невиконання проектів подекуди є відсутність співфінансування з районного бюджету. Гострою ця проблема є в Тлумацькому і Городенківському районах. "До прикладу, Топорівська сільська рада Городенківського району виконала роботи, передбачені проектом, однак співфінансування з районного бюджету не отримала. Городенківська міська рада виконала роботи по проекту на 60 відсотків, але не отримала співфінансування з районного бюджету", - підкреслив голова обласної ради Олександр Сич.

 

Керівник депутатського корпусу додав, що до таких районів треба вживати санкцій, аби це не набуло системного характеру. "Якщо вже район взяв на себе зобов’язання сприяти реалізації того чи іншого проекту, то він має це робити", - наголосив Олександр Сич.

 

"Відсутність співфінансування з районного бюджету буде негативно впливати на визначення переможців з числа органів місцевого самоврядування відповідного району", - запропонував перший заступник голови обласної ради Василь Гладій.

 

Координаційна рада підтримала пропозицію про вжиття санкцій та вирішила спрямувати листи на районні ради з повідомленням про наслідки, які наступлять у разі невиконання ними фінансових зобов’язань по реалізації проектів.


20.09.2017 421 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1902
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1832
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1828
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5386 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2127 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1487

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

700

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

754

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

948

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

982
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1733
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3648
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10220
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26099
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10150 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7687
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

871
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

20
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

358
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1251
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

848
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1053