10 причин їсти вівсянку кожен день

 

 

 

Як би діти не старались відмовити батькам в проханні їсти вівсянку, все ж варто її полюбити через декілька її корисних властивостей. Вона додає енергії, захищає від різних вірусів і покращує травлення.

 

А ще якщо ви поєднаєте з вівсянкою улюблені фрукти та додатки, то вівсянка вам здаватиметься не такою вже й поганою.

 

10 причин починати ваш день з вівсянки

З вівсянкою легко худнути

Вівсянка за своїми поживними якостями не поступається іншим корисним сніданкам. В ній міститься особливий вид розчинної клітковини – бета-глюкан, що стимулює вироблення гормону, який відповідає за апетит. Після ранкової вівсянки відчуття повного шлунку і ситості може тривати до декількох годин, позбавляючи від згубних перекусів і зайвих калорій.

Вівсянка знижує тиск

В журналі American Journal of Clinical Nutrition оприлюднили результати тестів, згідно з якими ефективність вівсянки аналогічна лікам, що знижують рівень кров'яного тиску. Так що як мінімум гіпертонікам включити корисну кашу в щоденний раціон буде не зайвим.

Вівсянка налагоджує метаболізм

Як відомо, вівсянка багата клітковиною, причому як розчинною, так і нерозчинною. Перша форма покращує мікрофлору кишечника, а друга – налагоджує його перистальтику.

Читайте також: Що таке метаболізм і як його прискорити: рекомендації дієтолога

Вівсянка очищує від токсинів

Можна побачити, що вівсянка і живить організм, і допомагає йому позбутися від "сміття", – виводить токсини та прочищає артерії від надлишків жиру.

Вівсянка бореться з безсонням та поганим настроєм

Такі процеси відбуваються через те, що овес допомагає виробленню "гормону ситості": він не тільки контролює апетит, але і є антидепресантом. Більш того, вівсянка, приготована на вечерю, вирішить проблеми з поганим сном. Адже в ній також міститься вітамін B6, який стимулює мелатонін (гормон сну) і пригнічує серотонін, нестача якого веде до безсоння.

 

Вівсянка регулює рівень цукру і холестерину

Напевне, ви щоразу дивуєтесь, коли читаєте про корисність вівсянки. Адже це так. По-перше, у цієї культури низький глікемічний індекс, а по-друге, та сама розчинна клітковина позитивно впливає на рівень цукру у всіх, хто їсть вівсянку систематично, а не тільки для тих, хто страждає від діабету, і на додачу овес активно знижує холестерин.

 

Вівсянка захищає від вірусів та бактерій

А зараз це є чи не найважливіше. В осінню пору, коли люди починають "підхоплювати" різні віруси, чудовою "панацеєю" для імунітету стане вівсянка. Все той же бета-глюкан тренує природні захисні сили організму і його опірність інфекціям і вірусам.

Читайте також: Сирна дієта: як досягнути бажаного результату лише за три дні

 

Вівсянка знижує ризик розвитку онкології

Вчені з Голландії та Великобританії довели прямий зв'язок між споживанням їжі, збагаченої клітковиною, і зниженням ризику розвитку раку (10 грамів клітковини знижують ризик на 10%). А у вівсянці клітковини хоч відбавляй.

 

Вівсянка покращує пам’ять та концентрацію

Вівсянка справді допомагає швидше розвиватися мозку і центральній нервовій системі. Вона зміцнює нейрони, вуглеводи дають мозку енергію, а вітамін В1 активізує кровопостачання мозку, за рахунок чого поліпшуються пам'ять і концентрація.

 

Вівсянка є чудовим джерелом енергії

Чому з вівсянки краще починати день, а не їсти її в обід? Спортсмени знають це напевно: вівсянка – ідеальний енергетик, який містить всі вітаміни групи B, фосфор, кальцій, залізо, магній, мідь, калій, натрій і клітковину, що зберігаються в організмі протягом тривалого часу.

 

24tv.ua


19.09.2017 2511 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1878
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1817
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1814
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5351 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2112 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1476

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

681

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

738

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

930

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

967
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1716
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3632
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10212
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26085
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10138 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7676
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

858
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1360
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

346
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1233
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

830
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1038