Франківські студенти зібрали на Дні червоного носика понад 10 тисяч гривень для допомоги онкохворому хлопчику (фото)

 

 

День червоного носика – це осіннє свято гумору, яке щорічно організовують у Великобританії. Вперше його провели у 1988 році.

 

Незважаючи на давню традицію свята, у Франківську воно відбулося вперше. Суть акції – у червоних клоунських носиках, які можна купити за довільну суму. Усі кошти йдуть на благодійні цілі, а носик символізує причетність до акції.

 

Вчора франківчани могли зарядитися позитивом та зробити добру справу. У центральному парку відпочинку збирали кошти для лікування Рощина Андрія. Хлопчику –12 років. У нього діагностували неходжкінську Т-лімфобластну лімфому з ураженням кісткового мозку.

 

 

Зараз хлопчик перебуває на лікування в обласній онкологічній лікарні та потребує пересадки кісткового мозку. Врятувати життя дитині можуть закордоном. Але вартість операції та реабілітації – мінімум 150 тисяч євро.

 

Ідея Дня червоного носика належить студентці філософського факультету Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника Ірині Родзінській.

 

 

Дівчина розповідає, що вже давно займається волонтерством, тож на проект йшла з ідеєю та мрією – створити свято для діток.

 

«Почалося все на першому курсі університету. Тоді наші викладачі заснували благодійний проект «Лікар свято». Так з першого курсу ходжу до хворих дітей у лікарні»,  – розповідає Ірина Родзінська.

«Лікар свято» – це проект, який вже понад два роки діє на базі ПНУ. Студенти у вільний від навчання час переодягаються у барвисті костюми і розважають важкохворих пацієнтів дитячої лікарні. Кажуть, якщо не можуть допомогти медикаменти – лікує сміх. «Складно іноді себе перебороти, бо в лікарні лежать дітки з різними хворобами і вадами, і до кожного потрібно знайти підхід», – каже Ірина.

 

Було багато варіантів, на які саме потреби дитячої лікарні збирати кошти на Дні червоного носика.

 

«Коли прийшли в онковідділення, лікарі попросили допомогти адресно – для Андрійка. Тільки 4 червня дізналися про діагноз, як хвороба почала різко прогресувати. Тому потрібно дуже швидко зробити операцію, щоб він швидше одужав. Він дуже хороша щира людина, у нього ще все життя попереду, йому ще розвиватися і самовдосконалюватися, радіти життю. Хочемо, щоб така акція стала поштовхом для інших діток також займалися волонтерством», – розповідає Ірина Родзінська.

 

Допомагали дівчині студенти-волонтери. Координатор проекту «Реалізуй свою мрію» Володимир Савочка розповідає, що навіть не очікували такої великої кількості бажаючих допомогти: «В акції брало участь 25 волонтерів, загалом охочих було понад 40. Багато кому відмовили, бо для всіх роботи б не вистачило».

 

 

Ірина та Роман – теж волонтери. Вони навчаються на першому курсі ПНУ та на другому курсі ІФНТУНГ. У благодійних акціях беруть участь не вперше, тож коли дізналися про День червоного носика – не роздумували, чи варто долучатися.

 

«Це приємна річ – просто допомагати іншим», – аргументують свою позицію студенти.

 

Червоні носики розкуповували охоче – і дорослим і дітям. Загалом продали понад 450 курносих та зібрали 10 тисяч 634 гривні, які передали мамі Андрійка.

 


18.09.2017 450 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

977
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2396
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2049
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2080
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6324 55
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2373 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

241

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1063

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1047

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1313
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

183
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

530
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1987
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26423
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

481
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10390 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7931
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

475
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

334
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

481
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

558
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1503