Скандальна ОТГ: Депутатам обласної ради не вистачило голосів для створення «заднім числом» Переріслянської ОТГ (відео)

 

 

На сесії Івано-Франківської обласної ради депутати розглянули питання про внесення змін до рішення про перспективний план формування територій громад області.

 

Мова йде про Дзвиняцьку та Переріслянську ОТГ.

 

Крім того, як зазначив голова облради, є доповнення до проекту - рішення Надвірнянської районної ради.

 

За словами заступника голови ОДА Богдана Кобилянського, ці громади вирішили об'єднатися добровільно.

 

«Дзвиняцька сільська рада після проходження процесу об’єднання подала документи у ЦВК, де призначили вибори на 29 жовтня», - каже чиновник.

 

Також Кобилянський додав, що Переріслянська ОТГ утворилась 26 липня. Центр громади хочуть перенести з села Тисменичани у село Перерісль.

 

«Подали документи, отримавши позитивний юридичний висновок. Робоча група розглянула дане питанння та було прийнято рішення звернутися до обласної ради щоб внести зміни до перспективного плану територій», - каже чиновник.

 

Читайте також: Івано-Франківська облрада заднім числом сторюватиме ОТГ, в яких ЦВК вже призначила вибори

 

Проте депутат облради Василь Попович поцікавився, якщо уже оголошені вибори у цих громадах для чого тоді вносити зміни до перспективного плану.

 

Крім того, депутат облради Василь Мельничук поцікавився, що буде з іншими громадами.

 

Мельничук додав, що при оцінці економічної спроможності загалом, прикарпатські громади посідають останні місця.

 

Також депутат повідомив, що на сьогодні є судовий позов щодо Переріслянської ОТГ. Відтак запропонував внести зміни до переспективного плану лише стосовно Дзвиняцької ОТГ, оскільки щодо неї немає спірних питань.

 

Депутат облради Манолій Піцуряк: «Я селу віддав 32 роки свого життя. Вважаю, що люди, які йдуть на голосування мають знати всі позитиви і всі ризики. Я депутат обласної ради від Дзвиняцького округу. Я питаю думку дуже багатьох людей. Я не буду перечити проти виборів, але буду говорити про всі переваги та недоліки».

 

«Ми маємо просто затвердити волевиявлення громадян на даному окрузі», - додав депутат Тарас Виноградник.

 

На це голова облради відповів, що робитимуть це лише там, де дійсно є добвовільність об'єднання, мовляв «якби вона була, то тут не стояло б такої кількості людей з плакатами».

 

Представник громади зазначив, що голову ОДА ввели в оману, мовляв, «16 липня сільський голова Перерісля хотів змінити центр, а за місяць уже був висновок».

 

Відтак представник громади заявив, що Тисменичанська ОТГ готова йти на вибори та просить дозволити їй це.

 

 

Депутат Василь Мельничук запропонував вилучити всі матеріали пов'язані з Переріслянською ОТГ з проекту рішення.

 

«Подача до суду це тільки затягування часу», - каже Кобилянський.

 

Сільский голова села Фитьків наголосила, що коли мешканці йшли на вибори, це було цілком добровільним об’єднанням.

 

«Ми просимо депутатів підтримати рішення, тому що з січня місяця ми хочемо перейти на прямі відносини з держбюджетом. І прошу не говорити, що не було виборів і обговорень. Дуже дивно, що районна рада безпідставно звертається до обласної. Ми на це пішли щоб покращити умови життя у селі», - відмітила війт.

 

Заступник голови Надвірнянської районної ради Ігор Писклинець зауважив, що просять неприйняття рішення щодо зміни центру ОТГ.

 

«Не можна приймати рішення заднім числом. Це єдина громада з 5 районів, де всі громади готові йти на об'єднання. Але наші депутати брали активну участь у всіх сходах селян. Але коли ми зараз бачимо документи – ми бачимо, що вони не відповідають тим, які були на сходах. Не можемо ми приймати рішення, які потім спровокують громаду. Є звернення в суд, три сільські голови оскаржили це. Тому я прошу депутатів облради утриматись від прийняття рішення зі зміною центру», - зазначив представник Надвірнянської ОТГ.

 

В свою чергу голова облради заявив: «Як тільки допускаєш прецедент, то з'являється бажання зробити це ще і ще. Отак твориться беззаконня. Ми повинні діяти згідно закону».

 

Крім того депутат Микола Палійчук запропонував провести окремі голосування щодо Переріслянської та Дзвиняцької ОТГ.

 

Відтак про затвердження внесення змін до перспективного плану в частині формування Дзвиняцької ОТГ підтримали 75 обранців.

 

При голосуванні про внесення змін до перспективного плану в частині формування Переріслянської ОТГ віддали свої голоси лише 27 обранців.

 

Відтак в силі залишається Тисменичанська ОТГ. А також на вибори піде Дзвиняцька.

 

Нагадаємо, Центральна виборча комісія своєю Постановою призначила на неділю, 29 жовтня 2017 року, вибори у 202 об’єднаних територіальних громадах в усіх, без виключення, областях України.

 

Зокрема, в Івано-Франківській області вибори мають відбутися у 8-ми ОТГ.

 

Комісія оголосила початок виборчого процесу в цих громадах з 9 вересня 2017 року.

 

У ЦВК зазначають, що кількість громад, у яких в 2017 році вже призначені перші місцеві вибори, не є остаточною. Такі вибори можуть бути призначені до кінця поточного року на будь-яку неділю грудня крім останньої. Центральна виборча комісія продовжує очікувати надходження звернень від обласних державних адміністрацій щодо призначення перших місцевих виборів в інших громадах, які вже об'єдналися, або мають намір об'єднатися.

 

 

Читайте також:

Дві ОТГ, які на Прикарпатті створюватимуть "заднім числом", можуть втратити інфраструктурну субвенцію

Заготівельники і деревообробники Західної України зібралися на пікет під ІФ ОДА (фото)

Депутати облради не підтримали звернення до Президента щодо закону про освіту

Івано-Франківська облрада вимагає від Порошенка передати базу НБУ "Прикарпаття" у власність громади

Депутати Івано-Франківської облради підтримали звернення до Гройсмана та Парубія, щоб не допустити приватизації лісу

"Дивіться щоб не переманили". Дружина голови фракції "Свобода" офіційно стала депутатом Івано-Франківської облради


15.09.2017 1751 0
Коментарі (0)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

552
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3119
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21225
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2063
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1558 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2431

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

286

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

217

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

817

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2227
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

243
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

516
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1068
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

233
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

847
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

810
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

735
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8298
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

366
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1050 5
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2238 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

941