Депутати облради не підтримали звернення до Президента щодо закону про освіту

 

 

Триває 17 сесія Івано-Франківської обласної ради.

 

Депутати не прийняли звернення до Президента України, щодо якнайшвидшого підписання ним Закону України «Про освіту», пише Фіртка.

 

На думку депутатів, Президент його підпише і без звернення, а сам текст необхідно переробити.

 

Тому було вирішено відправити дане питання на доопрацювання.

 

"Я багато разів казав, не давайте важливі рішення прямо перед сесією", - наголосив голова облради Олександр Сич.

 

До слова, до депутатського корпусу Івано-Франківської обласної ради звернулися ректори Прикарпатського національного університету, Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу та Івано-Франківського національного медичного університету, в якому вони закликають проголосувати за дане звернення.

 

"5 вересня 2017 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про освіту». На розробку та ухвалу цього документа суспільство очікувало з моменту перемоги Революції Гідності. Прийнятий закон є логічним продовженням реформи у галузі освіти і узгоджується з європейським вектором розвитку нашої держави. У законі передбачено низку інноваційних кроків, які спрямовані на створення належних умов праці і навчання, в першу чергу, для працівників та учнів середніх та професійних навчальних закладів. Всі положення Закону є виваженими і на їх остаточне введення в дію виділено тривалий перехідний період. Проте після прийняття Закону України «Про освіту» окремі українські політики та представники деяких іноземних держав висловили занепокоєння щодо утиску прав національних меншин в Україні. У цій ситуації вважаємо за необхідне висловити свою фахову думку з цього приводу. На нашу думку, закон спрямований на зміцнення української мови і не порушує при цьому Європейську хартію регіональних мов, оскільки зобов’язує державу забезпечити національним меншинам доступ до вивчення рідних мов без перешкоди для засвоєння державної. Закон України «Про освіту» врегульовує навчання представників національних меншин відповідно до Конституції України та європейських норм і міжнародної практики. Слід відзначити, що рівень захисту прав меншин у новому законі значно вищий, ніж рівень захисту національних меншин у державах-сусідах, в першу чергу тих, які висловлюють занепокоєння стосовно прийняття цього документа. У зв’язку з цим викликає здивування позиція деяких політичних груп в Україні та за її межами, що спрямована на дискредитацію цього важливого і надзвичайно потрібного закону. Як показує аналіз, саме ці сили намагаються закрити для України європейську перспективу та стоять на заваді у прагненні нашої держави до інтеграції у Європейський Союз та Євро-Атлантичні структури. Рада ректорів висловлює безумовну підтримку Закону України «Про освіту» та звертається до депутатів Івано-Франківської обласної ради звернутися до Президента України з проханням підписати цей закон у прийнятій редакції", - йдеться у зверненні.

 

 

Як повідомлялося, 5 вересня Верховна Рада ухвалила закон про освіту, що починає реформу освіти в Україні. Закон, серед іншого, визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова.

 

 

Читайте також:

Івано-Франківська облрада вимагає від Порошенка передати базу НБУ "Прикарпаття" у власність громади

Депутати Івано-Франківської облради підтримали звернення до Гройсмана та Парубія, щоб не допустити приватизації лісу

"Дивіться щоб не переманили". Дружина голови фракції "Свобода" офіційно стала депутатом Івано-Франківської облради


15.09.2017 1554 0
Коментарі (0)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

552
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3119
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21225
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2063
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1558 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2431

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

286

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

217

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

817

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2227
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

243
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

516
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1068
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

233
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

847
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

810
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

735
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8298
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

366
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1050 5
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2238 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

941