Завдяки справжній конкуренції ціна нового "пасічнянського моста" впала майже вдвічі. Чи буде заключена угода за аукціонною ціною?

 

 

Як повідомляла вже "Фіртка", в Івано-Франківську щойно завершився тендер на будівництво новго мостав Пасічну.

 

Цікаво, що в своєму останньому кроці переможець - фірма екс-регіонала Володимира Продивуса, опустила ціну майже на 40 мільйонів гривень, що є за оцінкою експертів значно нижче собівартості його будівництва

 

Світлина від Dru Druster.

 

Світлина від Dru Druster.

 

Експерти, які прокоментували тендер "Фіртці" зазначають, що це справді вигідна для міста ціна, яка відбулася завдяки справжній конкуренції під час аукціону:

"Очевидно, що в цьому випадку, як це часто буває, змови між учасниками тендеру не було. Зараз можна лише очікувати швидкого заключення угоди за результатами аукціону. Щоб не було спроб підняти ціну. Також громадськість повинна контролювати якість робіт та блокувати подальші спроби підняття ціни під виглядом здорожчання матеріалів та робіт. Якщо це відбудеться - то стане зрозуміло, що під час тендеру мала місце змова переможця з міською владою Івано-Франківська".

 

Тендер та аукціон на будівництво нового моста в Пасічну в місті Івано-Франківську продемонтстував, що "апетити" міської влади щодо вартості моста були суттєво завищені. Цікаво, що міський голова Руслан Марцінків свого часу прогнозував її вищою 300 мільйонів гривень.

 

Чотири фірми-учасники, які подалися, проходили перевірку документації: дві київські фірми (ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "МСУ-2" та ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "МОСТОБУДІВЕЛЬНИЙ ЗАГІН № 112"), одна місцева (ТОВ ПБС) та фірма з Азербайджану АЛКЕ ІНШААТ САНАЙЕ ВЕ ТІДЖАРЕТ.

 

Вимоги до учасників тендеру були доволі чіткі: учасники тендеру мали надати довідки щодо наявності матеріально-технічної бази, засобів механізації, інструментів та обладнання для виконання робіт, що є предметом закупівлі. Також надати довідку про працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід для виконання робіт, що є предметом закупівлі. Крім того, учасники торгів зобов’язані надати копії договорів про виконання аналогічних робіт з будівництва мостів, виконані протягом 5 років вартістю не менше 150 млн грн.

 

Перевірку пройшли лише дві фірми: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "МСУ-2" та ТОВ ПБС, які і взяли участь в аукціоні.

 

Як йдеться на сайті, Рrozorro, початкова ціна складала 206 600 000 грн.

 

Перемогу здобула фірма “Мостобудівельний загін №112”, яка запропонувала ціну в 120 мільйонів грн.

 

Нагадаємо, фірма “Мостобудівельний загін №112” пов’язана з екс-регіоналом Володимиром Продивусом.

 

Довідково:

Продивус Володимир Степанович - екс-нардеп-"регіонал" Верховної Ради України VII скликання. Голова ради директорів корпорації "Прем'єр-фінанс". Голова наглядової ради ПАТ "Мостобуд". Відомий боксер - дворазовий чемпіон УРСР. Президент Федерації боксу України. Член Виконкому Міжнародної Асоціації Аматорського Боксу (AIBA). Президент промоутерської ліги "Зірки професійного боксу України". Почесний президент футбольного клубу "Нива" (Вінниця).

Серед київських проектів компанії - міст Метро, ​​міст ім. Патона, Парковий, Дарницький, Московський і Південний мости. Також компанія вела мостобудівні проекти в регіонах України та закордоном: мостові споруди на автобані Київ-Одеса, мости в російському Заполяр'ї, на БАМі, у В`єтнамі, Лівані, Анголі, Сирії, Туреччині, Афганістані тощо.

 

Вже через місяць після оголошення результатів, переможець зможе приступити до виконання робіт. За попередніми даними, спорудження цього об’єкта планують завершити до вересня 2019 року. 

 

Нагадаємо, нещодавно голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації підписав розпорядження "Про затвердження проектної документації на будівництво моста через річку Бистриця Солотвинська та транспортної розв'язки в районі вул. Хіміків – Надрічна в Івано-Франківську".

 

Як йдеться у розпорядженні, документацію розробляла фірма "Львівський будівельний холдинг". Згідно документу, довжина моста складе 324 метри. На мості передбачено дві смуги руху по 3,75 метри кожна. Тривалість будівництва - 25 місяців.

 

Сама ж проектно-кошторисна документація будівництва моста коштувала Франківську 602,9 тис грн., ще 97,6 тис. заплатили за експертизу проекту.

 

А тим часом франківці вже обрали для мосту назву. Для цього на сайті міської ради створили спеціальне голосування. Понад 50 % голосів підтримали назву – «Галицький».

 

Нагадаємо, для початку будівельних робіт місто має 50 млн гривень. Камінь під будівництво нового моста заклали ще у травні минулого року.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Міська влада хоче побудувати новий міст у Пасічній за кошти державного фонду регіонального розвитку

Іванофранківці обрали назву нового "пасічнянського мосту"

У Франківську презентували попередні проекти нового моста на Пасічну (відео)

За півроку новий "пасічнянський міст" подорожчав у два рази (оновлено+фото)

В Івано-Франківську заклали камінь під будівництво нового 200-мільйонного моста на Пасічну (фото)

У Франківську знову згадали про другий міст на Пасічну: тепер його будуватимуть за 120 мільйонів гривень

Проект генплану Івано-Франківська передбачає два нові мости через Бистрицю

Іванофранківці просять Президента про будівництво нового мосту через річку Бистриця Солотвинська


Кількість переглядів - 2005
13.09.2017 13:40
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (0)

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги
Душа і тіло
Україна і світ