Завдяки справжній конкуренції ціна нового "пасічнянського моста" впала майже вдвічі. Чи буде заключена угода за аукціонною ціною?

 

 

Як повідомляла вже "Фіртка", в Івано-Франківську щойно завершився тендер на будівництво новго мостав Пасічну.

 

Цікаво, що в своєму останньому кроці переможець - фірма екс-регіонала Володимира Продивуса, опустила ціну майже на 40 мільйонів гривень, що є за оцінкою експертів значно нижче собівартості його будівництва

 

Світлина від Dru Druster.

 

Світлина від Dru Druster.

 

Експерти, які прокоментували тендер "Фіртці" зазначають, що це справді вигідна для міста ціна, яка відбулася завдяки справжній конкуренції під час аукціону:

"Очевидно, що в цьому випадку, як це часто буває, змови між учасниками тендеру не було. Зараз можна лише очікувати швидкого заключення угоди за результатами аукціону. Щоб не було спроб підняти ціну. Також громадськість повинна контролювати якість робіт та блокувати подальші спроби підняття ціни під виглядом здорожчання матеріалів та робіт. Якщо це відбудеться - то стане зрозуміло, що під час тендеру мала місце змова переможця з міською владою Івано-Франківська".

 

Тендер та аукціон на будівництво нового моста в Пасічну в місті Івано-Франківську продемонтстував, що "апетити" міської влади щодо вартості моста були суттєво завищені. Цікаво, що міський голова Руслан Марцінків свого часу прогнозував її вищою 300 мільйонів гривень.

 

Чотири фірми-учасники, які подалися, проходили перевірку документації: дві київські фірми (ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "МСУ-2" та ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "МОСТОБУДІВЕЛЬНИЙ ЗАГІН № 112"), одна місцева (ТОВ ПБС) та фірма з Азербайджану АЛКЕ ІНШААТ САНАЙЕ ВЕ ТІДЖАРЕТ.

 

Вимоги до учасників тендеру були доволі чіткі: учасники тендеру мали надати довідки щодо наявності матеріально-технічної бази, засобів механізації, інструментів та обладнання для виконання робіт, що є предметом закупівлі. Також надати довідку про працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід для виконання робіт, що є предметом закупівлі. Крім того, учасники торгів зобов’язані надати копії договорів про виконання аналогічних робіт з будівництва мостів, виконані протягом 5 років вартістю не менше 150 млн грн.

 

Перевірку пройшли лише дві фірми: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "МСУ-2" та ТОВ ПБС, які і взяли участь в аукціоні.

 

Як йдеться на сайті, Рrozorro, початкова ціна складала 206 600 000 грн.

 

Перемогу здобула фірма “Мостобудівельний загін №112”, яка запропонувала ціну в 120 мільйонів грн.

 

Нагадаємо, фірма “Мостобудівельний загін №112” пов’язана з екс-регіоналом Володимиром Продивусом.

 

Довідково:

Продивус Володимир Степанович - екс-нардеп-"регіонал" Верховної Ради України VII скликання. Голова ради директорів корпорації "Прем'єр-фінанс". Голова наглядової ради ПАТ "Мостобуд". Відомий боксер - дворазовий чемпіон УРСР. Президент Федерації боксу України. Член Виконкому Міжнародної Асоціації Аматорського Боксу (AIBA). Президент промоутерської ліги "Зірки професійного боксу України". Почесний президент футбольного клубу "Нива" (Вінниця).

Серед київських проектів компанії - міст Метро, ​​міст ім. Патона, Парковий, Дарницький, Московський і Південний мости. Також компанія вела мостобудівні проекти в регіонах України та закордоном: мостові споруди на автобані Київ-Одеса, мости в російському Заполяр'ї, на БАМі, у В`єтнамі, Лівані, Анголі, Сирії, Туреччині, Афганістані тощо.

 

Вже через місяць після оголошення результатів, переможець зможе приступити до виконання робіт. За попередніми даними, спорудження цього об’єкта планують завершити до вересня 2019 року. 

 

Нагадаємо, нещодавно голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації підписав розпорядження "Про затвердження проектної документації на будівництво моста через річку Бистриця Солотвинська та транспортної розв'язки в районі вул. Хіміків – Надрічна в Івано-Франківську".

 

Як йдеться у розпорядженні, документацію розробляла фірма "Львівський будівельний холдинг". Згідно документу, довжина моста складе 324 метри. На мості передбачено дві смуги руху по 3,75 метри кожна. Тривалість будівництва - 25 місяців.

 

Сама ж проектно-кошторисна документація будівництва моста коштувала Франківську 602,9 тис грн., ще 97,6 тис. заплатили за експертизу проекту.

 

А тим часом франківці вже обрали для мосту назву. Для цього на сайті міської ради створили спеціальне голосування. Понад 50 % голосів підтримали назву – «Галицький».

 

Нагадаємо, для початку будівельних робіт місто має 50 млн гривень. Камінь під будівництво нового моста заклали ще у травні минулого року.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Міська влада хоче побудувати новий міст у Пасічній за кошти державного фонду регіонального розвитку

Іванофранківці обрали назву нового "пасічнянського мосту"

У Франківську презентували попередні проекти нового моста на Пасічну (відео)

За півроку новий "пасічнянський міст" подорожчав у два рази (оновлено+фото)

В Івано-Франківську заклали камінь під будівництво нового 200-мільйонного моста на Пасічну (фото)

У Франківську знову згадали про другий міст на Пасічну: тепер його будуватимуть за 120 мільйонів гривень

Проект генплану Івано-Франківська передбачає два нові мости через Бистрицю

Іванофранківці просять Президента про будівництво нового мосту через річку Бистриця Солотвинська


13.09.2017 1164 0
Коментарі (0)

01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

866
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

937
14.08.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про популярні, та найважливіше — безпечні, місця для купання та основні правила поведінки на воді.  

4756
30.07.2024
Вікторія Матіїв

Про значення шлюбу, кризові періоди у стосунках та церковне розлучення, журналістка Фіртки розпитала в отця Миколая Микосовського, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

7086 1
15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

9881 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

3944 5

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

278

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

964

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

1728

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

1862
05.09.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

3287
31.08.2024

Майже вся піца в Івано-Франківську, особливо та, що можна замовити на сайті donatellopizza.com.ua, представлена неаполітанською стравою. А яка вона насправді, які її особливості й у чому різниця між іншими трикутничками — далі у статті.

439
29.08.2024

На Прикарпатті завершили збирання ранніх зернових культур.    

719
02.09.2024

Важливо, ділиться монахиня, людину вислухати, сказати "я поруч" і "я за тебе помолюся".

365
29.08.2024

У четвер, 29 липня, християни відзначають Усікновення голови святого пророка Івана Хрестителя.  

1503
23.08.2024

У християнстві подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

1480 1
19.08.2024

Християнська сім'я базується на фундаменті беззаперечної любові, єдності думок, цілей та бажань. Втім, це також спільна робота чоловіка та дружини.  

1411
04.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

25441 1
05.09.2024

Більше ніж половина мешканців західних областей вважає, що Офіс президента впливає на державні органи з перевищенням своїх повноважень.  

486 3
02.09.2024

Президент Володимир Зеленський оцінив, чи можливо повернути Запорізьку атомну електростанцію під контроль України військовим шляхом.  

910
29.08.2024

Мінекономіки напрацьовує кілька моделей економічного бронювання, а запрацювати воно має у жовтні-листопаді.  

613
28.08.2024

"Військовий" ПДФО був вилучений з бюджетів громад у 2023 році разом із "силовим" ПДФО.  

528