Слідами історії: Прикарпатські чиновники взялися за відновлення та збереження пам'яток Давнього Галича (фоторепортаж)

 

 

 

У всі роки незалежності лунали думки про відновлення слави Древнього Галича. Але далі розмов справа не йшла. Відтак потрібно навчитися бути в доброму розумінні слова державними бюрократами і все що говорити - виконувати.

 

Таку думку висловив сьогодні, 12 вересня, голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич під час виїзного засідання Консультативної ради з питань місцевого самоврядування в національному заповіднику "Давній Галич", передає Фіртка.

 

Основним питанням засідання стала необхідність відновлення та збереження пам'яток Давнього Галича.

 

«Постає питання, як відновлювати? Треба давати гроші, щоб реставрувати храм Пантелеймона, щоб там щось вести відбудову. Щоб це зробити необхідна програма відновлення Давнього Галича, закладати під це кошти. Кожного року програму варто переглядати, вносити зміни і так щось робити. І таким чином кожною краплею ми будемо відбудовувати славу Давнього Галича. Без перебільшення. Бо я не знаю, яка ще земля в Україні може похвалитися такою символічністю, родзинкою. Галич дав назву цілій державі Галицько-Волинській. І Галич важливий для всієї України», - зазначив голова Івано-Франківської обласної ради.

 

Як повідомив гендиректор Національного заповідника «Давній Галич» Володимир Костишин, нещодавно в Галичі проходили зустрічі прикарпатських посадовців з представниками Міністерства культури.

 

«Міністерство культури готове профінансувати в наступному році наукові дослідження і реставрацію об'єктів культурної спадщини Давнього Галича», – запевнив Володимир Костишин.

 

Тож сьогодні Консультативна рада вирішила рекомендувати ОДА подати програму щодо відновлення Галича до кінця року, щоб її прийняти та мати змогу закласти кошти для відновлення на 2018 рік. А також обласна рада планує ініціювати відповідне звернення до сусідніх областей.

 

Також як відмітив Олександр Сич, майбутнє прийняття програми про відбудову Галича на сесії обласної ради стане своєрідним перший кроком та поштовхом для державних органів.

 

«Будемо апелювати до Кабінету Міністрів, щоб прийняти державну програму відновлення Давнього Галича. Ми сьогодні говорили про те, що віддавна існує така духовна історична вісь і вона є хребтом української нації та держави. Потрібно посилити сьогодні цю вісь, але як її посилити, якщо Київ є, а Галича немає у тому великому сенсі? Тому Галич треба відновлювати. Між артефактами великі дистанції, тож уявляємо, яка це була держава. Так, усе місто ми не відновимо, але нагадати про його славу, спонукати людей приїжджати сюди подивитися на ті артефакти, які ми ще можемо бачити і втішатися, що вони залишилися у нас з ХII століття, повинні» - резюмував Олександр Сич.

 

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

"Україна повинна говорити про Галич". Депутати думають, як відновити славу древнього міста (фото+відео)


Кількість переглядів - 1184
12.09.2017 21:52
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (0)

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги
Душа і тіло
Україна і світ