Слідами історії: Прикарпатські чиновники взялися за відновлення та збереження пам'яток Давнього Галича (фоторепортаж)

 

 

 

У всі роки незалежності лунали думки про відновлення слави Древнього Галича. Але далі розмов справа не йшла. Відтак потрібно навчитися бути в доброму розумінні слова державними бюрократами і все що говорити - виконувати.

 

Таку думку висловив сьогодні, 12 вересня, голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич під час виїзного засідання Консультативної ради з питань місцевого самоврядування в національному заповіднику "Давній Галич", передає Фіртка.

 

Основним питанням засідання стала необхідність відновлення та збереження пам'яток Давнього Галича.

 

«Постає питання, як відновлювати? Треба давати гроші, щоб реставрувати храм Пантелеймона, щоб там щось вести відбудову. Щоб це зробити необхідна програма відновлення Давнього Галича, закладати під це кошти. Кожного року програму варто переглядати, вносити зміни і так щось робити. І таким чином кожною краплею ми будемо відбудовувати славу Давнього Галича. Без перебільшення. Бо я не знаю, яка ще земля в Україні може похвалитися такою символічністю, родзинкою. Галич дав назву цілій державі Галицько-Волинській. І Галич важливий для всієї України», - зазначив голова Івано-Франківської обласної ради.

 

Як повідомив гендиректор Національного заповідника «Давній Галич» Володимир Костишин, нещодавно в Галичі проходили зустрічі прикарпатських посадовців з представниками Міністерства культури.

 

«Міністерство культури готове профінансувати в наступному році наукові дослідження і реставрацію об'єктів культурної спадщини Давнього Галича», – запевнив Володимир Костишин.

 

Тож сьогодні Консультативна рада вирішила рекомендувати ОДА подати програму щодо відновлення Галича до кінця року, щоб її прийняти та мати змогу закласти кошти для відновлення на 2018 рік. А також обласна рада планує ініціювати відповідне звернення до сусідніх областей.

 

Також як відмітив Олександр Сич, майбутнє прийняття програми про відбудову Галича на сесії обласної ради стане своєрідним перший кроком та поштовхом для державних органів.

 

«Будемо апелювати до Кабінету Міністрів, щоб прийняти державну програму відновлення Давнього Галича. Ми сьогодні говорили про те, що віддавна існує така духовна історична вісь і вона є хребтом української нації та держави. Потрібно посилити сьогодні цю вісь, але як її посилити, якщо Київ є, а Галича немає у тому великому сенсі? Тому Галич треба відновлювати. Між артефактами великі дистанції, тож уявляємо, яка це була держава. Так, усе місто ми не відновимо, але нагадати про його славу, спонукати людей приїжджати сюди подивитися на ті артефакти, які ми ще можемо бачити і втішатися, що вони залишилися у нас з ХII століття, повинні» - резюмував Олександр Сич.

 

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

"Україна повинна говорити про Галич". Депутати думають, як відновити славу древнього міста (фото+відео)


12.09.2017 615 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1117
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2475
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2084
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2133
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6451 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2418 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

291

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1116

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1141

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1357
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

237
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

561
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2026
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26476
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

523
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10427 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7969
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

506
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

370
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

519
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

593
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1543