Слідами історії: Прикарпатські чиновники взялися за відновлення та збереження пам'яток Давнього Галича (фоторепортаж)

 

 

 

У всі роки незалежності лунали думки про відновлення слави Древнього Галича. Але далі розмов справа не йшла. Відтак потрібно навчитися бути в доброму розумінні слова державними бюрократами і все що говорити - виконувати.

 

Таку думку висловив сьогодні, 12 вересня, голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич під час виїзного засідання Консультативної ради з питань місцевого самоврядування в національному заповіднику "Давній Галич", передає Фіртка.

 

Основним питанням засідання стала необхідність відновлення та збереження пам'яток Давнього Галича.

 

«Постає питання, як відновлювати? Треба давати гроші, щоб реставрувати храм Пантелеймона, щоб там щось вести відбудову. Щоб це зробити необхідна програма відновлення Давнього Галича, закладати під це кошти. Кожного року програму варто переглядати, вносити зміни і так щось робити. І таким чином кожною краплею ми будемо відбудовувати славу Давнього Галича. Без перебільшення. Бо я не знаю, яка ще земля в Україні може похвалитися такою символічністю, родзинкою. Галич дав назву цілій державі Галицько-Волинській. І Галич важливий для всієї України», - зазначив голова Івано-Франківської обласної ради.

 

Як повідомив гендиректор Національного заповідника «Давній Галич» Володимир Костишин, нещодавно в Галичі проходили зустрічі прикарпатських посадовців з представниками Міністерства культури.

 

«Міністерство культури готове профінансувати в наступному році наукові дослідження і реставрацію об'єктів культурної спадщини Давнього Галича», – запевнив Володимир Костишин.

 

Тож сьогодні Консультативна рада вирішила рекомендувати ОДА подати програму щодо відновлення Галича до кінця року, щоб її прийняти та мати змогу закласти кошти для відновлення на 2018 рік. А також обласна рада планує ініціювати відповідне звернення до сусідніх областей.

 

Також як відмітив Олександр Сич, майбутнє прийняття програми про відбудову Галича на сесії обласної ради стане своєрідним перший кроком та поштовхом для державних органів.

 

«Будемо апелювати до Кабінету Міністрів, щоб прийняти державну програму відновлення Давнього Галича. Ми сьогодні говорили про те, що віддавна існує така духовна історична вісь і вона є хребтом української нації та держави. Потрібно посилити сьогодні цю вісь, але як її посилити, якщо Київ є, а Галича немає у тому великому сенсі? Тому Галич треба відновлювати. Між артефактами великі дистанції, тож уявляємо, яка це була держава. Так, усе місто ми не відновимо, але нагадати про його славу, спонукати людей приїжджати сюди подивитися на ті артефакти, які ми ще можемо бачити і втішатися, що вони залишилися у нас з ХII століття, повинні» - резюмував Олександр Сич.

 

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

"Україна повинна говорити про Галич". Депутати думають, як відновити славу древнього міста (фото+відео)


12.09.2017 711 0
Коментарі (0)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1077
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2795
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

973
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1033
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1038 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3099 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

891

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

771

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

370

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1085
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

142
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2335
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1144
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

446
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15064
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7379
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

812
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

376
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

286
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

375
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

656
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1107