"Україна повинна говорити про Галич". Депутати думають, як відновити славу древнього міста (фото+відео)

 

 

 

Сьогодні, 12 вересня, на базі Національного заповідника "Давній Галич" проходить виїзне засідання Консультативної ради з питань місцевого самоврядування.

 

Зокрема депутати обговорили список питань, що вносяться на розгляд сімнадцятої сесії обласної ради, інформує кореспондент Фіртки.

 

«Галич свого часу дав назву цілій державі. Це родзинка не тільки Прикарпаття, а й всієї України. Ми маємо розвивати рекреаційно-туристичний потенціал, тому гріх не скористатися можливістю тут побувати», – зазначив на початку засідання голова облради Олександр Сич.

 

Як відмітив голова Галицької райради Петро Анрусяк, варто змінити акценти у відновленні Древнього Галичу.

 

"Є величезний перелік робіт, які потрібно зробити. Ми говоримо з науковцями, громадськістю та владою, і кожен має своє бачення", - зазначив голова райради.

 

 

Керівництво заповідника запевняє, що кошти на кошторисні проекти є. Втім, просять виділити кошти на рекламні білборди.

 

"Я хотів би щоб вони були на Буковелі, в аеропорту, на вокзалах. Щоб туристи бачили, що ми збираємося відновити", - попрохав очільник заповідника Володимир Костишин.

 

Голова обласної ради Олександр Сич в свою чергу зазначив, що певні інформаційні кроки у цьому напрямі уже робляться. Зокрема в ефір вийшли декілька телепрограм.

 

На наступний рік, зазначив очільник заповідника, необхідна реконструкція Митрополичих палат.

 

Заступник голови облради Василь Гладій наголосив на необхідності прийняття обласної програми відновлення, адже без неї облрада не зможе передбачати та виділяти кошти.

 

Зіновій Шкутяк, голова Фонду відновлення зазначив, що потрібно зробити так, щоб історія Галича працювала і на сьогодення, і на майбутнє.

 

"Тут дуже величезне значення має наша релігія та віра", - каже Шкутяк.

 

Шкутяк зазначив, що концепція відновлення складатиметься з двох частин: відновлення Галича та відновлення віри.

 

"Ми хочемо підключити вчених. Велику роботу вели львів'яни та науковці з політехнічного університету. Ми плануємо спільно з ними проводити роботу. Потрібно об'єднувати навколо цього вчених Києва та інших країн, - каже Шкутяк. - Бо коли ми говоримо, який був Успенський собор - то нема креслень. Вони можуть бути де завгодно: у Ватикані, Кракові, Варшаві, а може і у Відні. Тому дуже важливо щоб Україна почала говорити про Галич. Підняти Галич - це значить допомогти Україні".

 

Також він додав, що незабаром відбудеться зустріч з міським та обласним керівництвом Львова, потім поїдуть до Тернополя, де обговорюватиметься проект відновлення.

 

"На сьогодні Собор Пантелеймона є найдавнішою кам'яною спорудою. Є проблема з Успенським собором, по якому на сьогоднішній день пішли тріщини. Тому, свою роботу ми маємо направити на те, щоб Україна заговорила про роль Галича", - резюмував Зіновій Шкутяк.

 


12.09.2017 929 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1060
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2444
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2069
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2109
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6413 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2405 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

272

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1095

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1132

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1337
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

218
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

551
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2011
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26452
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

511
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10414 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7952
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

495
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

356
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

510
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

582
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1527