Михайло Панчишин: Ми не такі багаті, щоб ремонтувати дороги кожні пару років

 

 

Коля, а чому ви нормально дороги не робите? А нашо нормально - на другий рік тоді що робити будем?

(із розмови зі знайомим дорожником)

 

Голова Громадської ради по контролю за використанням коштів на експлуатацію, капітальний і поточний ремонти доріг в місті Івано-Франківську Михайло Панчишин, розповів кореспонденту ФІРТКИ про стан проведення ремонту доріг і не тільки.

 

Пане Михайле, розкажіть про вашу Громадську раду, скільки років працює, чим займається?

Наша рада організована міською владою і затверджена на сесії міськради. Понад 3,5 років тому. Працюємо згідно Положення.

Зараз я розробив нове Положення на основі «Закону України про роботу з громадськістю». Але до цього часу дане положення міською владою не затверджене. Ми змушені були навіть звернутися до Уповноваженого з прав людини пані Лутковської і зараз воно знаходиться в стадії розгляду. З нами зв’язався представник Уповноваженого. Нам би хотілося більше тісної співпраці з владою і викорінення тих недоліків, які є. Але чомусь це бажання не знаходить взаємності з боку деяких чиновників.

Чим займаємося? Ми рекомендуємо міській владі вулиці, які необхідно включити до списку на поточний та капітальний ремонти. Потім ми слідкуємо, де добре зроблено, а де погано…

 

З цього місця хотілося б почути детальніше…

Свіжий приклад - в червні було проведено вибірковий капітальний ремонт вулиці Незалежності. Це ділянка від вулиці Івана Франка до вулиці Лепкого. На наш погляд ремонт зроблений недоброякісно. Ми звернулися в УКБ, який вів нагляд. Проектант не врахував інтенсивності руху і вантажопідйомності, як наслідок - перевантаження основи. Її там не підсилено. Дорога неправильно спрофільована. Крім того є великі сумніви щодо якості асфальту… Ми зараз вивчаємо ситуацію, і хотілося б, щоб таке недбальство в місті припинилося.

 

А щодо якісного ремонту вулиць в місті – є в нас такі?

Непогано зроблені вулиці – Набережна, Тичини, Кармелюка, Ленкавського. І це не лише щодо зовнішнього вигляду, якість підтверджується інструментальними перевірками. Майже до всіх решти відремонтованих вулиць є великі претензії.

 

Цікаво, що ви назвали всі вулиці, які робила буковеліська фірма ПБС…

Я б тут не говорив про конкретні фірми, а про систему, про конкурентність технологій, цін і якості. Зараз в місті багато сумнівного в пріорітетах, а конкурентності - в якості…

Наша позиція в багатьох випадках не сходиться з позицією чиновників міської влади, які відповідають за ремонти доріг в місті. Ми не настільки багаті, щоб робити вибірковий капітальний ремонт, який полягає в заміні покриття. Взяли зрізали верхній шар, замінили. Через рік-два знову потрібно міняти, адже основа – як фундамент дороги, неякісна…

 

В чому ви бачите вихід?

Для того щоб ми мали хорошу дорогу, потрібно використовувати у будівництві сучасні технології та сучасні матеріали. Як тільки мене обрали на посаду голови Громадської ради, я пішов в ДРЕУ і подивився на їхню техніку. Потім поїхав на асфальтний завод і поговорив з керівником. Вони вже тоді «ніс тримали по вітру» і запустили піч для виготовлення асфальтобетону, який цивілізований світ вже давно використовує для будівництва доріг.

Також ми вже пропонували, що під час проведення тендеру на ремонт доріг, відразу визначати термін гарантії на виконану роботу. Окрім того зобов’язати виконавця на час дії гарантії, за свій рахунок виправляти недоліки.

 

Які вулиці, перш за все, потрібно ремонтувати за новими технологіями?

Центральні вулиці – Незалежності, Тисменицьку, Мазепи, Чорновола, Коновальця, Галицьку – там необхідно робити повний капітальний ремонт, який би відповідав нашим вимогам і потребам громади міста. Дорога повинна експлуатуватися 10 і більше років, а не так, як зараз є в місті – ремонтуємо кожні 2-3 роки. Це є неефективним використанням коштів громади міською владою.

 

Велику роль ще відіграє і кваліфікація робітників…

Так, безперечно. Ще один приклад - вулиця Вовчинецька, де зараз проводяться земляні і ремонтні роботи. До мене звернулися жителі мікрорайону. Їх не влаштовує те, що робиться. Ніхто не повідомив про початок робіт, так само люди нічого не знають про їх завершення. Це створює незручності жителям мікрорайону. Також, як нам стало відомо, там порушуються технології засипки після ремонту. Я не буду вчити цих людей, як вони повинні працювати, але скажу одне – засипка йде болотом із гравієм. Відповідно нормам повинен бути пісок, і різні види щебеню. Будемо по цьому питанню звертатися до одного із народних депутатів через неякісні роботи і нецільове використання коштів.

 

А до міської влади звертались?

В минулому році ми дістали відповідь від міського голови, що заплановано зробити капітальний ремонт на дев’ятьох вулицях. Жодна не була зроблена протягом цих двох років. Наскільки нам відомо, зараз тільки розробляється проект ремонту. Навіщо давати відповіді просто так, аби їх давати – мені невідомо. Це не личить міському голові.

Також в нас є серйозні питання до майже всіх заступників міського голови. Ми рекомендували провести розширене засідання Громадської ради із заступниками, керівниками департаментів. Була дата, зірвалося зі сторони чиновників. Ми будемо допомагати, але терпіти такого ставлення ми не будемо. Халатного ставлення до роботи і поготів.

 

Багато хто каже, що в місті роботи робляться не так, як того хоче громада…

В першу чергу – це велосипедні доріжки і укладка тротуарів бруківкою. Приміром в Європі, практично ніде бруківки немає на тротуарах, крім історичних центрів, де зберігають кам'яні плити. Там добротний сучасний асфальт або бетон.

Нащо видумувати «ровер»? Уявіть собі, як жінки на підборах можуть ходити по цій бруківці, коли вони постійно застрягають? Тим більше, що в основному її укладають вкрай неякісно. Без трамбування основи, аби як. Я думаю, що варто заборонити або значно обмежити брукування в нашому місті. Замість бруківки є вже нові технології з сучасного бетону та асфальтобетону. Весь світ вже перейшов на них. А та бруківка сумнівної якості - це також неефективне використання коштів громади...

 

Але ж велосипедні доріжки повинні бути. Кількість роверистів в місті з кожним роком росте. Це загальноєвропейський тренд…

Велосипедні доріжки повинні бути безперечно. Але їх треба в розумному масштабі. А не так, як на Північному бульварі - відчикрижили зелені насадження і зробили доріжку з плитки. Не з асфальту, а з плитки.

Проаналізувавши кількість велосипедистів ми дійшли висновку, що недоцільно було так робити. За день там проїжджає 16-18 велосипедистів. Найкращий приклад – це вулиця Грушевського – це полоса на дорозі шириною 1,2 метри. Ми повинні проаналізувати, скільки в місті велосипедистів, а скільки автомобілістів, спрогнозувати їх кількості на найближчі роки і вже підстроюватись під це…

 

Що треба зробити, щоб ми вийшли в лідери по комфорту проживання населення?

Перш за все - це добротні вулиці - основне завдання. Також нас хвилює питання екологічного стану міста і особливо вулиць. Згідно усіх норм біля кожної вулиці, де робиться ремонт повинно бути 25% зелених насаджень і трави. У нас рідкість, де є таке. Ми рекомендуємо владі уважно вивчити усі норми і дотримуватись їх.

А ще потрібно розробити схему руху автотранспорту так, щоб приміський автотранспорт вивантажував пасажирів на АС при в'їзді в місто. А то Івано-Франкіськ перетворився на автостанцію для Тисмениці і Богородчан.

Загалом в нашої Громадської ради є достатньо проектів та пропозицій до міської влади, до профільних заступників, до департаментів, але нас чомусь не всі хочуть чути. Навіть на звернення дають незрозумілі відписки…

Переконаний, що влада повинна чути громадськість, будемо цього добиватися, постійно і системно…


Кількість переглядів - 10385
11.09.2017 13:05
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (0)

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги
Душа і тіло
Україна і світ