Турбує печія? Зверніться до спеціаліста

 

 

Печія - це відчуття печіння чи навіть болю за грудиною, котре виникає внаслідок подразнення стравоходу шлунковим соком. Відбувається реакція взаємодії кислої хлористоводневої кислоти шлунку з лужним середовищем стравоходу, що й провокує дану проблему.

 

ПРИЧИНИ ПЕЧІЇ

Великий відсоток людей іноді відчуває певний дискомфорт після прийому їжі і не знає, чому у них з’являється відчуття печіння. Причини його появи в кожного різні:

  • поквапливий і необмежений прийом їжі, сон одразу після цього;
  • надлишок ваги, підняття вантажу, стискаючий одяг;
  • тривалий прийом деяких лікарських засобів;
  • стреси та неврози, тривожні стани;
  • надмірне споживання певних продуктів харчування (м’ята, газовані напої, алкоголь, шоколад, кава, вживання гострої, смаженої їжі) і куріння;
  • діафрагмальна грижа;
  • хронічні захворювання травної системи, онкологічні захворювання.

 

Найчастішою причиною є неправильний раціон та малорухливий спосіб життя. При виявленні нижченаведених симптомів  якомога швидше зверніться за кваліфікованою допомогою.

 

СИМПТОМИ ПЕЧІЇ

Виділяють наступні симптоми такої проблеми, як печія:

  • відчуття печіння за грудниною чи в епігастрії;
  • виділення надмірної кількості слини, холодний піт, відрижка повітрям;
  • біль у горлі, неприємний  присмак у ротовій порожнині;
  • одинофагія (відчуття «грудки» в глотці), дисфагія (порушення ковтання);
  • диспептичні явища, по типу нудоти та блювання;
  • біль і його посилення без зв’язку з фізичними навантаженнями;
  • носіння занадто тісного одягу, часте горизонтальне положення.

Всі симптоми проявляються після їжі, короткотривалі, зникають після прийому ліків, що нейтралізують соляну кислоту.

 

ДІАГНОСТИЧНІ ТА ПРОФІЛАКТИЧНІ ЗАХОДИ

Першим ділом необхідно почати вживати здорову їжу та вести активний спосіб життя.  Лікарі рекомендують:

  • їсти потрібно тільки тоді коли ви голодні, маленькими порціями, повільно, ретельно пережовуючи, не переїдати;
  • необхідно дотримуватися здорового харчування, тобто обмежити кількість шкідливої їжі, чіпсів, крекерів, солоних горішків, сухариків, а також алкоголю, кави, шоколаду;
  • одразу після їжі не займайтесь спортом чи іншими фізичними навантаженнями, а також відразу не можна лягати спати чи нахилятися;
  • стежити за своєю вагою;
  • відмовитись від носіння одягу, який тисне на черевну порожнину;
  • намагатися уникати стресових ситуацій;
  • відмова від куріння та зловживання алкоголем;

 

Не біжіть одразу в аптеку за ліками. Спочатку потрібно з'ясувати причину виникнення проблеми, а далі – адекватно боротись з нею.

 

Іноді необхідно використати діагностичні заходи, щоб визначити  причину або зрозуміти чи справді це проблема органів травлення. Адже можливий варіант того, що це лише симптом чогось іншого. Самолікування, у цьому разі, не вітається, адже це може привести до тяжких наслідків.

 

Турбуйтесь про власне здоров’я і не соромтесь звернутися за допомогою до кваліфікованих лікарів.

 

Алла Курилець

гастроентеролог-дієтолог МЦ «Оксфорд Медікал»

вул. Василіянок,1

тел.: (067) 3 777 299; (050) 3 777 299


11.09.2017 Алла Курилець 5913 0
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1633
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1713
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1702
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5023 40
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2011 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1397

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

371

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

592

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

770

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

882
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3519
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10089
02.04.2024

Одним з перших засіяли ярими культурами поля на Городенківщині, Коломийщині та Снятинщині.  

726
13.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

25979
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7591
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

782
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

946
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1280
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

237
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1115
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

724
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

960