Колишній міліціонер, якого від патрульних захищав «Хімік», оскаржує штраф і каже, що йому зламали палець

 

 

Як повідомляла раніше Фіртка, у червні цього року відомий франківський активіст Хімік захищав п'яного водія від патрульної поліції.

 

Тоді про це своїй сторінці у Фейсбук написав начальника патрульної поліції міста Дмитро Міхалець.На старшого чоловіка склали протоколи за відмову від проходження огляду, злісну непокору та винесли постанову за керування без документів.

 

Як повідомили тоді Фіртці у прес-службі Патрульної поліції, 2 серпня, суд визнав чоловіка винним за Ст 130 (Керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції), а також за Ст 185 КУпАП (Злісна непокора законному розпорядженню або вимозі поліцейського, члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону, військовослужбовця).

 

Як пише Курс, водій, який в ніч з 18 на 19 червня цього року порушив ПДР, не мав посвідчення водія і відмовився пройти освідчення на алкоголь, оскаржив адмінстягнення в апеляційному суді.

 

Водієм-порушником виявився Михайло Ільницький – викладач Київського міжнародного університету, який після Майдану претендував на посаду очільника прикарпатської міліції. Ільницький також очолює громадську організацію "Громада і закон", у 2012 році балотувався до Верховної Ради від виборчого округу №86.

 

На нинішньому засіданні в апеляційному суді Ільницький стверджував, що патрульні поліцейські склали постанову із порушенням. Мовляв, в той час, коли були складені два протоколи та постанова, правопорушник перебував у лікарні, куди його забрала швидка допомога з міського відділу поліції.

 

Михайло Ільницький просив заслухати на засіданні свідків. Але суддя вирішив дивитися відео з відеореєстраторів патрульних. За кілька хвилин суддя Олександр Васильєв перервав перегляд, мотивуючи тим, що в матеріалах справи немає підтверджень, що відео надали саме патрульні. Відтак постановив зобов’язати управління патрульної поліції підтвердити, що надане суду відео – з нагрудних камер патрульних. Питання про допит свідків суддя обіцяв розглянути після вивчення відеоматеріалів.

 

Однак на клопотання адвоката Ільницького таки вирішив заслухати одного зі свідків – невістку правопорушника, яка на суді стверджувала, що за кермом була саме вона.

 

Любов Ільницька пояснила, що 18 червня вона з чоловіком та його батьками поверталися з Манявського скита. За її словами, саме вона була за кермом автомобіля. По дорозі заїхали у двір по вулиці Мазепи, де мали зустрітися з родичами. Коли автомобіль зупинився, ззаду під’їхав екіпаж патрульних.

 

Жінка стверджує, що патрульні, коли забирали Ільницького у відділок, зламали йому палець. Про це вона дізналася від нього телефоном.

 

"А ще він гіпертонік і приймає ліки від тиску, тому я дала йому в дорогу бутилку води", – переконувала суд Любов Ільницька.

 

Також вона зазначила, що патрульні застосовували силу до її чоловіка та свекрухи.

 

"Потім викручували руки моєму чоловікові і мамі, діти на це все дивилися і повигризали нігті до крові. А взагалі, це був великий стрес для нашої сім’ї", – переконувала невістка Ільницького.

 

На наступному засіданні суд має намір додивитися відео і з’ясує достовірність слів Ільницької.

 

До речі, сьогодні Івано-Франківський міський суд мав розглянути справу Олександра Ільницького – сина Михайла Ільницького, який обвинувачується у злісній непокорі вимозі поліцейського. Однак Ільницький-молодший написав клопотання про перенесення розгляду справи через те, що він хворіє.


08.09.2017 1662 0
Коментарі (0)

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

568
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1755 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1091 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

524
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6871 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11327 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

301

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1032

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1086

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1077
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

240
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1047
12.03.2024

Популярний дієтолог Майкл Мослі назвав п'ять груп продуктів, які варто включити до свого раціону для схуднення.

812
26.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

682
25.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

646
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2911
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4412
25.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18405
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

261
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

325
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

634
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

736