Степан Юрчишин: Кушлик мене попередив: «Молодий, до Станіслава можеш не приїжджати. Уб’ю»

 

 

 

До Великого Галицького Дербі між «Прикарпаттям» і «Карпатами», яке в рамках 1/16 фіналу Кубка України відбудеться 20 вересня на івано-франківському «Русі», залишилося менше ніж два тижні.

 

Один з кращих українських спортивних журналістів Іван Вербицький продовжує знайомити вболівальників з історією Великого Галицького Дербі. 

 

Своїми спогадами про матчі "Прикарпаття" з "Карпатами" вже поділився наставник Івано-Франківців Володимир Ковалюк, легендарний капітан "Прикарпаття" середини 90-х Ярослав Ватаманюк та головний гвардієць цих протистояньголкіпер львів’ян Богдан Стронцицький

 

Сьогодні пропонуємо Вашій увазі інтерв'ю з видатним нападником «Карпат» Степаном Юрчишином, котрий нещодавно відсвяткував 60-літній ювілей, та з чотирма м’ячами понині залишається найкращим бомбардиром в історії Великого Галицького Дербі. Усі чотири м’ячі у ворота івано-франківського «Спартака» Степан Юрчишин провів у найуспішнішому для себе сезоні-1979, коли він встановив так і не побитий рекорд совєцької першої ліги – 42 голи.

 

Нині, менш ніж за два тижні до 26-го офіційного протистояння «Прикарпаття» і «Карпат», які 20 вересня зійдуться на івано-франківському «Русі» в рамках 1/16 фіналу Кубка України, видатний футболіст згадав про те, як грав у Дербі сам і поділився очікуваннями від поєдинку прийдешнього.

 

 

- Кажете, що грав проти івано-франківців шість разів? – перепитує пан Степан. – Знаю, що обидва матчі в 1978-му ми виграли. В тому сезоні я грав ще не в нападі, а на позиції центрального півоборонця. На вістря атаки мене перевели через рік. Власне, три зустрічі проти «Спартака» у 1979-му мені й запам’яталися. Точніше, про поєдинок у рамках Кубка СССР, який ранньою весною проводився у Єревані, спогади доволі туманні. Я тоді виступав у складі збірної України на Спартакіаді народів СССР й відповідно за «Карпати» був задіяний неповноцінно. Ми той матч виграли 1:0, забив Юрій Дубровний, якого я наприкінці поєдинку й замінив.

 

Зате про зустрічі в рамках чемпіонату спогади маю дуже яскраві. У Львові, на стадіоні «Дружба» (теперішня «Україна) ми виграли 2:0 і обидва м’ячі провів я. Персонально мене тоді опікав Петро Кушлик. Що гріха таїти, Петро був оборонцем доволі жорстким. Нині так не грає ніхто. Кушлик тримав мене дуже щільно, не шкодував моїх ніг, отримав за одне з порушень жовту картку. Але в одному з епізодів, коли Петро виконав підкат, я встиг підстрибнути й при приземленні наступив Кушликові на ногу ще тими, старими бутсами, у яких шипи були саморобними і прикручувалися. Можете уявити, як боляче було суперникові. Петро піднявся і промовив до мене: «Молодий, до Станіслава можеш не приїжджати. Уб’ю».

 

Але до Станіслава я приїхав. Причому в тому матчі ми франківцям, які боролися за виживання, вирішили допомогти. На той момент «Карпати» питання повернення до вищої ліги вже вирішили, тому вирішили посприяти й землякам. Одним словом, гру ми «Спартакові» віддали. Поступилися 3:4. Я в тій зустрічі відзначився двічі, а до того ще й не реалізував пенальті. При цьому промахнувся я не навмисне. Так вийшло – м’яч пролетів над поперечиною. А з Кушликом ми після того матчу зустрілися і всі непорозуміння залагодили. «Будьмо друзями» - сказав Петро. Так ми з того часу й колєґуємо. І сміємося, згадуючи те «уб’ю».

 

 

- Зустрічі проти івано-франківців були для «Карпат» особливими?

- Звичайно, бо ж із сусідами грати завжди найважче. Хоча проти «Спартака» тоді було непросто не лише нам. Команда тоді у Франківську була вельми сильна. Навіть не перебуваючи на лідируючих позиціях, спартаківці могли перемогти будь-якого суперника. Шкода, що нині «Прикарпаття» виступає лише в другій лізі. Івано-франківська земля завжди була багатою на таланти, тому дуже б хотілося, щоб ці футболісти виступали в рідному місті і якщо не у Прем’єр-лізі, то бодай у першому дивізіоні.

На жаль, змоги подивитися бодай один поєдинок «Прикарпаття» у поточному сезоні не мав. Знаю, що в другій лізі івано-франківці наразі йдуть другими і претендують на підвищення у класі. Очікую, коли команда Володі Ковалюка приїде до нас, щоб зіграти зі «Львовом». Не виключаю також, що 20 вересня відвідаю кубковий матч в Івано-Франківську. Мушу сказати, що дуже поважаю Ковалюка і бажаю йому успіхів. Володя грав у мене в «Карпатах» у першому чемпіонаті України. Про таких футболістів кажуть – пахар. Ковалюк невтомно носився туди й назад.

 

- Очікуєте від кубкової зустрічі сюрпризів?

- На те й Кубок, що очікувати можна чого завгодно. Певен, «Прикарпаття», граючи вдома,віддасть цьому матчу всі сили. Легко «Карпатам» не буде. Тим паче, що гра львівської команди мене наразі не вражає. Біля керма команди зараз знаходяться іспанські спеціалісти, які до «Карпат» тренерської практики практично не мали. Молоді хлопці, вони стараються. Проте поки підстав для оптимізму у мене, на жаль, немає. Уже який рік поспіль «Карпати» залишаються на дні турнірної таблиці і  перспектив, що ситуація зміниться в ліпший бік, не видно. Немає результатів – немає вболівальників на трибунах. Це сумно.

 

 

Серхіо Наварро разом зі своїми помічниками ще не до кінця визначилися з основним складом. В міжсезоння з’явилося чимало новачків. А окремі дебютанти заявлені за «Карпати» лише зараз. На те, щоб вони зігралися, потрібен час. Думаю, висновки стосовно діяльності нинішнього тренерського штабу можна буде зробити після завершення осінньої частини сезону. Мені хотілося б, щоб за нашу команду виступало більше представників клубної школи. Так, як було раніше, коли за львів’ян виступали здебільшого західноукраїнські хлопці. 

 

Іван Вербицький, спеціально для прес-служби МФК "Прикарпаття"

Всі право захищено. Публікація здійснюється з письмового дозволу МФК "Прикарпаття"


08.09.2017 Іван Вербицький 1121 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1290
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2588
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2143
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2208
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6631 58
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2488 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

379

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1190

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1320

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1449
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

315
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

187
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

612
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

93
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26551
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

577
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10493 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

94
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

123
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

434
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

579
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

651