Гриценко в Івано-Франківську розповів про ключові реформи, які влада так і не спромоглася провести

 

 

В Івано-Франківську з робочим візитом перебуває лідер політичної сили «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко.

 

Під час зустрічі з журналістами обговорили основні напрямки, в яких повинна рухатися держава, а також стан проведення реформ.

 

Політик наголосив, що Порошенко та парламент за 3,5 роки насправді могли завершити три ключові реформи, без яких країна не може рухатися вперед, проте – цього зроблено не було.

 

«Перше – це нарешті справедливий суд. Об’єктивно скажу, що чимало зроблено. Але і тут вийшли за межі – надвисоке забезпечення суддів, порівняно з пенсіями та зарплатами українців. Тим не менше суд не працює. Немає останнього ключового – покарання ЗА.

 

Законопроект 4109, який внесений мною, і ще з лютого місяця лежить в парламенті. Він якраз і передбачає жорстку кримінальну відповідальність за хабарництво, яке впливає на прийняття судових рішень. Тому на додаток до всього, що зроблено – стимулів, професійного відбору, навчання – потрібно додати «меч покарання», який передбачає для хабарників пожиттєву тюрму, без права на амністію з конфіскацією майна. Ось чого не вистачає.

 

Ну і звичайно запровадження антикорупційної системи судів, які дозволили б швидко притягнути до відповідальності найвищих посадових осіб. Якщо не буде суду, який гарантує захист прав, свобод і власності кожного з нас, - то не варто говорити про будь-яку іншу реформу.

 

Друга реформа – енергетика. Негайно потрібно провести повну ревізію наявних у нас ресурсів. Імпортний газ нам не потрібен.

 

Що ж стосується енергоефективності. Ми повинні за рахунок зменшення споживання електроенергії, знизити ціни наших товаровиробників. Ми зараз витрачаємо на одиницю продукції в 5 разів більше, ніж інші. Поставляючи наші товари на експорт, - їм дуже важко конкурувати на ринку. Тому потрібно розвивати енергоефективність та взятися за приведення в порядок тарифів.

 

Реально можна зменшити тарифи – провести ревізію наявних ресурсів, ціноутворення, викинути з ціноутворення дорогі яхти, футбольні клуби, телеканали, утримання фракцій, міністрів та прокурорів і отримаємо реальну тарифну політику.

 

І третє – реформа силового блоку. Тут важливо змінити філософію. Сьогодні силовий блок держави зорієнтований на захист влади від народу, а не на захист народу від зовнішнього ворога. Захищати країну нема кому, зате владу є. Це неправильно і саме президент повинен змінити ситуацію.

 

Після введення цих змін, можна починати говори про інші реформи», - пояснив Анатолій Гриценко.

 

 

Також, лідер «Громадянської позиціії», повідомив, що разом з однопартійцями з шести областей поїдуть на кордон зустрічати Саакашвілі.

 

«Це насправді не питання Саакашвілі чи його політичного майбутнього, - це наше з Вами питання: Як далеко може зайти влада у своїй нахабності, брутальності та мерзенності, намагаючись закрити рота тому, хто висловлює іншу думку, ніж влада хоче чути. Саакашвілі не чіпали, поки він був у команді президента, як тільки він почав говорити проти шерсті - почалися репресивні дії, які завершилися позбавлення громадянства. Тому ми солідарно його підтримуємо, розуміючи, що це може статися з кожним. Держава не повинна у будь-кого так легко забирати громадянство», - сказав політик.

 

Під час зустрічі обговорили і новий закон «Про освіту». Анатолій Гриценко заявив, що він категорично проти 12-річної школи.

 

«У освітній реформі є позитивні речі, які поки що на рівні декларації, адже вони не підкріплені фінансово – фінансової бази під це не підведено і очевидно реформа буде відкладатися. Є позитивні речі, пов’язані з атестацією вчителів, з переглядом навчальних планів, з підвищенням грошового забезпечення вчителів і так далі. Але я категорично не сприймаю 12-річну школу. Я маю підстави щоб заявити, що рівень знань у школах падаєНам важливо, щоб наші діти отримували не атестати і дипломи, а знання та світогляд».


07.09.2017 1334 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

768
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

593
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1662
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2977
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2444
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2426

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

472

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

587

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1444

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1517
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

548
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

409
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

784
30.04.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

174
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

278
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26913
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

742
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

305
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

303
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

628
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

989 1
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

829