Гриценко в Івано-Франківську розповів про ключові реформи, які влада так і не спромоглася провести

 

 

В Івано-Франківську з робочим візитом перебуває лідер політичної сили «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко.

 

Під час зустрічі з журналістами обговорили основні напрямки, в яких повинна рухатися держава, а також стан проведення реформ.

 

Політик наголосив, що Порошенко та парламент за 3,5 роки насправді могли завершити три ключові реформи, без яких країна не може рухатися вперед, проте – цього зроблено не було.

 

«Перше – це нарешті справедливий суд. Об’єктивно скажу, що чимало зроблено. Але і тут вийшли за межі – надвисоке забезпечення суддів, порівняно з пенсіями та зарплатами українців. Тим не менше суд не працює. Немає останнього ключового – покарання ЗА.

 

Законопроект 4109, який внесений мною, і ще з лютого місяця лежить в парламенті. Він якраз і передбачає жорстку кримінальну відповідальність за хабарництво, яке впливає на прийняття судових рішень. Тому на додаток до всього, що зроблено – стимулів, професійного відбору, навчання – потрібно додати «меч покарання», який передбачає для хабарників пожиттєву тюрму, без права на амністію з конфіскацією майна. Ось чого не вистачає.

 

Ну і звичайно запровадження антикорупційної системи судів, які дозволили б швидко притягнути до відповідальності найвищих посадових осіб. Якщо не буде суду, який гарантує захист прав, свобод і власності кожного з нас, - то не варто говорити про будь-яку іншу реформу.

 

Друга реформа – енергетика. Негайно потрібно провести повну ревізію наявних у нас ресурсів. Імпортний газ нам не потрібен.

 

Що ж стосується енергоефективності. Ми повинні за рахунок зменшення споживання електроенергії, знизити ціни наших товаровиробників. Ми зараз витрачаємо на одиницю продукції в 5 разів більше, ніж інші. Поставляючи наші товари на експорт, - їм дуже важко конкурувати на ринку. Тому потрібно розвивати енергоефективність та взятися за приведення в порядок тарифів.

 

Реально можна зменшити тарифи – провести ревізію наявних ресурсів, ціноутворення, викинути з ціноутворення дорогі яхти, футбольні клуби, телеканали, утримання фракцій, міністрів та прокурорів і отримаємо реальну тарифну політику.

 

І третє – реформа силового блоку. Тут важливо змінити філософію. Сьогодні силовий блок держави зорієнтований на захист влади від народу, а не на захист народу від зовнішнього ворога. Захищати країну нема кому, зате владу є. Це неправильно і саме президент повинен змінити ситуацію.

 

Після введення цих змін, можна починати говори про інші реформи», - пояснив Анатолій Гриценко.

 

 

Також, лідер «Громадянської позиціії», повідомив, що разом з однопартійцями з шести областей поїдуть на кордон зустрічати Саакашвілі.

 

«Це насправді не питання Саакашвілі чи його політичного майбутнього, - це наше з Вами питання: Як далеко може зайти влада у своїй нахабності, брутальності та мерзенності, намагаючись закрити рота тому, хто висловлює іншу думку, ніж влада хоче чути. Саакашвілі не чіпали, поки він був у команді президента, як тільки він почав говорити проти шерсті - почалися репресивні дії, які завершилися позбавлення громадянства. Тому ми солідарно його підтримуємо, розуміючи, що це може статися з кожним. Держава не повинна у будь-кого так легко забирати громадянство», - сказав політик.

 

Під час зустрічі обговорили і новий закон «Про освіту». Анатолій Гриценко заявив, що він категорично проти 12-річної школи.

 

«У освітній реформі є позитивні речі, які поки що на рівні декларації, адже вони не підкріплені фінансово – фінансової бази під це не підведено і очевидно реформа буде відкладатися. Є позитивні речі, пов’язані з атестацією вчителів, з переглядом навчальних планів, з підвищенням грошового забезпечення вчителів і так далі. Але я категорично не сприймаю 12-річну школу. Я маю підстави щоб заявити, що рівень знань у школах падаєНам важливо, щоб наші діти отримували не атестати і дипломи, а знання та світогляд».


07.09.2017 381 0
Коментарі (0)

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

630
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1820 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1111 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

534
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6884 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11356 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

314

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1050

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1096

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1091
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

259
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1064
12.03.2024

Популярний дієтолог Майкл Мослі назвав п'ять груп продуктів, які варто включити до свого раціону для схуднення.

829
26.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

722
25.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

649
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2925
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4420
25.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18421
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

292
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

337
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

647
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

749