Оксентюк стверджує, що гірських рятувальників не звільнятимуть

 

 

 

Сьогодні, 7 вересня, відбулось засідання постійної комісії облради з питань європейської інтеграції, міжнародного співробітництва, інвестицій та розвитку.

 

Зокрема депутати обговорили звернення первинної профспілкової організації працівників Гірської пошуково-рятувальної частини Аварійно-рятувального загону спецпризначення обласного Управління Державної служби надзвичайних ситуацій.

 

За словами голови первинної профспілкової організації працівників Ростислава Мартинюка, на початку 2017року було заплановане реформування служби. Суть цієї концепції з’єднати різні відділення, а також проводити цілодобові чергування.

 

За словами Мартинюка, рятувальникам вручили повідомлення про те, що відбудеться реорганізація.

 

«Найсерйозніший момент цього реформування - це те, що усувається все керівництво, яке має досвід у гірських пошукових роботах та фах. Керуватимуть офіцери, але не всі вони є рятувальниками», - каже Мартинюк.

 

На думку Мартинюка, реорганізація призведе до того, що теперішні рятувальники підуть, а нові не матимуть достатньої підготовки в рятувальних роботах.

 

Мартинюк пояснює, що можливо на початку весняно-літнього періоду це не так кидатиметься в очі, проте взимку при рятувальних роботах, особливо вночі, чи при сходженні лавин стикатимуться з проблемами.

 

«Рятувальникам пропонують перейти в нову рятувальну службу. Всім пропонуються місця окрім начальників груп. Я думаю, що поступово звільнятимуться усі», - додав Мартинюк.

 

«Насправді немає підгрунтя для таких заяв. Нам потрібно реформуватись обов’язково. Говорити, що будуть нами керувати пожежні - неетично», - відповів перший заступник начальника Управління ДСНС в області Ігор Оксентюк.

 

За його словами звільняти нікого не збираються, зарплати зберігатимуться, на сьогодні уже написали заяви на 32 людей з 64-х.

 

«Абсолютно всім ми пропонуємо посади. В інших містах вже давно керують офіцери», - додав Оксентюк.

 

Також Оксентюк пояснює, режим роботи такий, "що ми можемо підняти людей і в суботу і в неділю і в релігійне свято". Тому розглядається питання перевести на цілодобове чергування. Але це питання ще не стоїть, воно вивчається.

 

«Реформа, як така, вона нічого не міняє», - переконує Оксентюк.

 

Дискусія з цього питання тривала майже годину. Відтак Мартинюк пропонує або призупинити наказ про реорганізацію або взагалі його ліквідувати.

 

Також висловив пропозицію створення робочої групи, яка б напрацювала матеріал для розуміння в якому напрям рухатися далі.

 

Згідно наказу реорганізація гірських рятувальників повинна відбутися вже 27 жовтня.

 

Відтак члени комісії зауважили, що при бажанні обох сторін можна сідати за стіл переговорів.

 

«Від нашої комісії я пропоную, якщо ці консультації не відбудуться і невдоволення не зникне тоді напрацювати проект відповідного звернення до ДСНС України та профільного міністерства щодо доцільності чи недоцільності такого наказу та проведення концепції реформування загалом. Оскільки це фактично межа та можливість нашої компетенції. На жаль ми не вправі зараз скасовувати чи не скасовувати, підтримувати чи не підтримувати такі накази. Якщо консультації будуть проведені прошу про них повідомити. До 27 жовтня у нас час є», - резюмував голова комісії Ігор Дебенко.

 


07.09.2017 460 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1098
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2463
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2081
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2126
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6435 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2412 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

287

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1112

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1137

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1352
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

233
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

557
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2021
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26466
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

519
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10423 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7962
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

503
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

365
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

516
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

590
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1536