Прикарпатська преса про медичну паузу, напівлегальний шлях знань, інклюзію у школах та, що декларують судді

 

 

Огляд прикарпатської преси за період з 31 серпня по 6 вересня.

 

Репортер

Медична пауза  Ще з липня українці очікували на початок змін у медицині – хто з великими сподіваннями, а хто і з острахом. Першим кроком мало стати укладення контрактів з сімейними лікарями та педіатрами. Та нардепи так і не наважилися прийняти ключові законопроекти, пішли на канікули, а реформу лишили до осені. Осінь прийшла…

Війна тримає за душу 32-річний Василь Бенюк із села Битків Надвірнянського району рік відслужив на передовій. Каже, коли повернувся, сильно тягнуло назад. Але дружина сказала, що готова народити, лиш би не їхав. Днями у чоловіка народилось двоє дівчаток. Нині він - щасливий батько аж чотирьох принцес.

«Язик» в ефірі обрізали Мовне питання зазвичай піднімає хвилю дискусій на тему національної ідентичності. Побутує думка, що українська досі витісняється з інформаційного вжитку. Наочним прикладом є русифікація преси, телеканалів, радіо. Аби покращити ситуацію Верховна Рада ухвалила закон про мовні квоти. І що тепер?

Інклюзія: школа для всіх Данилу 10 років. Він бачить лише на 10% і має фотофобію – чутливість сітківки до світла та ультрафіолету. Але з першого класу хлопчик вчиться разом з усіма в звичайній школі – в інклюзивному класі. Цьогоріч у школах Івано-Франківська запрацює 10 інклюзивних класів. Це втричі більше ніж раніше.

 

Галицький кореспондент

Не забирайте в дітей Вали На півтора року частину Валів у Франківську обгородять та облаштують під’їзд до будівельного майданчика нового храму. Втім мешканці обласного центру виступили проти цього, вимагають не забирати у їх дітей улюблене місце.

Напівлегальний шлях знань Потреба в репетиторах в Україні постійно зростає. І ціни на їхні послуги також. Великий попит на уроки англійської мови, відтак і пропозиція достатня. За додаткові гроші пропонують підвищити рівень базових шкільних предметів, а також навчити нового - програмування, живопису, навіть підготувати до вступу  в школу.

Знищити санаторій Нещодавно працівники обласного кістково-туберкульозного санаторію «Смерічка», що у Ворохті, перекрили рух транспорту у Татарові. Так вони протестували проти скорочення ліжко-місць у закладі та вимагали звільнення його керівника. У департаменті охорони здоров’я ОДА заявили, що залишати більше місць – це витрачати гроші на вітер. Втім директора санаторію таки звільнили.

 

Західний кур’єр

Небезпека, що іде від сект  Що ми знаємо про сучасні секти і їхній вплив на людину, а особливо на молодь?Як захиститись від нього?..Нині в Україні і на терені Прикарпаття розростаються численні релігійні угрупування, діяльність яких підпадає саме під термін «секта». Хоча самі члени цих об’єднань та їхні керманичі активно це заперечують.

«Дракони» показують силу Франківські футзальні «профі» виграли другий передсезонний турнір. Наприкінці минулого тижня у Львові в палаці спорту «Галичина» відбувся восьмий за ліком турнір з фут залу «Відкритий кубок Львівщини».

 

Вікна

А судді хто? Що декларують калуські судді? Одна суддя має Суддя має у власності дві квартири – у Донецьку та Калуші і домоволодіння у Хмельницькій області. Інший — їздить на Audi A6, яке належить калуському священику. Активісти проаналізували декларації шести суддів Калуського міськрайонного суду включно з його головою.

Без води і без допомоги Родину найважчого пораненого бійця АТО з Калущини забули. Найважчий поранений боєць АТО Прикарпаття — Руслан Зварич з села Яворівки Калуського району нещодавно повернувся з Житомирського реабілітаційного центру. Мати Руслана все господарство тримає на своїх плечах, тож, родина потребує допомоги.

Тарас Ващук: «Ми побудували «Україну в пісках» — суспільство, в якому комфортно жити» «Для чого ти їдеш в Емірати, верблюдам хвости крутити?», – питали його. Тарас Ващук – калушанин, який п’ять років тому виїхав до ОАЕ за контрактом, залишивши в Україні сім’ю, налагоджене життя, успішну роботу. Письменник, філолог, викладач, журналіст, перекладач, спортивний коментатор та мандрівник – все це про Тараса Ващука.


Кількість переглядів - 6205
07.09.2017 14:54
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (0)

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги
Аномальна правда
Душа і тіло