Прикарпатська преса про медичну паузу, напівлегальний шлях знань, інклюзію у школах та, що декларують судді

 

 

Огляд прикарпатської преси за період з 31 серпня по 6 вересня.

 

Репортер

Медична пауза  Ще з липня українці очікували на початок змін у медицині – хто з великими сподіваннями, а хто і з острахом. Першим кроком мало стати укладення контрактів з сімейними лікарями та педіатрами. Та нардепи так і не наважилися прийняти ключові законопроекти, пішли на канікули, а реформу лишили до осені. Осінь прийшла…

Війна тримає за душу 32-річний Василь Бенюк із села Битків Надвірнянського району рік відслужив на передовій. Каже, коли повернувся, сильно тягнуло назад. Але дружина сказала, що готова народити, лиш би не їхав. Днями у чоловіка народилось двоє дівчаток. Нині він - щасливий батько аж чотирьох принцес.

«Язик» в ефірі обрізали Мовне питання зазвичай піднімає хвилю дискусій на тему національної ідентичності. Побутує думка, що українська досі витісняється з інформаційного вжитку. Наочним прикладом є русифікація преси, телеканалів, радіо. Аби покращити ситуацію Верховна Рада ухвалила закон про мовні квоти. І що тепер?

Інклюзія: школа для всіх Данилу 10 років. Він бачить лише на 10% і має фотофобію – чутливість сітківки до світла та ультрафіолету. Але з першого класу хлопчик вчиться разом з усіма в звичайній школі – в інклюзивному класі. Цьогоріч у школах Івано-Франківська запрацює 10 інклюзивних класів. Це втричі більше ніж раніше.

 

Галицький кореспондент

Не забирайте в дітей Вали На півтора року частину Валів у Франківську обгородять та облаштують під’їзд до будівельного майданчика нового храму. Втім мешканці обласного центру виступили проти цього, вимагають не забирати у їх дітей улюблене місце.

Напівлегальний шлях знань Потреба в репетиторах в Україні постійно зростає. І ціни на їхні послуги також. Великий попит на уроки англійської мови, відтак і пропозиція достатня. За додаткові гроші пропонують підвищити рівень базових шкільних предметів, а також навчити нового - програмування, живопису, навіть підготувати до вступу  в школу.

Знищити санаторій Нещодавно працівники обласного кістково-туберкульозного санаторію «Смерічка», що у Ворохті, перекрили рух транспорту у Татарові. Так вони протестували проти скорочення ліжко-місць у закладі та вимагали звільнення його керівника. У департаменті охорони здоров’я ОДА заявили, що залишати більше місць – це витрачати гроші на вітер. Втім директора санаторію таки звільнили.

 

Західний кур’єр

Небезпека, що іде від сект  Що ми знаємо про сучасні секти і їхній вплив на людину, а особливо на молодь?Як захиститись від нього?..Нині в Україні і на терені Прикарпаття розростаються численні релігійні угрупування, діяльність яких підпадає саме під термін «секта». Хоча самі члени цих об’єднань та їхні керманичі активно це заперечують.

«Дракони» показують силу Франківські футзальні «профі» виграли другий передсезонний турнір. Наприкінці минулого тижня у Львові в палаці спорту «Галичина» відбувся восьмий за ліком турнір з фут залу «Відкритий кубок Львівщини».

 

Вікна

А судді хто? Що декларують калуські судді? Одна суддя має Суддя має у власності дві квартири – у Донецьку та Калуші і домоволодіння у Хмельницькій області. Інший — їздить на Audi A6, яке належить калуському священику. Активісти проаналізували декларації шести суддів Калуського міськрайонного суду включно з його головою.

Без води і без допомоги Родину найважчого пораненого бійця АТО з Калущини забули. Найважчий поранений боєць АТО Прикарпаття — Руслан Зварич з села Яворівки Калуського району нещодавно повернувся з Житомирського реабілітаційного центру. Мати Руслана все господарство тримає на своїх плечах, тож, родина потребує допомоги.

Тарас Ващук: «Ми побудували «Україну в пісках» — суспільство, в якому комфортно жити» «Для чого ти їдеш в Емірати, верблюдам хвости крутити?», – питали його. Тарас Ващук – калушанин, який п’ять років тому виїхав до ОАЕ за контрактом, залишивши в Україні сім’ю, налагоджене життя, успішну роботу. Письменник, філолог, викладач, журналіст, перекладач, спортивний коментатор та мандрівник – все це про Тараса Ващука.


07.09.2017 429 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2020
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1883
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1882
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5590 49
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2176 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1535

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

776

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

848

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1051

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1025
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1798
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3704
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10296
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26185
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10216 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7743
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

923
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

269
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

294
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

408
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1308
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

910