Нова схема руху в центрі Яремче: як проходить процес реалізації (фото)

 
 
Триває нанесення нової розмітки в центральній частині міста Яремче (вул.Свободи), на ділянці довжиною 1 км між автостанцією та поворотом до ринку.
 
 
Місцевий активіст, учасник розробки "Програми нульової смертності" на українських дорогах Віктор Загреба пояснив, що потрібно, аби нова схема руху запрацювала і вирішила болючі проблеми - затори (особливо в пікові туристичні дні), хаотичне паркування і низький рівень безпеки руху.
 
 
Що вже зроблено?
 
Мешканці і гості міста вже бачать нові смуги на дорозі, які можуть здаватись незрозумілими. Осьова смуга йде не по центру вулиці, якісь розгалуження і діагональні лінії. Це все тому, що розмітка реалізована на близько 30% - решта 70% ще будуть дороблені і тоді все стане зрозуміло.
 
Раніше в Яремче, та й в усій Україні, дорожники знали лише три типи розмітки - суцільна лінія, переривчаста лінія та “зебра”. Насправді ж в ПДР та ДСТУ є значно ширший асотримент розмітки, яка робить рух зрозумілим, безпечним, інформативним, а вигляд вулиці - сучасним. Тому яремчанцям треба вчити нову розмітку і звикати до неї.
 
Хочу відзначити високу якість нанесення розмітки за технологією термопластику, що означає, що ця розмітка протримається принаймні декілька років без потреби щорічного оновлення.
 
Що ще потрібно зробити?
 
Давайте пройдемось по цій кілометровій ділянці разом поглянемо, як тепер треба їздити в центрі Яремча і що ще потрібно зробити, аби все це запрацювало. Бо сама по собі розмітка може не дати потрібного результату, якщо не буде інших дій, зокрема з боку мерії міста Яремче і поліції.
 
Нова розмітка наразі розпочинається одразу після автостанції (від повороту вул.Ковпака). Першим об’єктом ми бачимо пішохідний перехід і два трикутники зі штриховкою 1.16.1. (дивіться ПДР). Така штриховка буде і в інших місцях і її буде досить багато. До відома водіїв: на цю розмітку заборонено заїжджати, і тим більше заборонено на ній паркуватись! Так само не можна заїжджати на будь-які інші суцільні лінії! Якщо після нанесення нової розмітки ви не зможете проїхати центр Яремче, не заїжджаючи на суцільні лінії, то або ви їдете занадто швидко, або ви просто поганий водій і вам краще взагалі не сідати за кермо.
 


 
 
Чому на цьому переході смужки “зебри” розірвані двома червоними лініями? Це розмітка 1.14.4, якою позначається місце переходу сліпих пішоходів. Чи вони тут справді є - невідомо, але під знаками “перехід” висить відповідна табличка з “окулярами”, тому проектувальники привели розмітку у відповідність до знаків, які стоять тут віддавна.
 
 
Та частина, які біля бордюру, є так званим “захисним буфером” перед початком і після завершення смуги для паркування. В цьому місці вона розташована по парній стороні. Штриховка посередині також означає захисну зону, тільки не перед парковкою, а перед переходом. Це так званий “острівець безпеки”, який у майбутньому буде реалізований в бордюрі, а поки що - лише в розмітці.
 
Місця для паркування декілька разів змінюють сторону, і водії мають зміщуватись вліво-вправо. Це має подвійну мету. По-перше, облаштувати паркування ближче до місць тяжіння (магазинів, кафе, банків, громадських закладів) - тобто тих місць, де людям реально треба. Друга мета - це зламати пряму лінію, щоб знизити швидкість руху автомобілів.
 
 
Розрахункова швидкість руху по центру Яремче - 40 км/год. Яремчанцям транзитним користувачам дороги варто звикнути їздити по центру міста саме з цією швидкістю -- тоді ви не будете відчувати дискомфорт і заїжджати на суцільні лінії.
 
 
Найпроблемніше місце в Яремче - біля супермаркету “Вопак”. Тут відтепер можна паркуватись лише зі сторони самого супермаркету. Парковка на протилежній стороні є забороненою, оскільки ц, фактично, блокує рух по всій вулиці і є причиною заторів. Навіть з частковим виїздом на тротуар стояти навпроти “Вопака” неможна. Якщо ви їдете по цьому боці вулиці і вам треба до супермаркету, у вас є кілька можливостей: розвернутися на розриві і припаркуватись біля маркету чи трохи далі від нього, або повернути в провулок до музичної школи і припаркуватись там.
 
Біля самого “Вопака”, поміж аптекою і школою мистецтв, облаштовано дуже потрібний новий перехід. В майбутньому на ньому тут також має бути острівець безпеки.
 
 
 
Трохи далі, біля пам’ятника, буде організовано паркомісця великого розміру, розраховані на туристичні автобуси. Звідси смуга паркування знову переходить на парну сторону, і йде там далі по всьому центру міста, аж до фонтану.
 
 
 
Перехід біля міської ради отримав нову пластикову розмітку.
 
 
 
Перехід біля Будинку культури та зміщення осьової смуги праворуч
 
 
 
"Це ще незавершений проект, але я вірю в те, що він буде завершений, нова схема запрацює, і створить новий рівень якості, зручності та безпеки мешканцям і численним гостям міста! Що туристи з усіх куточків України наступного літа, приїхавши в Яремче, будуть відчувати, що вони потрапили як мінімум в Чехію, а урбаністи, проектанти і дорожники з цілої України будуть приїздити в Яремче для вивчення досвіду. Хочу відзначти, що цей проект - приклад успішної співпраці місцевого самоврядування (міський голова, його заступник, члени виконкому і депутати міської ради), балансоутримувача дороги та замовника ремонту (Служби автомобільних доріг), свідомого і якісного підрядника ремонту - фірми “ПБС” (Івано-Франківськ), та сучасних проектувальників - фірми
UCG. urban consulting group з Івано-Франківська, та Національної поліції - місцевого відділку та департаменту в місті Києві (адже дорога національна). Дуже дякую всім учасникам", - підсумував Віктор Загреба.


03.09.2017 1083 0
Коментарі (0)

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

9959 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1269
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

658
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5762
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1567
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1425

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

499

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1312

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1146

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1045
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

391
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

472
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1412
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

464
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

733
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5776
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

490
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

350
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

678 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1121
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

976