Нова схема руху в центрі Яремче: як проходить процес реалізації (фото)

 
 
Триває нанесення нової розмітки в центральній частині міста Яремче (вул.Свободи), на ділянці довжиною 1 км між автостанцією та поворотом до ринку.
 
 
Місцевий активіст, учасник розробки "Програми нульової смертності" на українських дорогах Віктор Загреба пояснив, що потрібно, аби нова схема руху запрацювала і вирішила болючі проблеми - затори (особливо в пікові туристичні дні), хаотичне паркування і низький рівень безпеки руху.
 
 
Що вже зроблено?
 
Мешканці і гості міста вже бачать нові смуги на дорозі, які можуть здаватись незрозумілими. Осьова смуга йде не по центру вулиці, якісь розгалуження і діагональні лінії. Це все тому, що розмітка реалізована на близько 30% - решта 70% ще будуть дороблені і тоді все стане зрозуміло.
 
Раніше в Яремче, та й в усій Україні, дорожники знали лише три типи розмітки - суцільна лінія, переривчаста лінія та “зебра”. Насправді ж в ПДР та ДСТУ є значно ширший асотримент розмітки, яка робить рух зрозумілим, безпечним, інформативним, а вигляд вулиці - сучасним. Тому яремчанцям треба вчити нову розмітку і звикати до неї.
 
Хочу відзначити високу якість нанесення розмітки за технологією термопластику, що означає, що ця розмітка протримається принаймні декілька років без потреби щорічного оновлення.
 
Що ще потрібно зробити?
 
Давайте пройдемось по цій кілометровій ділянці разом поглянемо, як тепер треба їздити в центрі Яремча і що ще потрібно зробити, аби все це запрацювало. Бо сама по собі розмітка може не дати потрібного результату, якщо не буде інших дій, зокрема з боку мерії міста Яремче і поліції.
 
Нова розмітка наразі розпочинається одразу після автостанції (від повороту вул.Ковпака). Першим об’єктом ми бачимо пішохідний перехід і два трикутники зі штриховкою 1.16.1. (дивіться ПДР). Така штриховка буде і в інших місцях і її буде досить багато. До відома водіїв: на цю розмітку заборонено заїжджати, і тим більше заборонено на ній паркуватись! Так само не можна заїжджати на будь-які інші суцільні лінії! Якщо після нанесення нової розмітки ви не зможете проїхати центр Яремче, не заїжджаючи на суцільні лінії, то або ви їдете занадто швидко, або ви просто поганий водій і вам краще взагалі не сідати за кермо.
 


 
 
Чому на цьому переході смужки “зебри” розірвані двома червоними лініями? Це розмітка 1.14.4, якою позначається місце переходу сліпих пішоходів. Чи вони тут справді є - невідомо, але під знаками “перехід” висить відповідна табличка з “окулярами”, тому проектувальники привели розмітку у відповідність до знаків, які стоять тут віддавна.
 
 
Та частина, які біля бордюру, є так званим “захисним буфером” перед початком і після завершення смуги для паркування. В цьому місці вона розташована по парній стороні. Штриховка посередині також означає захисну зону, тільки не перед парковкою, а перед переходом. Це так званий “острівець безпеки”, який у майбутньому буде реалізований в бордюрі, а поки що - лише в розмітці.
 
Місця для паркування декілька разів змінюють сторону, і водії мають зміщуватись вліво-вправо. Це має подвійну мету. По-перше, облаштувати паркування ближче до місць тяжіння (магазинів, кафе, банків, громадських закладів) - тобто тих місць, де людям реально треба. Друга мета - це зламати пряму лінію, щоб знизити швидкість руху автомобілів.
 
 
Розрахункова швидкість руху по центру Яремче - 40 км/год. Яремчанцям транзитним користувачам дороги варто звикнути їздити по центру міста саме з цією швидкістю -- тоді ви не будете відчувати дискомфорт і заїжджати на суцільні лінії.
 
 
Найпроблемніше місце в Яремче - біля супермаркету “Вопак”. Тут відтепер можна паркуватись лише зі сторони самого супермаркету. Парковка на протилежній стороні є забороненою, оскільки ц, фактично, блокує рух по всій вулиці і є причиною заторів. Навіть з частковим виїздом на тротуар стояти навпроти “Вопака” неможна. Якщо ви їдете по цьому боці вулиці і вам треба до супермаркету, у вас є кілька можливостей: розвернутися на розриві і припаркуватись біля маркету чи трохи далі від нього, або повернути в провулок до музичної школи і припаркуватись там.
 
Біля самого “Вопака”, поміж аптекою і школою мистецтв, облаштовано дуже потрібний новий перехід. В майбутньому на ньому тут також має бути острівець безпеки.
 
 
 
Трохи далі, біля пам’ятника, буде організовано паркомісця великого розміру, розраховані на туристичні автобуси. Звідси смуга паркування знову переходить на парну сторону, і йде там далі по всьому центру міста, аж до фонтану.
 
 
 
Перехід біля міської ради отримав нову пластикову розмітку.
 
 
 
Перехід біля Будинку культури та зміщення осьової смуги праворуч
 
 
 
"Це ще незавершений проект, але я вірю в те, що він буде завершений, нова схема запрацює, і створить новий рівень якості, зручності та безпеки мешканцям і численним гостям міста! Що туристи з усіх куточків України наступного літа, приїхавши в Яремче, будуть відчувати, що вони потрапили як мінімум в Чехію, а урбаністи, проектанти і дорожники з цілої України будуть приїздити в Яремче для вивчення досвіду. Хочу відзначти, що цей проект - приклад успішної співпраці місцевого самоврядування (міський голова, його заступник, члени виконкому і депутати міської ради), балансоутримувача дороги та замовника ремонту (Служби автомобільних доріг), свідомого і якісного підрядника ремонту - фірми “ПБС” (Івано-Франківськ), та сучасних проектувальників - фірми
UCG. urban consulting group з Івано-Франківська, та Національної поліції - місцевого відділку та департаменту в місті Києві (адже дорога національна). Дуже дякую всім учасникам", - підсумував Віктор Загреба.


03.09.2017 999 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1035
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2428
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2063
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2098
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6385 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2393 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

263

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1081

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1121

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1330
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

205
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

543
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2001
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26443
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

499
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10403 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7944
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

487
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

347
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

502
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

573
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1520