Автор рецептів Олена Дем'янчук про сім'ю, молдавське застілля, жаб'ячі лапки та жіноче щастя

 

 

Знайомство з Оленою Дем'янчук стало для автора справжньою подією і не тільки через відмінні рецепти. Просто, швидко, смачно - ось головні риси рецептів, якими вона нас радує, практично, щодня.

 

Мама чотирьох дочок встигає щодня готувати нові страви і ділитися рецептами з нашими читачами. А ще вона весела і чуйна співрозмовниця.

 

Розкажи про свою сім'ю. Де живете, скільки вас, які професії у дорослих, улюблені заняття у дітей

Мій чоловік обожнює футбол - тренує дитячу та юнацьку команди, пише статті, працює в прес-службі футбольного клубу "Прикарпаття".

Старшенькі Катерина, Христина і Софія всерйоз захопилися шахами, їздять з татом на турніри. Наймолодшій Вікторії недавно виповнився один рік. А моя 10-річна декретна відпустка подарувала мені можливість займатися тим, що подобається, а саме готувати, фотографувати і ділитися цим з іншими.

 

 

 

Як ти захопилася кулінарією? У кого вчилася?

Кулінарія моя почалася із заміжжя, до цього я жила на йогуртах, вівсянці і печеньках. А чоловіка, як виявилося, годувати треба. Вчилася на своїх помилках. Чоловік героїчно терпів мої перші «творіння», хвалив і підбадьорював.

Так що в усьому цьому його заслуга, а тепер ще й дітей. Вони у нас суворе журі. Кожне приготоване блюдо чекає їх вердикту "стратити не можна помилувати», в сенсі «готуй ще» або «never again».

 

 

Ти родом з Молдови. Можеш розповісти нашим читачам трохи про молдавську кухню?

У чому її особливості, чим вона знаменита? Моя мама народилася і виросла в Молдові шкільні канікули ми часто проводили там у бабусі в селі. Молдавська кухня проста, але смачна, ситна. Бабусю часто запрошували готувати на весілля, а нам з сестрою вдавалося першими знімати пробу з різної смакоти.

Дуже мені запам'яталася мамалига (густа кукурудзяна каша, яку подають з бринзою, сметаною, смаженою цибулею, омлетом), токана (тушковане м'ясо з підливою), голубці розміром з мізинець, мититеї (маленькі ковбаски з яловичини, які готують на грилі), плацинди (коржі з начинкою), млинці-пальчики з вишнями і сметаною, часниковий соус «муждей» і вино, звичайно.

Про молдавське застілля краще не читати, а прийняти в ньому участь. Спогади на все життя.

 

 

 

 

Що любиш готувати, що не дуже, яке твоє фірмове блюдо?

Обожнюю випічку і десерти. Варто мені побачити апетитне фото якогось торта, печива або пирога, то я не буду спокійна, аж поки його не приготую. Дуже люблю салати, страви з сезонних овочів: баклажанів, кабачків, цвітної капусти. А діти і чоловік у мене м'ясоїди.

Фірмової страви у мене немає, так як я рідко повторююсь (за рідкісним винятком), практично щодня готую щось нове, але якщо рецепт вдалий, він заноситься в категорію улюблених в сім'ї.

Для мене величезна радість шукати і готувати за новими рецептами, які відповідають критеріям: просто, швидко, смачно. Так що язик північного оленя я навряд чи приготую. А ось спробувати не відмовлюся.

 

 

 

Що тобі доводилося готувати або пробувати незвичайного, що запам'яталося на все життя?

Пробувала жаб'ячі лапки. За смаком - куряче м'ясо. Так що можна було так сильно і не переживати заздалегідь. А на все життя мені і моєму чоловікові запам'яталося блюдо з грецької кухні - лаханорізо (рис з капустою), яке я готувала будучи зовсім ще недосвідченою господинею. Чи то рецепт на любителя, чи то я чогось намудрила, але вийшов великий казан чогось абсолютно неїстівного. Навіть кіт не їв.

 

Ти не просто захоплена цим, але напевно десь публікуєш свої рецепти?

Правий. Уже рік веду свою сторінку в Фейсбуці, зібравши близько 8,5 тисячі підписників. Публікуюся в щотижневій місцевій газеті. Веду переговори з одним українським сайтом. Сайт, правда, про щастя і саморозвиток, але, думаю, трохи смачних рецептів їм не завадять.

 

 

 

Можеш розповісти смішний випадок з життя на кулінарну тему?

Якось пішли ми з молодшою ​​Вікторією на прогулянку, а тато зі старшими вирішили зробити нам сюрприз - спекти печиво. Можу тільки здогадуватися, як весело вони провели час, бо по моєму поверненню кухня виглядала дуже мальовничо: стіл, підлога і стіни в тісті, дві гори немитого посуду, діти з чоловіком всі в борошні, але зате горді і щасливі. І печиво гарне вийшло.

Або раз відправила Христину персики мити, і чогось довго її не було. Заходжу глянути в чому справа, а вона, моя хороша, кожен намилює, а потім полоче. Мама ж сказала - добре помити, ретельно. Ось вона і намагалася...

 

за матеріалами сайту ovkuse

Підготував Ростислав Ковтун


02.09.2017 3862 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1159
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2491
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2092
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2145
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6479 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2430 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

299

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1124

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1157

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1369
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

252
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

568
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2040
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26487
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

533
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10437 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7988
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

514
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

376
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

527
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

601
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1550