Приватні школи в Україні та світі: скільки й почому (інфографіка)

 

 

Перед початком нового навчального року аналітики «Слова і Діла» з'ясували, скільки приватних шкіл та їхніх учнів припадає на різні області країни і скільки коштуватиме навчання в них.

 

За даними Держстату, в попередньому навчальному році в Україні налічувалося 3,8 мільйона учнів різного віку, які ходили на заняття в 16,9 тисяч шкіл, гімназій та ліцеїв.

 

При цьому армія вчителів, яка займалася навчанням майже чотирьох мільйонів дітей, налічувала в 2016-2017 навчальному році близько 440 тисяч осіб.

 

Серед усіх дітей приблизно кожен двохсотий вчиться в приватній школі: всього таких учнів близько 23,5 тисяч на всю Україну, що становить всього 0,6% від загального числа школярів.

 

 

При цьому в середньому на одну приватну школу в Україні припадає близько 130 учнів, якими опікуються приблизно по 23-24 вчителя на школу, а загальна кількість приватних навчальних закладів не так вже й велика – всього 180, трохи більше 1%.

 

Варто зазначити, що «охоплення» учнів вчителями в приватних школах вище, ніж в державних. Так, в приватних українських школах на одного вчителя припадає приблизно 5-6 учнів, а у звичайних середніх школах один учитель займається 8-9 учнями.

 

Майже з подвійною перевагою над іншими містами за кількістю приватних шкіл попереду йде Київ, в якому налічується 48 таких навчальних закладів.

 

Другою за кількістю недержавних шкіл йде Одеса і область – там 26 таких шкіл, а Київська область і Харків з областю поділили третє місце – там по 18 приватних шкіл.

 

Львів трохи поступається їм – в цьому регіоні працюють 14 таких навчальних закладів, а в інших областях України приватних шкіл менше. Так, у Дніпропетровській, Запорізькій і Закарпатській областях їх число становить 6-7 на регіон, в інших ще менше – приблизно по 3-5 на регіон.

 

Також аналітики порталу відстежили вартість навчання в таких школах по областях, де їх найбільше. Цілком очікувано, найдорожчим навчання виявилось у Києві – від 3 до 63 тисяч гривень на місяць, наступним йде Дніпропетровськ – там верхня планка місяці навчання досягає 40 тисяч гривень, майже вдвічі поступається Одеса – в ній навчання в приватних школах обійдеться до 13 тисяч гривень на місяць. В інших великих містах вартість навчання складе близько 2-4 тисяч гривень на місяць.

 

Варто зазначити, що навчання в приватних школах України з міжнародною акредитацією за ціною навчання не дуже поступається недержавним школам в Європі і США: у нас рік навчання чада в такій школі обійдеться в $18-25 тисяч. Це навіть вище, ніж у Великобританії, де нижня планка вартості року навчання стартує від $7-8 тисяч, причому найдорожчі приватні школи Британії за ціною приблизно відповідають аналогічним в Україні.

 

У той же час в Німеччині і Франції рік навчання в найдоступнішій приватній школі обійдеться приблизно як у кращій українській: 21-23 тисячі доларів. У США ціни на навчання в таких закладах відрізняються від українських майже на порядок і складають близько 70-80 тисяч в рік.

 

За кількістю учнів в платних школах України сильно відстає від інших країн: так, в США приблизно кожен восьмий школяр ходить в приватний навчальний заклад, у Франції – кожен десятий, а в Великобританії та у Німеччині по 7 і 6 відсотків відповідно.

 

slovoidilo.ua


Кількість переглядів - 4247
29.08.2017 14:36
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (0)

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги
Душа і тіло
Україна і світ