The Washington Times (США): Чи виживе Україна?

Російський ведмідь тягне лапи до жаданого трофея – України. Режим Путіна не терпить демократії по сусідству, тому хоче знищити українську незалежність. Янукович – це його лакей, вважає аналітик Джеффрі Кунер. На сторінках американської The Washington Times він закликає Вашингтон негайно звернути увагу на самодостатню, але загрожену націю – східний бастіон Заходу.

Зажерливий Путін називає суверенну націю «Малоросією».

Москва наступає. Росія Владіміра Путіна є найбільш дестабілізуючою – і відчайдушною – супердержавою на світовій арені. Після розвалу Радянського Союзу Росія могла стати стабільною демократією та жити в мирі з сусідами.

Замість того пан Путін зводить Велику Російську імперію. Він створив у країні брутальну поліцейську державу. Журналістів періодично вбивають. Критиків і дисидентів ув’язнюють. Свобода слова та опозиційні партії в облозі. У Кремлі заправляє бандитська верхівка, розкрадаючи рясні багатства країни.

Росія стала шахрайською державою-парією. Мета пана Путіна – зробити з Москви центр антиамериканської, антизахідної осі. Росія провела війну-геноцид у Чечні. Де-факто вона анексувала грузинські республіки Південну Осетію та Абхазію. Перетворила Білорусь на економічного васала. Погрожує балтійським державам. Москва обстоює сферу впливу в Центральній Азії та на Кавказі. Продає важливі ракетні й ядерні технології іранським муллам. У неї тісні зв’язки з Венесуелою Уґо Чавеса.

Але російський ведмідь простягає лапу до ще більшого трофея: України. Ця країна з населенням 46 мільйонів і завбільшки з Німеччину та Британію разом має надзвичайне геополітичне значення – як для Росії, так і для Заходу. Слово «Україна» означає прикордоння. Століттями ворожі сусіди – Росія, Польща, Литва – намагалися заволодіти її багатими ресурсами та родовищами. Через географічне розташування Україні судилося служити мостом між Азією та Європою; вона розкинулася на лінії цивілізаційного розламу, що відмежовує Захід і Схід. Це і прокляття України, і благословення.

Пан Путін розуміє, що його імперські амбіції реалізуються, лише якщо Україна буде підпорядкована. Росія разом з Україною нагадує Америку – велику континентальну супердержаву. Без неї Росія є більше Канадою: просторою країною переважно в снігах.

Крім того, демократична та процвітаюча Україна – це кинджал у саме серце путінського режиму. Вона показуватиме приклад своїм північним слов’янським кузинам: життєздатну, привабливу альтернативу до варварства пана Путіна. Тому за логікою Москви Україну має бути розчавлено; її експеримент незалежності – припинено.

Столиця України Київ є політичним полем бою, де проросійські сили протистоять прозахідним націоналістам. Президент Віктор Янукович намагається перекрутити годинник назад в еру перед Помаранчевою революцією. Тоді, у 2004-му він за підтримки Кремля спробував сфальсифікувати вибори, чим збурив вуличні протести, що кульмінували у Помаранчевій революції. На початку цього року він переміг на виборах – тепер уже чесно – з гаслами економічної модернізації та національного замирення.

Одначе пан Янукович знову довів старе прислів’я, що горбатого могила виправить. Він бандит-русофіл, який поступово кує авторитарну державу. Його адміністрація централізувала владу, анулювавши зміни до Конституції – без публічних дебатів чи там голосування – і це сильно ослабило парламент. Зростає цензура в ЗМІ. Загадково зникають журналісти, критичні до режиму. На недавніх місцевих виборах переслідувалися опозиційні партії. Шахрайства з бюлетенями та інші виборчі махінації були просто нестямними.

Базою пана Януковича є російськомовна частина України – радянізований промисловий схід. Його Партія регіонів хоче надати російській мові статус державної; вона вже відмовилася від української версії на своєму веб-сайті. Інтеграцію з НАТО і Європейським Союзом пан Янукович викреслив з пріоритетів – на догоду Москві. Поволі, але впевнено він відриває Київ від Заходу. Коротше, лакей пана Путіна.

У результаті Україна суверенна лише номінально. Москва фінансує Партію регіонів пана Януковича та численні українські мозкові центри та ЗМІ. У Криму Кремль роздав тисячі російських паспортів, створивши таким способом російських «громадян», яким у майбутньому може знадобитися «захист» від уявної загрози з Києва: ця схема вже була апробована в Грузії. Також термін оренди бази в Севастополі для російського Чорноморського флоту – що мав спливти у 2017 році – був подовжений до 2042-го. Україна перетворюється на протекторат Росії.

Пан Путін зі зневагою ставиться до української національної самосвідомості. На саміті НАТО в 2008 році російський владний лідер сказав тодішньому президентові Джорджу В. Бушу: «Україна – навіть несправжня країна». Пан Путін говорив про «подарунок» Москви, адже значна українська територія належала до царської Росії. Він публічно називає Україну «Малоросією». Його заяви не просто обурливі та нешанобливі; це відверта войовничість.

Вашингтонові негайно слід на це зважити. Спроби президента Обами натиснути на «кнопку перезавантаження» у відносинах із Кремлем провалилися, підбадьоривши фашистський режим пана Путіна. Падіння України до путінізму стало б трагедією історичних масштабів. Усупереч московській пропаганді, Україна не є регіональним аванпостом російської цивілізації; це радше орган європейського тіла – багатостраждальна нація з відмінною культурною ідентичністю, закоріненою в європейських цінностях, з окремою мовою та унікальною слов’янською спадщиною.

Україна є східним оплотом Заходу. Це стратегічний бастіон проти російського експансіонізму. Не «Малоросія», а самодостатня нація. Америка не може заплющити очі. Ми повинні дати ляпаса ведмедеві й ясно сказати панові Путіну, щоб тримав свої пожадливі лапи подалі від України.

Джеффрі Кунер є президентом Інституту Едмунда Берка. Недавно він виступив в Отаві на щорічній конференції Канадсько-української парламентської програми, що підтримує демократію та верховенство права в Україні.

 

Джеффрі Кунер, The Washington Times (США)

ІноЗМІ


20.11.2010 1190 1
Коментарі (1)

Я 2010.11.26, 00:17
Оце прямо, без слинявої дипломатії (як у ЄС), а тому набагато корисніше!
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1197
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2520
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2109
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2164
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6540 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2451 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

334

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1146

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1280

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1398
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

276
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

584
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2059
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26509
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

553
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10463 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8009
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

533
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

401
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

544
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

621
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1583