Про що співає соловейко або чому фірма, яку пов'язують з нардепом Солов'єм, шкодить ремонту автомагістралей на Прикарпатті (документи)

 

 

Відбулося друге пленарне засідання одинадцятої сесії Верховинської районної ради сьомого демократичного скликання.

 

На сесії депутати розглянули 20 питань порядку денного. Жваве обговорення викликала проблема ремонту автомагістралі Р-24 «Татарів-Кам’янець-Подільський», пише Фіртка з посиланням на ГК.

 

Депутати на сесії  схвалити текст звернення до начальника Служби автомобільних доріг в Івано-Франківській області Буджака В. С., ТзОВ «ШляхБуд-Лім» та народного депутата України Солов’я Ю.І. щодо негайного проведення ремонтних робіт на автодорозі Р-24 в межах Верховинського району.

 

Депутати Верховинської районної ради  стурбовані ситуацією із затягуванням закінчення ремонтних робіт на автодорозі державного значення Р-24 «Татарів-Кам’янець-Подільський» в межах Верховинського району, зокрема: від Кривопільського перевалу до с.Ільці Верховинського району та від селища Верховина до с. Верхній Ясенів. Ці ділянки дороги були пошкоджені стихійним паводком у 2008 році і перебувають в жахливому стані.

 

Уряд України прийняв рішення про виділення з державного бюджету коштів на проведення ремонту автомобільної дороги Р-24. Відповідно до проведених Службою автомобільних доріг відкритих торгів з проведення ремонту автомобільної дороги Р-24  та укладеного договору, виконання зазначених ремонтних робіт проводить підрядник ТзОВ “ШляхБуд-Лім”. Однак, станом на 20 липня на автодорозі Р-24 виконано ремонтні роботи на ділянках загальною протяжністю лише 5 кілометрів, які зараз зупинено з невідомих причин.

 

Крім того, Верховинською районною радою прийнято рішення від 07 квітня 2017 року «Про внесення змін до районного бюджету на 2017 рік», згідно з яким виділено кошти в сумі 100 тис. гривень на співфінансування робіт з поточного середнього ремонту моста на 43+930 км. автомобільної дороги Р-24 «Татарів-Кам’янець-Подільський», проте виконання робіт з поточного середнього ремонту зазначеного моста на даний час також не розпочато.

 

Питання ремонту автомобільних доріг, мостів є одним з найпріоритетніших для Верховинського району. Затягування з проведення ремонтних робіт на автодорозі державного значення Р-24 «Татарів- Кам’янець-Подільський» стримує соціально-економічний розвиток регіону, викликає обурення жителів району та приводить до зростання соціальної напруги.

 

Громадськість б’є на сполох та вимагає пояснення даної ситуації, інакше обіцяє перекрити дорогу державного значення і заблокувати автомагістраль до початку відновлення ремонтних робіт.

 

Верховинська районна рада вимагає від директора ТзОВ «ШляхБуд-Лім» терміново приступити до виконання робіт з капітального ремонту автомобільної дороги Р-24 на ділянці від Кривопільського перевалу до с. Ільці. А у разі неможливості ТзОВ «ШляхБуд-Лім» з певних причин провести виконання робіт з капітального ремонту автомобільної дороги Р-24 на ділянці від Кривопільського перевалу до с. Ільці, вимагає від Служби автомобільних доріг в Івано-Франківській області розірвати зазначений контракт та оголосити проведення нових тендерних процедур; просить народного депутата України Солов’я Ю.І. посприяти у виконанні робіт з капітального ремонту автомобільної дороги Р-24 на ділянці від Кривопільського перевалу до с. Ільці Верховинського району.

 

Як повідомляла днями "Фіртка", фірма "Шляхбуд-Лім", яку вважають наближеною до народного депутата від БПП Юрія Солов'я, подала до Антимонопольного комітету чергову скаргу, вимагаючи змінити кваліфікаційні вимоги до учасників тендеру в частині підтвердження досвіду виконання ремонтів доріг за сучасними технологіями та наявності відповідної до завдань техніки та обладнання, оскільки не відповідає зазначеним критеріям в умовах тендеру щодо ремонту дороги Т-09-05 на ділянці Делятин-Раківчик.

 

З таким твердженням не погоджується керівник Служби автодоріг в Івано-Франківській області Василь Буджак: "Тендерний комітет Служби автодоріг при розробці тендерної документації бере за основу Типову документацію для попереднього відбору (попередньої кваліфікації учасників торгів), розроблену Європейським банком реконструкції і розвитку, бо має за мету аби наші дороги відповідали стандартам європейських країн".

 

Крім того, в скарзі стверджується, що "Шляхбуд-Лім" нібито має досвід ремонту за сучасними технологіями. Хоча фахівці та громадські активісти відмічали незадовільну якість ремонту дороги Р-24 "Татарів – Кам'янець-Подільський", 59,5 кілометра (з 178 кілометрів якої, що на території Івано-Франківської області) виконувала саме фірма наближена до нардепа Солов'я.

 

Зокрема, ще у грудні 2015 року керівник Служби автодоріг в області Василь Буджак зазначив, що генпідрядник просто не розрахував свої сили. 

"Коли ця фірма ("Шляхбуд-Лім" - Фіртка) почала шукати субпідрядні організації, стало зрозуміло, що вкластися у об’єм коштів, передбачених проектно-кошторисною документацією неможливо, тож виникла проблема", - розповів головний дорожник області.

 

"Невиконані роботи - це ніщо інше, як недопрацювання генпідрядника, що взяв на себе непосильну ношу. Загалом було два варіанти – або вони продовжують ремонт, і скільки зможуть, стільки реалізовуватимуть програму. Або другий варіант – розривати угоду, оголошувати новий тендер та визначати нового переможця. Але оскільки це був вже жовтень, переможця ми б визначили у грудні. Саме тому ми вирішили все ж виконувати роботи", - повідомив дорожник.

 

Загалом "Шляхбуд-Лім" на дорозі Татарів-Косів не лише виконав роботи з незадовільною якістю, а ще й не спромігся освоїти виділені на 2015 та 2016 роки кошти.

 

Пізніші інструментальні перевірки продемонстрували незадовільну якість ремонту дороги Р-24 "Татарів – Кам'янець-Подільський".

 

Разом з тим, в 2016 році слідчими Слідчого управління ГУ Національної поліції в Івано-Франківській області за  погодженням з Прокуратурою Івано-Франківської області було порушено кримінальне провадження № 42016090000000052 з приводу того, що  у 2015 році під час здійснення державних закупівель - конкурсних торгів щодо проведення ремонту тієї ж автомобільної дороги державного значення Р-24 була допущена до акцепту пропозиції ТзОВ «Шляхбудлім», яка не відповідала кваліфікаційним критеріям, зокрема вказане товариство не мало достатньо спеціальної техніки, обладнання та кваліфікованих спеціалістів, тобто конкурсна документація ТзОВ «Шляхбуд-Лім» не відповідала технічному завданню (що і підтвердили подальші події).

 

Крім цього у подальшому при виконанні робіт ТОВ «Шляхбуд-лім» були зайво включені витрати в акти форми КБ-2В щодо оплати проживання працівників ТзОВ «Шляхбуд-Лім» у сумі 101 994грн. та витрати на проїзд у сумі 135 591грн., що привело до розтрати бюджетних коштів на загальну суму 237 585 грн.

 

Дана кримінальна справа і надалі розслідується СУ ГУ НП в Івано-Франківській області.

 

До слова, днями, працівниками поліції на підставі Ухвали Івано-Франківського міського суду від 26.06.2017 року в межах даної кримінальної справи щодо розтрати фірмою "Шляхбуд-Лім" державних коштів вилучались відповідні документи у Службі автомобільних доріг в Івано-Франківській області, які стосуються і тендеру, на якому в 2015 році сумнівно переміг "Шляхбудлім".

 

Наявність кримінального провадження щодо фірми, яка наближена до Юрія Солов'я підтверджує Ухвала суду (документ нижче по тексту).

 

Загалом дорога H-24 від Татарова через Верховину-Косів-Коломию-Городенку до кордону з Тернопільською областю має 178 кілометрів з яких "Шляхбудлім" повинен відремонтувати три ділянки загальною довжиною 59,5 кілометрів, решту 118,5 км будуватиме буковелівська фірма ПБС.

  

До слова, "Шляхбудлім" має в роботі з 2015 року  три ділянки автомагістралі Р-24 (на ділянці Татарів - Тернопільська область):

--- від 20-го кілометра зі сторони Татарова до 41 кілометра (тут "Шляхбудлім" спромігся зробити лише близько 2 кілометрів з 21);

--- від 48 до 69-го кілометра (від Криворівні до початку об'їздної дороги міста Косова);

--- від 74-го до 94-го кілометра (від об'їздної Косова, яку ремонтуватиме ПБС, до 20-го кілометра перед Коломиєю).

 

Всю іншу дорогу від Татарова до Тернопільської області (118 кілометрів) робитиме ПБС.

 

Цікаво, що "Шляхбудлім" з 2015 року свої 59,5 кілометри дороги Р-24 так і не зміг збудувати. Попри те, що проблем в фінансуванні не було, щороку підприємство не могло освоїти навіть незначні суми (що свідчить про відсутність організаціних, професійних технологічних та технічних можливостей). 

 

Загальна сума основного договору САД з ТзОВ "Шляхбудлім" складає 105 мільйонів гривень. Також заключений додатковий договір на суму 29 мільйонів гривень. Загальна сума угод 134 мільйони гривень.

В 2015 році на ремонт дороги Р-24 було виділено 75 мільйонів, проте підрядник спромігся освоїти лише 43 мільйони гривень.

У 2016 році - виділено 93 мільйони, а робіт виконано лише на 49,5 мільйони гривень.

В 2017 році виділено залишкову суму - 40,7 мільйони. Але роботи і далі йдуть "кволо". Головним чином роботи ведуться в найбільших населених пунктах (наприклад, Верховині), а там де немає сіл (а значить і електоральних інтересів Юрія Солов'я) - жодних робіт не ведеться. 

 

Текст скарги в Антимонопольний комітет від ТзОВ "ШЛяхбудлім": 

 

 

Колегія Антимонопольного комітету приймає до розгляду скаргу "Шляхбудліму" (чим зупиняє тендер та початок ремонтів доріг на Прикарпатті в сприятливий літній час):

 

 

Наявність кримінального провадження щодо фірми, яка наближена до Юрія Солов'я підтверджує Ухвала суду:

 

 

Нагадаємо, як ремонтує дороги з 10-річною гарантією ТзОВ "Шляхбуд-Лім", про що писав інтернет-ресурс  "Курс" 2 травня поточного року:

 

Відремонтовані дороги у Верховинському та Косівському районах, гарантійний термін експлуатації яких 10 років, не витримали й року.

 

Фахівці ДП «Дорцентр» на замовлення Служби автомобільних доріг Івано-Франківської області провели моніторинг технічного стану відремонтованих доріг в регіоні, зокрема, кількох ділянок автомобільної дороги Р-24 «Татарів-Косів-Коломия-Борщів-Кам'янець-Подільський». Висновки експертизи невтішні, пише Фіртка з посиланням на Курс.

 

 

За результатами тендеру Служби автомобільних доріг в Івано-Франківській області ремонт цієї дороги у вересні 2015 року розпочало ТОВ "Шляхбуд-ЛІМ".

 

Роботи виконувалися на території Верховинського та Косівського районів. Згідно з договором, підрядник дав на виконані роботи гарантію у 10 років. 

 

Як йдеться у звіті від 5 березня цього року, фахівці ДП «Дорцентр» обстежили три ділянки дороги.

 

 

На ділянці км 19+420 – км 41+000, що проходить через Кривопілля-Ільці-Верховину Верховинського району, роботи виконувалися з вересня 2015 року до грудня 2016.

 

На цьому відрізку моніторингова група відмітила багато дефектів, серед яких: зсув дорожньої конструкції, земляного полотна і покриття, незароблені відібрані керни, поздовжній стик і дефекти залиті бітумом, викришування, лущення, узбіччя непідсипане, вже утворилися вибоїни глибиною більше 5 см тощо.

 

Протягом вересня 2015 року-грудня 2016 року компанія «Шляхбуд-Лім» також ремонтувала ділянку км 48+000 – км 69+629, що проходить через села від Криворівні Верховинського району до Соколівки на Косівщині.

 

 

Як йдеться у звіті, на цій ділянці відсутня розмітка, у деяких місцях бар’єрне огородження споруджене зі скатів, є випуски арматури, непідсипане узбіччя, поздовжній стик викришується, на дорозі з'явилися тріщини.

 

На ділянці км 78+200 – км 94+450 (Косівський район) «Шляхбуд-Лім» розпочав роботи у вересні 2015 року і має здати об’єкт до грудня 2017.

 

Однак на відремонтованому відрізку дефекти вже помітні: викришування, поздовжні тріщини, а вздовж восьми кілометрів вибоїни довелося заробляти вже на новому покритті.

 

 

 

За даними системи YouControl, ТОВ «Шляхбуд-Лім» створене у травні 2012 року та наразі зареєстроване у селі Чукалівка Тисменицького району. Керівником та власником фірми є Моклович Ростислав Романович.

 

Однак у 2012 році фірму реєстрував Лучко Ігор Миколайович в Івано-Франківську. Лучко зараз є керівником та засновником ТОВ "Шляхбуд-ІФ", яке постійно бере участь у тендерах на будівельні чи ремонтні роботи в обласному центрі і переважно програє їх.

 

«Шляхбуд-Лім» також пов'язують з народним депутатом України Юрієм Солов'єм. Що фірма неякісно ремонтує дороги, говорили ще у 2015 році. 

 

Тоді нардеп спростував свою причетність до фірми і обіцяв особисто контролювати виконання ремонтних робіт на Гуцульщині. Також Юрій Соловей погрожував позиватися до видань, які поширили інформацію про його причетність до фірми ТОВ «Шляхбуд-Лім». 

 

Втім, за два роки Солов’ю, схоже, так і не вдалося проконтролювати ремонт дороги компанією, яку він так завзято захищав від критики.

 

...І от ця сумнівна фірма і далі хоче ремонтувати дороги на Івано-Франківщині.

 

--------

Нагадаємо, Івано-Франківська прокуратура здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) КК України, щодо ремонту доріг на території міста Івано-Франківська.



Йдеться про встановлений факт привласнення службовими особами Івано-Франківської міської ради спільно із трьома суб’єктами господарювання грошових коштів  при виконанні робіт з капітального та поточного ремонту доріг на території обласного центру шляхом внесення недостовірних відомостей в акти приймання виконаних робіт. (Очевидно, що тут мова йде про іншого "скаржника" до Антимонопольного комітету - фірму, наближену до влади в місті Івано-Франківську).



Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває. Після проведення експертизи буде встановлена сума збитків.

 

 

 

Читайте також:

Свободівська дорожня фірма своїми скаргами на невизначений термін зупинила ремонт автомагістралей на Івано-Франківщині

Прокуратура викрила привласнення бюджетних коштів, виділених на ремонт доріг в Івано-Франківську


22.08.2017 3757 0
Коментарі (0)

03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

862
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

959
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1523
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2503 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1299
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

3247

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

1054

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1187

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1615

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2209
02.04.2025

У сучасному світі ми часто їмо поспіхом, на ходу або перед екраном телефону, не звертаючи уваги на сам процес. Але їжа — це не просто набір калорій. Це досвід, задоволення та спосіб отримати гармонію.  

524
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26609 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

910
04.04.2025

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

7795
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3178
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1418
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

1077
02.04.2025

Оксана Білозір — не просто співачка. Вона є одним з символів української пісенної культури та берегинею української пісні, а її творчість — невід'ємною сторінкою в історії української музики.

3671
03.04.2025

Президент США Дональд Трамп оголосив надзвичайний стан у країні, щоб захистити суверенітет і зміцнити національну та економічну безпеку.  

507
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

574
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4481
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1216