Друзі Андрія Кузьменка записали пісню до його дня народження – сьогодні співаку виповнилося б 49 років

 

 

 

Друзі Андрія Кузьменка записали пісню до його дня народження – сьогодні співаку виповнилося би 49 років.

 

Близькі друзі Андрія Кузьменка записали пісню «Друзі не йдуть назавжди» до його дня народження – сьогодні співаку виповнилося би 49 років. До кліпу увійшли унікальні фото з сімейного архіву співака. Вперше кліп вийшов у телеефір у програмі «Ранок з «Інтером» на телеканалі «Інтер».

 

«Ми всі не вічні. І з цим розумінням ми живемо. Люди старіють і йдуть. Ми прощаємось з бабусями і дідусями. Сумуємо. Звісно. Але зовсім інший біль, зовсім інші почуття коли йде хтось, кому ще жити й жити. Коли йде друг, який тобі як брат», – йдеться у зверненні авторів пісні, яку виконав Степан Вулкан. «З часом частина мозку, що відає "раціо", приймає сам факт. Але інша півкуля, емоційна, не сприйме того ніколи. І з тих переживань, виникли слова. Текст. Пісня. Це заримовані переживання. Заримовані почуття від втрати надзвичайно близької людини. «Друзі не йдуть назавжди»», – йдеться у зверненні.

 

Пісні Кузьми продовжують лунати з теле- та радіоефірів. Та сьогодні вони наче наповнені новим змістом. Сьогодні лідеру гурту «Скрябін» Андрієві Кузьменку могло би виповнитися 49.

 

В артисти Андрій потрапив не одразу. В ранньому дитинстві дуже романтичною йому здавалася професія водія сміттєвоза. Згодом, думки змінилися – подався до медичного – вчитися на стоматолога. Але в кінці-кінців все ж вирішив, що звуки музики йому ближче за гудіння бор-машини, розповідають журналісти «Інтера». 

 

На рідній Львівщині Кузьма сколотив гурт – репетирували, виступали на шкільних дискотеках. Тоді такого упізнаваного – «скрябінського» – звучання, звісно ще не було – намагалися грати як західні бенди та виконавці. Їх Андрій слухав, піймавши хвилю «Польського радіо». Підкоривши периферію, поїхали до Києва та тут не все було гладко - хлопці записали двійко альбомів та щось не пішло, гурт навіть розпався на деякій час. Аби прогодувати родину співак таксував. 

 

«Я от їздив по ночах по Києву на «гольфіку», для того, щоб зранку принести пакет молока до хати. Перші десять років я дуже сильно прагнув, але нічого для того не робив. Мислями про ціль в тебе забита голова… ти постійно думаєш, де ж той чувак з баблом, коли ж він відкриє двері і дасть мені мільйон за то, що я геніальний. Отакі мислі були», – казав Андрій Кузьменко. 

 

Гроші, слава – усе це прийшло. Згодом. Рецепт був один і він був простий: потрібно було дуже багато працювати. Зате пісні «Скрябіна» вже скоро співала чи не вся країна. Оригінальні мелодії, прості, та водночас філософські тексти. Там було і про любов, і про Батьківщину, і про насущні проблеми.

 

«Я плакала три дня…. Без остановки. За родными людьми которые уходят – родственниками, я столько не плакала. Эти два года – это, наверное, два столетия… будет три - будет три столетия», – поділилась переживаннями співачка Ірина Білик.

 

«Я не міг повірити. Я ніколи не забуду. Це було жахливо, морально було дуже складно! Дуже, дуже складно!», – розповів Віталій Козловський.

 

«Вот я менялся, менялся мир вокруг меня, менялись люди, становились богаче, беднее, популярнее, а Андрей оставался все таким же. Он был самым честным поэтом в Украине, он был самым честным во всем. Он был честным в разговоре, он был честным в своих обещаниях, он был честным в своем творчестве, таких людей я не знал больше», – сказав в інтерв’ю телеканалу «Інтер» співак Потап.

 

Спробуємо припустити, що Кузьма навряд чи хотів, аби його згадували зі сльозами на очах. Він був людиною, яка завжди йшла по життю із усмішкою. І навіть просив - «як піду з життя - не треба пафосу. Включіть краще польський рок». Він поспішав не просто так - конче хотів втілити в життя свої мрії. Які саме? Та хіба він розказував. Щоправда одну -  він таки встиг втілити в життя. 

 

«Їхав в Коломию, а вже темно і бачу застигла така кісельна ріка, нікуда не рухається, а то торфяники горіли, і воно так застигло, як моноліт. Іще дим заходить в машину, дихати тяжко - паніка така! Не їхати ти тоже не можеш, тому що розумієш, що дим заходить в машину і можеш коньки відкинути. Махер на руках, на ногах на спині попідіймався, як в йожика і в мене пробиває страх і я хочу до мами. Мені 43 роки і я хочу до мами, як ніколи в житті не хотів. І тут я достаю діктофон і починаю наспівувати пісню про маму, яку я ціле життя хотів придумати…», – розповідав Андрій Кузьменко.

 


17.08.2017 780 0
Коментарі (0)

12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1272
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3382
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5134
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1498
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

1778
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

2002

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

338

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

693

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

1492

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1567
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

601
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2293 1
02.04.2025

У сучасному світі ми часто їмо поспіхом, на ходу або перед екраном телефону, не звертаючи уваги на сам процес. Але їжа — це не просто набір калорій. Це досвід, задоволення та спосіб отримати гармонію.  

2112
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

673
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4729
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

580
04.04.2025

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

8267
11.04.2025

Авторка — фольклористка, антропологиня і в минулому біґьорл Dash — зібрала у книжці десятки голосів та історій представників субкультур: готів, панків, фанатів, реперів, скінхедів, брейкерів та інших.

464
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

240
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

571
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

730 2
03.04.2025

Президент США Дональд Трамп оголосив надзвичайний стан у країні, щоб захистити суверенітет і зміцнити національну та економічну безпеку.  

908