Жильці будинку по вулиці Коновальця борються із депутатом-свободівцем, що захопив спільний підвал (фото)

 

 

 

Минулого року пам’ятка архітектури місцевого значення по вулиці Коновальця, 16 відсвяткувала сторічний ювілей. Квартир у триповерховому будинку небагато та добросусідських відносин між жильцями немає.

 

Останні 7 років мешканці не можуть примиритися із сусідом, який самовільно зайняв спільний підвал. Як не дивно та орендувати, а згодом і приватизувати приміщення чоловіку дозволила місцева влада, пише Побудовано.

 

Люди закидали чиновницькі кабінети скаргами, але у справедливість від влади не вірять. Все тому, що власником приміщень виявився депутат Івано-Франківської міської ради від ВО «Свобода» Олег Капустяк, який має квартиру у тому ж будинку. 

 

Згодом підприємливий депутат перепродав нежитлові приміщення іншій особі, а новий власник надумав облаштувати вхід до підвалу та продовбати дірку у стіні сторічної будівлі. Мешканці будинку переконанні, хоч у приміщення і змінився власник, та за всіма його діями стоїть депутат Олег Капустяк, який і надалі користується підвалом.

 

Боротьбу за свій підвал жильці розпочали із цивільного позову ще в 2013 році. Відповідачами у справі виступали Олег Капустяк та виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради. У позовній заяві люди вимагали скасувати рішення міськвиконкому, за яким Олег Капустяк отримав в оренду нежитлові приміщення площею 39 кв м, розташовані в підвалі будинку на вулиці Коновальця, 16, для використання під господарські потреби. Позивачі переконані, депутат отримав приміщення незаконно, оскільки підвал перебуває у спільній власності жильців. Та й місцева влада не мала право розпоряджатися ними без їх згоди. 

 

23 вересня 2013 року Івано-Франківський міський суд прийняв рішення на користь мешканців будинку та зобов’язав Капустяка звільнити підвал.

 

Не погодившись із рішенням суду першої інстанції, Олег Капустяк продовжив боротьбу за нерухомість вже у стінах апеляційного суду. Відтак тривалі судові баталії завершились на користь депутата.

 

Згідно останнього договору оренди, Олег Капустяк міг безперешкодно користуватися підвалом до кінця 2015 року. Потім орендар знову мав пройти процедуру поновлення договору оренди. Тай навіщо вся ця біганина за папірцями і орендна плата, якщо підвал можна просто викупити. Так що Олег Капустяк, цілком законно і без зайвого галасу просто приватизував комунальні приміщення.

 

14 червня 2014 року міська рада внесла доповнення до «Програми приватизації комунального майна територіальної громади міста Івано-Франківська на 2014 рік». Своїм рішеннями депутати включили до переліку об’єктів комунальної власності, які підлягають приватизації нежитлові приміщення на вулиці Кановальця, 16, площею 36,2 м кв. Тим самим допомогли своєму колезі придбати нерухомість у центрі Івано-Франківська майже за безцінь.

 

Більше того, нове придбання Олег Капустяк добросовісно відобразив у декларації про доходи за 2014 рік. Там вказано, що за підвал площею 37,6 м кв на вулиці Коновальця, 16 депутат заплатив 41 976 грн.

 

Взагалі, «дружня рука» колег із партії «Свобода» простежується у цій справі із самого початку. Рішення про приватизацію приміщень було прийняте у 2014 році і підписане однопартійцем Капустяка, «свободівцем» та тодішнім секретарем міської ради Миколою Вітенком.

 

Тоді і сам Капустяк перебував у статусі депутата Івано-Франківської міської ради. У 2010 році він пройшов до новообраної місцевої ради як представник Всеукраїнського об'єднання «Свобода». Нині Олег Капустяк знову у статусі депутата. До міської ради він пройшов замість Руслана Марцінківа, який зайняв пост міського голови.  За результатами виборів, Капустяк був наступним у списку кандидатів від ВО «Свобода».

 

Крім того, депутат є членом постійної депутатської комісії з питань бюджету. При цьому входить до списку найбагатших депутатів міської ради. Згідно моніторингу «Руху Чесно» «свободівець» Олег Капустяк заробив за 2015 рік понад 1,5 мільйони гривень. У 2016 році йото статки дещо скоротились і становили близько 1 мільйона гривень. Це не дивно, адже окрім депутатства, він є директором ТОВ «Вестборд», яке займається зовнішньою рекламою і володіє понад 30% всіх рекламних площ міста.

 

За даними Державного реєстру речових прав на нерухоме майно нині у приміщенні по вулиці Коновальця, 16 числиться новий власник – Семенюк Вікторія Сергіївна.

 

Вартість нової покупки для Вікторії Семенюк можна дізнатись із декларації депутата міської ради Олега Капустка за 2016 рік. Серед його минулорічних доходів зазначені кошти від відчуження нерухомого майна. Так, від продажу підвалу площею, 37,2 м кв у по вулиці Коновальця, 16 депутат виручив всього навського 49 622 гривень. За тодішнім курсом, це близько 50-ти доларів за м кв. Тож виходить, що Олег Капустяк продав приміщення собі у збиток.

 

А ось для Вікторії Семенюк це була надзвичайно вигідна угода. Сьогодні знайти у центральній частині Івано-Франківська приміщення за ціною хоча би 500 доларів за м кв практично неможливо. А пані Вікторія викупила приміщення у центрі буквально у 10 раз нижче ринкової ціни.

 

Вже у січні 2017 року Івано-Франківська міська рада надала Вікторії Семенюк дозвіл на складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для влаштування входу до власного нежитлового приміщення. Мова йде про ділянку площею 0,0085 га, яка відноситься до категорії земель громадської забудови.

 

Однак і тут виникли суперечки. Пані Семенюк не погодила межі земельної ділянки із суміжними землекористувачами. По факту заїзд хочуть влаштувати за рахунок абсолютно чужої землі, що знаходиться поруч із землею на яку претендує власниця підвалу. Більше того, новий заїзд перекриватиме власникам доступ до їхніх земельних ділянок. 

 

Питання розглядалося аж на двох узгоджувальних комісіях виконавчого комітету про розгляд земельних спорів. Остання із них пройшла у червні. Тоді комісія постановила погодити Вікторії Семенюк межу земельної ділянки по вулиці Коновальця, при цьому зауваження власників суміжних ділянок до уваги не брали.

 

У свою чергу люди знову звернулися до міських чиновників. Кажуть, під час першої узгоджуваної комісії їм нарешті вдалося дійти згоди. Однак, скликання повторної комісії та її рішення на користь Семенюк, стало для них справжньою несподіванкою. Власники землі переконанні, за подібними діями стоїть не хто інший як їхній сусід-депутат Олег Капустяк. Кажуть, їх із Вікторією Семенюк поєднують родинні стосунки, оскільки вона є дружиною його брата. По-іншому пояснити дію місцевої влади жильці не можуть. Тож люди мають намір звертатися за справедливістю до прокуратури та суду. 


15.08.2017 933 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1149
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2487
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2090
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2141
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6468 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2424 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

297

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1121

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1154

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1365
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

249
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

566
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2038
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26483
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

531
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10435 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7977
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

512
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

374
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

524
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

598
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1548