Блокаду траси "Мукачево-Львів" знято: депутати під тиском громади Драгомирчан скасували своє рішення про дерибан 3 га землі (фото+відео)

 

 

Після чотириденного блокування дороги Львів – Мукачево мешканці приміського села Драгомирчани домоглися скликання позачергової сесії сільської ради, щоби скасувати незаконне, на їхню думку, рішення сесії про зміну цільового призначення земельної ділянки площею 3 гектари, де ділянки роздали депутатам та немісцевим мешканцям.

 

Почати позачергову сесію в Драгомирчанах одразу не змогли: для кворуму не вистачало одного депутата. З 14 обранців сільської ради не прибули на сесію восьмеро, пише Курс.
 
 
Активіст, учасник АТО Андрій Вовчук закликав людей реєструватися, щоб провести збори села, якщо не буде кворуму для сесії. 
 
 
Поки делегація селян пішла додому до відсутніх депутатів, щоби спонукати їх прийти на позачергову сесію, зареєструвалися 799 мешканців села. Це більше, аніж взяло участь у минулих виборах. 
 

Суть конфлікту, який вилився у протест, під час якого люди чотири дні блокують автотрасу національного значення в Драгомирчанах, – три гектари землі сільські депутати розділили для "своїх" на "таємній" сесії у березні цього року. Сесія була, як пояснюють протестувальники, неоголошена – люди в селі про неї не знали.

 

На цій сесії змінили цільове призначення землі, де планувалося будівництво школи, з громадської забудови на житлову і виділили 21 ділянку приватним особам. Ділянки дісталися депутатам, сільському голові і якимось невідомим у селі людям.

 

Мешканці Драгомирчан обурені, оскільки багато селян стоять у черзі на землю з 2003 та 2004 років. Також сільська влада впродовж останнього часу відмовляла у виділенні землі учасникам АТО. Окрім того, земля була призначена для будівництва школи. Теперішня школа в Драгомирчанах, збудована у 1974 році, є аварійною і замалою – не вистачає місця для всіх учнів. 

 

Наразі, у зв'язку з протестом, чотири людини написали відмову від ділянок, в тому числі і війт Степан Дем'янів відмовився від 14 сотих. 

 

"Я вирішив відмовитися, тому що таким способом не можна... Якщо отримувати землю, то треба, щоб громада дала добро",  пояснив свій вчинок сільський голова.
 
 
За словами Дем’яніва, земельні ділянки ще не передані у власність, ще виготовляються документи.
 
 
В супроводі мешканців села на сесію прийшла ще одна депутатка  і кворум таки зібрали. 
 
 
На порядок денний сьогоднішньої позачергової сесії у Драгомирчанах винесли два питання.
 
 
Перше питання  про скасування рішення сесії від 16 листопада 2016 року про зміни до Генплану села, скасування рішення від січня цього року про затвердження ДПТ і скасування рішення від березня про виділення і передачу земельних ділянок. У цьому ж питанні  доручити сільському голові виготовити проект землеустрою на будівництво школи і стадіону. 
 
 
"За" - одноголосно.
 
Друге питання сесії  внести зміни до рішення сесії про надання дозволу на зміну ДПТ та викласти у такій редакції: "дати дозвіл розробити ДПТ під будівництво школи і стадіону".
 
 
Також прийняли одноголосно. 
 
 
Після чого всі гуртом пішли до протестувальників, які весь цей час продовжували блокувати дорогу.
 



 

 

Нагадаємо в п'ятницю зранку, що мешканці Драгомирчан Тисменицького району перекрили рух трасою Львів – Мукачево, вимагаючи від сільського голови та депутатів сільради скасувати незаконне, на їхню думку, рішення сесії. Цим рішенням сесія сільради змінила цільове призначення земельної ділянки, на якій планувалося будівництво школи, садка і стадіону, виділивши 20 приватних ділянок під індивідуальну забудову.

 

Мешканці говорять, що ділянки виділені депутатам, працівникам поліції та самому сільському голові. У п'ятницю ввечері до переходу підвезли шини. Люди протестували до сьогодні – до початку позачергової сесії сільської ради.


31.07.2017 782 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1734
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1763
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1751
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5217 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2056 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1437

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

548

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

666

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

862

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

920
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1616
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3577
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10163
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26042
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10020 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7637
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

824
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1325
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

298
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1177
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

770
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1003