Фотоподорож Фіртки: Версаль на Тернопіллі, футбол і пиво

 

 

Ми відновлюємо свою трішки призабуту рубрику "Фотоподорож з Фірткою". Цього разу пропонуємо вам помандрувати в містечко Вишневець, Збаразького району на Тернопільщині.

 

Привід побувати там був вагомий - Івано-Франківське "Прикарпаття" в другому колі Кубку України на місцевому, нещодавно відкритому та дуже затишному стадіончику протистояло тернопільській "Ниві". Гарна погода, 150 кілометрів непоганої дороги, чудові краєвиди і ви у Вишнівцях.

 

Головною його родзинкою є колишня резиденція останніх представників князівського роду Вишневецьких - Вишнівецький палац. В народі просто - Версаль.

 

Кажуть, що свого часу він був одним із найбільших в Україні. Там зберігалась найбільша приватна колекція стародруків XV століття, а стіни кімнат були покриті китайським шовком та оздоблені золотом, побували всі тогочасні імператори, королі та князі Європи.

 

 

Біля парадного входу у палац вас зустрічає фронтон із двома гербами. Зліва – родовий герб князів Вишнівецьких-Корибутів, справа – герб дружини Михайла Корибути, який брав участь у будівництві цього палацу, Теклі із роду Радзивилів. Це єдиний фронтон замку, який зберігся до нашого часу, його вік – 300 років.

 

 

Після перебудови просторий палац набрав обрисів класичного стилю; його видовжений у плані двох'ярусний корпус із флангами, вищими на один ярус бічними еркерами становив симетричну П-подібну композицію.

 

 

Центральна частина фасаду з парадним входом оздоблена ризалітом, увінчаним трикутним щитом з пишним ліпленням. Брами до резиденції величні, виконані з наслідуванням античних тріумфальних брам.

 

 

 

Під час Першої світової війни палац було пошкоджено. Відбудований у 1920-хроках архітектором Владиславом Городецьким. Навесні 1944-го під час бойових дій зазнав значних руйнувань.

 

 

 

У 1950-х Вишнівецький палац було відремонтовано, однак первісний вигляд, зокрема його внутрішнє убранство, не відновили.

 

 

Свого часу тут відпочивали Тарас Шевченко, Микола Костомаров, Оноре де Бальзак.

 

Останній гостював у Вишнівці навесні 1848 року, приїхавши до своєї коханої Евеліни Ганської. До речі, письменник розповідав про замок, що він на стільки великий, що для обігріву приміщень за одну добу тут спалювали 300 возів соломи.

 

 

За радянської влади замок був відреставрований. У двоповерховій споруді помістили не лише бібліотеку, будинок культури та кінотеатр, а й профтехучилище.

 

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України та наказу Президента, підписаного у 2005 році, на базі відновленого палацу у Вишнівці повинен бути створений європейський культурний центр. Уже розроблено проект та розпочато ремонтні роботи.

 

 

У підніжжі замку ще стоїть мурована з вапняку старовинна церква Вознесіння Христового. Тут у крипті вівтарної частини збереглися останки князів Вишневецьких — могутньої родини українських фундаторів.

 

 

Сьогодні Вишнівецький палацово-парковий комплекс має статус Національного заповідника. Довкола палацу збережені фрагменти оборонних стін 1640 року. А у самому палаці діє музей, який є філією музею-заповідника «Замки Тернопілля».

 

 

 

 

 

Позаду палацу був закладений парк, проект якого приписують ірландському майстру садово-паркового мистецтва Діонісію Міклеру.

 

 

Фішка парку - "лавка Шевченка". Місцеві кажуть, що на ній дійсно сидів сам Тарас.

 

 

Досхочу нагулявшись, надивившись і нафотографувавшись, наша маленька компанія вирушила на стадіон.

 

 

Цікаво, що знаходиться він у вишнівецькому парку, за 200 метрів від самого палацу.

 

 

Для маленького містечка стадіон на 1500 глядачів є справжньою окрасою. Збудували його за кошти місцевого мецената Володимира Кравця за понад 2 мільйони гривень.

 

 

Стадіон освітлюється, має електронне табло, трибуни критого типу. Футбольне поле має газонне покриття з автоматичною системою поливу, гумові доріжки. Для спортсменів передбачено 12 душових кабінок, а також туалети - окремо для спортсменів, окремо для глядачів.

 

 

 

Матч "Нива" - "Прикарпаття" зібрав справжній аншлаг. У Вишнівці на футбол ходять сім'ями. Кажуть, навіть попри те, що мають свій клуб ФК "Вишнівець", не можуть не підтримати команду з обласного центру.

 

 

До слова, місцева команда доволі успішно виступає в чемпіонаті Збаразького району. В планах - участь в чемпіонаті області.

 

 

Підтримати своїх прибуло зо два десятки тернопільських ультрас. Вели себе коректно, а в переві матчу пішли брататися зі своїми колегами з Івано-Франківська.

 

 

Іванофранківців приїхало значно менше, але протягом матчу їхню підтримку відчував кожен гравець "Прикарпаття".

 

 

 

Фанатив з ультрас і капітан "Прикарпаття" Володимир Боришкевич, котрий не міг грати через травму.

 

 

Зате гарно фотографував)))

 

 

Після матчу гравці "Прикарпаття" подякували за підтримку. Пообіцяли вигравати і далі, щоб у Франківськ приїхало "Динамо". Ну і як же без фото на пам'ять.

 

 

Дорогою назад не змогли оминути ще одну пам'ятку Тернопільщини - завод Микулинецького пива (навіть не думайте, що то реклама. Дісйно пам'ятка)))) і його фірмовий магазин. Смачно, дешево, сердито...

 

 

Наче все... Побачимось в наступній мандрівці Фіртки. Їздив, гуляв, підтримував "Прикарпаття", фотографував і писав Ростислав Ковтун.


28.07.2017 4178 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

804
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2355
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2042
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2063
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6261 55
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2356 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

227

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1048

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1029

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1298
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

149
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

513
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1976
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26403
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

462
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10381 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7920
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

467
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

320
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

471
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

544
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1487