Івано-Франківська міськрада знову хоче купити збитковий "Локомотиворемонтний завод" за шалені гроші

 

 

 

В Івано-Франківську розпочалася позачергова 14 сесія міської ради сьомого скликання.

 

Єдине питання, яке виносилось на голосування, - "Про прийняття участі в конкурсі з повторного продажу пакету акцій ПрАТ «Івано-Франківський локомотиворемонтний завод»", інформує кореспондент Фіртки.

 


 

Без обговрення депутати розпочали голосування. Результат: 30 народних обранців проголосували "за", 13 - не голосувало. Фракція "УКРОПу" була відсутня в залі у повному складі.

 

Нагадаємо, минулого разу Івано-Франківська міська рада так і не змогла купити "Локомотиворемонтний завод".

 

Фонд держмайна України повторно виставив на конкурс 99,5%-й пакет акцій ПрАТ "Івано-Франківський локомотиворемонтний завод" з тією ж початковою ціною - 33,92 млн гривень, після того, як 6 липня не зміг затвердити переможця конкурсу в зв'язку із забороною адмінсуду на відчуження акцій товариства.

 

Івано-Франківський ЛРЗ заснований в 1866 році. Основна спеціалізація - ремонт колісних пар і формування нових, а також виготовлення автомотрис.



У 2016 році завод незначно скоротив чистий дохід відповідно до попереднього року - до 48,88 млн гривень, чистий прибуток склав 0,02 млн гривень проти 0,2 млн гривень.

 

Статутний капітал товариства становить 19,56 млн грн. Після придбання заводу на його модернізацію необхідно ще 40-60 мільйонів гривень.

 

Також у підприємства існує заборгованість перед бюджетом у розмірі 151,5 тис. грн. та борги по виплаті заробітної плати – 2 479,0 тис. грн.

 

Разом набігає більше 100 мільйонів гривень.

 

"Чи доцільно місту купляти цей завод з його боргами та необхідністю проведення модернізації, якщо цього року місто планує будувати "пасічнянський міст", - прокоментував раніше ситуацію депутат Андріан Волгін.

 

Проте в користуванні товариства перебуває 34 споруди та земельна ділянка площею 9,96 га., що на думку багатьох і є основною метою "оборудки".

 

Як повідомило Фіртці поінформоване джерело, попередній керівник заводу зробив все для його занепаду та банкрутства: було вивезено на металобрухт кілька станків та одну піч.

 

"Все це робилося для того, щоб завод вмер. За пів року було звільнено більше сотні працівників. Потім прийшов новий, але вже не немає на чому працювати. На мою думку, основна мета цього всього - майже 10 гектарів землі в центрі міста", - розповів співбесідник.

 

Цікаво, що Кабмін затвердив цілий ряд фіксованих умов для продажу підприємства. Зокрема, завод повинен зберегти основний вид діяльності, вчасно сплачувати податки та збори, оновити основні засоби та провести модернізацію виробництва.

 

«За» участь міста в аукціоні на минулій позачерговій сесії проголосувало 24 депутати із всіх фракцій, окрім фракції УКРОПу. Цікаво, що список тих, хто проголосував за сумнівне рішення, опублікував тоді на своїй сторінці у Фейсбуці сам Руслан Марцінків, пафосно дописавши, що «громада міста має право знати, хто з депутатів не захотів врятувати найстаріше підприємство нашого міста та області. Вони уникнули своєї участі, будучи відсутніми на сесії міської ради або не голосувавши за рішення вступити в боротьбу за наш локомотиворемонтний завод».

 

На що йому заперечив авторитетний івано-франківський журналіст Сергій Борис: «Дуже добре. Маємо тепер повний список тих, хто розбазарює бюджетні гроші і готує масштабний розпил майна і землі. На аукціоні завод могли б продати реальному бізнесу, який би його підняв. Мерія не годна дати раду зі своїми комунальними підприємствами, а береться 30-40 млн викинути на виробництво гальмівних колодок для залізничних вагонів. Депутати, які прийшли голосувати за це рішення, не соромлячись, прямо говорять, аж очі горять, що головне в цій оборудці – 10 га землі».

 

 

Читайте також:

Фонд держмайна повторно виставив на продаж "Івано-Франківський локомотиворемонтний завод"

Івано-Франківська міська рада є поки єдиним бажаючим купити "Локомотиворемонтний завод"

Наступного тижня стане відомо, скільки готова витратити міська влада на купівлю "Івано-Франківського локомотиворемонтного заводу"

Хитрі схеми, звільнення працівників та вивезення обладнання. Як франківський ЛРЗ роками доводили до банкрутства (документи)

Гендиректор ЛРЗ сумнівається, що місто купує завод для того, щоб розвивати (лист)

В Івано-Франківську влада хоче купити збитковий "Локомотиворемонтний завод" за шалені гроші

Олег Гончарук: Для мене не зрозуміла інертна позиція "Укрзалізниці" стосовно ЛРЗ


19.07.2017 1340 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1036
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2429
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2064
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2099
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6387 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2394 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

264

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1082

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1122

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1331
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

206
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

544
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2002
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26444
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

500
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10404 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7945
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

488
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

348
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

503
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

574
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1521