Брошнів-Осадська об’єднана територіальні громада, за спостереженнями фахівців, буде однією з найбільш фінансово спроможних ОТГ області.
До складу Брошнів-Осадської ОТГ мають увійти всього чотири населені пункти: селище Брошнів-Осада, села Брошнів і Креховичі Рожнятівського району, а також - село Кадобна Калуського району. Попри скромну кількість населених пунктів, тут добре розвинена промисловість та економіка, інформує прес-служба "Воля Прикарпаття".
Питання створення Брошнів-Осадської ОТГ піднімають уже третій рік поспіль. Днями з цього приводу тут відбувались завершальні громадські слухання. Найбільше турбувало мешканців потенційної ОТГ питання закриття закладів освіти, медицини, втрати робочих місць та фінансової спроможності ОТГ. Проте, експерти запевнили, що майбутня Брошнів-Осадська ОТГ матиме достатньо фінансових ресурсів, щоб утримувати всі заклади, які до цього існували.
На слуханнях повідомили, що створення Брошнів-Осадської ОТГ уже на завершальному етапі, адже восени відбудуться вибори голови і депутатів, а з 1 січня 2018 року ОТГ почне працювати не тільки юридично, але й структурно-фінансово.
«Об’єднаним територіальним громадам з низьким рівнем економічного розвитку держава надає базову дотацію. Та, фінансова спроможність Брошнів-Осадської ОТГ доволі висока і не потребуватиме державних дотацій», - зазначив директор Офісу реформ Івано-Франківської ОДА Руслан Панасюк.
За попередніми підрахунками, після утворення Брошнів-Осадської ОТГ загальний обсяг її бюджету становитиме приблизно 40 млн грн, з яких власні надходження – понад 21 млн грн.
«Основним бюджетоутворюючим платежем буде ПДФО, тобто відрахування із заробітної плати у розмірі 60%. В Брошнів-Осаді, протягом останнього часу зайнятість не знижується , а, навпаки, має місце «голод» на ринку праці. Стабільно зростає середня заробітна плата та кількість зайнятих. Маємо сподівання , що для ОТГ уряд передбачить і 5% акциз із роздрібного продажу палива. Також позитивом є те, що адміністрація новоствореної ОТГ матиме додаткові можливості по створенню сприятливих умов для залучення інвестицій в громаду», - розповів селищний голова Брошнів-Осади Іван Шикеринець.
В більшості учасники громадських слухань підтримали створення ОТГ, проте були й такі, які висловили своє обурення:
«Ми не хочемо втратити робочі місця. В Україні війна, питання децентралізації не на часі», - закидали експертам мешканці.
У відповідь голова селища Брошнів-Осада Іван Шикеринець, а також фахівці з питань децентралізації повідомили, що, зважаючи на фінансові ресурси Брошнів-Осадської ОТГ, заклади освіти і медицини не закриватимуть. До слова, за попередніми підрахунками, після утворення Брошнів-Осадської ОТГ загальний обсяг її бюджету становитиме приблизно 40 млн грн, з яких власні надходження – понад 21 млн грн.
Іван Шикеринець говорить, що випадки невдоволення громадян з приводу створення ОТГ є поодинокими. В цілому, громада свідома того що цей процес не просто неминучий, але й правильний.