На Франківщині відгримів етно-фольк фестиваль "Вільха" (фоторепортаж)

 

 

 

Ще з обіду у селі Вікняни, що на Тлумаччині, гамірно і велелюдно. Веселі забави, конкурси, пісні і танці, забіги поросят, та ще багато цікавинок. Усе це – етно-фольк фестиваль «Вільха».

 

«Ми хочемо популяризувати нашу унікальну покутську культуру: забави, пісні, ігри, кухню. Бо пишатись дійсно є чим. Тлумаччина – дуже мальовничий край, який має свою багату історію. І ми хочемо, аби про це знало якомога більше людей», – каже організатор фестивалю Михайло Ковтун.

 

На кількадесят метрів вітер розносить неймовірні аромати. Це свої найкращі домашні страви приготували місцеві господині.

 

«У нас тут і пампушки, і солодкі рогалики, і сирники, і навіть наші фірмові солені огірочки. Є все, чого душа забажає», – хваляться господині із села Палагичі.

 

Поруч для гостей фестивалю варять козацький куліш учасники АТО, які нині проходять реабілітацію у Клубівцях, у «Бандерівському схроні».

 

«У цю страву, крім м’яса, картоплі, пшона і цибулі, треба вкласти головний інгредієнт – душу», – жартує керівник Центру реабілітації бійців АТО «Бандерівський схрон» Ігор Чернецький.

 

А ще на гостей фестивалю чекали майстер-класи з гончарства, писанкарства, вишивки, виготовлення ляльок-мотанок. Спортивні змагання на силу, швидкість і вправність. Забави для будь-якого віку: діток, молоді, подружніх пар, поважних газд та газдинь.

 

Саме тому на «Вільсі» зібралось так багато людей.

 

«Зараз людям в селі просто немає куди піти. А тут таке свято. У Вікняни приїхали гості з інших областей та навіть з-за кордону. Люди тут здружуються, обмінюються думками, показують свої таланти. Виявляється, ми вміємо і співати, і танцювати. І треба це берегти», – каже міський голова Тлумацької ОТГ Роман Круховський.

 

Фестиваль «Вільха» проводять уже не вперше. Та цього року його вирішили зробити на обласному рівні. За допомогою звернулись до благодійного фонду Олександра Шевченка «Новий Івано-Франківськ» та депутата обласної ради від партії «УКРОП» Миколи Палійчука.

 

«Ми не могли не підтримати цей захід. Адже з кожним днем жити стає все важче: ростуть ціни на комунальні послуги, продукти харчування. І людям важко жити, особливо у селі. В погоні за зароблянням грошей вони мало спілкуються між собою. А такі фестивалі – це, по-перше, відновлення традицій, а по-друге, можливість вийти у люди, поговорити, і відсвяткувати наше традиційне свято Петра і Павла», – каже заступник керівника БФ «Новий Івано-Франківськ» Володимир Олійник.

 

Насиченою була і концертна програма фестивалю: фольклорні та естрадні виконавці Тлумаччини, музичний гурт «Рура», «КораЛЛі», «Брати Станіслава». А ввечері на гостей дійства чекала фестивальна ватра і святковий феєрверк.

 

 

 

 

 

 

 

 


14.07.2017 3116 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1901
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1831
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1828
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5384 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2126 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1487

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

699

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

752

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

947

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

982
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1731
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3648
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10220
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26099
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10150 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7687
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

871
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1372
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

357
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1251
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

848
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1052