На сесії Івано-Франківської облради ледь не дали "мовчазну згоду" на 8 нафтогазових родовищ

 

 

 

Депутати обласної ради на останній сесії відмовили у погодженні надання шести ділянок надр на Прикарпатті публічному акціонерному товариству «Укргазвидобування».

 

Втім, такому рішенню передувала тривала дискусія, була спроба не прийняти рішення та дати змогу Держгеонадрам застосувати мовчазну згоду.

 

Очільниця фракції «ВОЛЯ» Ольга Галабала запропонувала депутатам прийняти рішення відмовити у наданні дозволу на видобування надр цьому підприємству. Воно недобросовісне, не сплачує податки та не бере участі в соціально-економічному розвитку громад.

 

Втім, спочатку, до голосування за цю пропозицію навіть не дійшло - депутати від БПП та "Батьківщини" не проголосували за питання за основу, відповідно жодне рішення не могло бути прийнято. Це викликало неабияке обурення серед депутатів інших фракцій.

 

«Якщо обласна рада не приймає рішення чи погоджувати чи відмовити у погодженні, це вирішують Держгеонадра, вони можуть застосувати мовчазну згоду і самовільно надати згоду на видобуток надр надрокористувачу» - заявила Ольга Галабала.

 

Керівник фракції "УКРОП" Микола Палійчук закликав радше витягти карточки та закрити сесію, аніж залишити прийняття рішення на розсуд Держгеонадр.

 

«Всі свідомо розуміють, що буде якщо не буде відмовлено у наданні погодження. Фракція "УКРОПУ" витягує карточки, якщо підтримають й інші фракції, то не буде кворуму» - заявив Палійчук.

 

«Якщо ми не даємо відмови, треба врахувати, що це підприємство недобросовісне, не сплачує податки, крім того не були проведені обговорення в громадах, де планується видобуток, ми не включаємо особливі умови про участь у соціально-економічному розвитку громад. Ми порушуємо законодавство, адже має буде погодження громади на оренду земельних ділянок. Такої згоди немає по жодному родовищу.» - додала Галабала.

 

Врешті під таким тиском депутати проголосували за основу, вистачило голосів і для прийняття рішення про відмову у наданні дозволу на видобування надр.

 

Окрім того, депутати розглянули питання надання у користування двох ділянок надр компанії «Гаінвест».

 

Ольга Галабала зауважила, що ця фірма вже впродовж 10 років розробляє родовища на Прикарпатті, однак жодної інформації про сплату нею податків, погодження з громадами, тощо депутати не мають.

 

«Ця компанія не бере участі в ініціативі прозорості, де фірми декларують свої заробітки. Це піддає сумніву прозорість компанії», - додав Олександр Сич.

 

Врешті, депутати відмовили і цій компаній. Галабала заявила на необхідності отримати всю інформацію про діяльність компанії «Газінвест», лише після цього депутати зможуть дати фірмі погодження.

 

«Треба давати можливість чесним компаніям працювати. Але питання «Газінвесту» було неправильно підготовлено до сесії, ми не розуміємо чи це обговорювалось з громадою, чи сплачуються податки. Компанія може повторно звернутись до Держгеонадр, а ми, отримавши всю необхідну інформацію, зможемо прийняти позитивне рішення», - зазначила Галабала.


06.07.2017 599 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

794
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

612
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1686
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3018
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2463
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2441

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

591

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

601

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1460

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1533
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

565
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

424
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

799
30.04.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

198
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

295
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26929
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

755
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

320
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

318
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

645
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1054 1
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

842