Хламідіоз – проблема, яка підстерігає кожного

 

 

Хламідіоз – одне з найпоширеніших захворювань, що передаються статевим шляхом і викликане специфічним збудником - Chlamydia trachomatis.

 

За статистичними даними, щороку реєструється близько 10 000 нових випадків зараження хламідіями. І далеко не всі хворі обстежуються на початкових стадіях. Найчастіше хламідіоз виявляють у осіб 17-35 років. Це зумовлено зростанням послуг сексуальної сфери і банальною необізнаністю в плані ведення статевого життя і контрацепції.

 

Що зумовлює тенденцію зростання випадків захворюваності на хламідіоз?

Однією з причин стрімкого розповсюдження хламідіозу є відсутність клінічних ознак на ранніх стадіях протікання хвороби. Є різні способи зараження, про які ви навіть не могли підозрювати. Основним звісно ж є статевий шлях, у тому числі і вагінальний, і оральний, і анальний секс. Чим більше статевих партнерів у вас було впродовж життя, тим вища ймовірність того, що у вас може бути хламідіоз. Проте, як не дивно, хламідіями можна заразитися навіть контактно: через предмети туалету чи брудну постіль.

 

Симптоми хламідіозу

Небезпека хламідіозу, як зазначалося вище, саме у безсимптомному перебігу захворювання. Проте, є перелік ознак, які допоможуть звернути увагу на проблему і своєчасно продіагностуватися у лікаря, а саме:

- гнійні виділення з піхви, що мають різкий неприємний запах;

- біль у сечівнику;

- свербіж;

- біль і неприємні відчуття внизу живота;

- легка слабкість;

- болючі місячні.

 

Загроза для вашого здоров’я

Хоча захворювання не здається вам настільки серйозною, проте її наслідки є дуже небезпечними. Хламідіоз може спричинити безліч ускладнень, від запальних захворювань органів малого тазу, так і до безпліддя у жінок і летального кінця. Хламідії можуть уражати не тільки сечостатеву систему, а й суглоби, органи зору, слуху, кишечник.

 

Особливу небезпеку хламідіоз несе при вагітності, адже тоді відбувається зараження плаценти, що призводить до порушень і вад розвитку плода. В гіршому випадку можлива загроза викидня.

 

У чоловіків дане захворювання зазвичай проявляється хронічним простатитом. Справа у тому, що хламідії можуть впливати на стан і якість сперми, що у свою чергу викликає розвиток чоловічого безпліддя. Також поширеним ускладненням хламідіозу є кон’юктивіт.

 

Діагностика і лікування хламідіозу

Досить часто хламідіоз супроводжується супутніми інфекційними захворюваннями, такими як уреаплазмоз, трихомоноз, гонорея. Тому бажано пройти комплексне лабораторне обстеження, щоб нічого не пропустити.

Щоб виявити хламідії використовують такі лабораторні методи:

  • Порлімеразна ланцюгова реакція (або ПЛР)
  • Імуноферментний аналіз (ІФА)
  • Культуральний метод (посів на хламідії) з визначенням чутливості до антібіотікiв;

 

Найголовнішим аспектом в лікуванні хламідіозу є раціональна антибіотикотерапія в залежності від того, гострий чи хронічний процес.

 

І, як би дивно це не звучало, але перед початком статевого життя з новим партнером все-таки бажано пройти обстеження на інфекції, що передаються статевим шляхом. Стосується це обох партнерів. І завжди (!) варто пам’ятати про контрацепцію, яка захистить не тільки від небажаної вагітності, а й від статевих інфекцій. І тоді ви можете бути переконані, що здорове сексуальне життя не принесе вам жодних побічних наслідків!

 

Марта Шкреметко

лікар-гінеколог МЦ «Оксфорд Медікал»

вул. Василіянок, 1

тел.: (050) 3 777 299; (067) 3 777 299


04.07.2017 5497 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1006
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2410
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2055
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2087
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6337 55
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2380 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

245

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1069

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1052

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1318
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

194
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

535
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1992
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26436
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

492
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10395 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7936
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

480
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

339
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

486
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

564
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1508