У Франківську з'явиться новий мікрорайон: 11 тисяч населення, три дитсадки та школа

 

 

 Сьогодні, 29 червня, в Івано-Франківську відбулося засідання містобудівної ради.

 
 
Одним із головних питань архітектори обговорили питання Детального планування території житлового мікрорайону в межах вулиць Національної Гвардії - Є. Коновальця - О. Сорохтея в м. Івано-Франківську, інформує Фіртка.
 
 
Представив ДПТ в межах вищезгаданих вулиць проектант "Містопроект", Львівського державного інституту проектування міст Ігор Столяров. 
 
 
"Ми витратили дуже багато часу, щоб змоделювати територію. Виїжджали десятки разів, щоб вжитись і зрозуміти територію. також ми розробили моделювання транспортного руху",- Ігор Столяров.
 
 
 
За його словами проектна площа, для якої розробляється ДПТ має 77 гектарів, нове будівництво займатиме лише 26 га від всієї площі та здійснюватиметься лише у центральній частині території, на решті радикальних змін не передбачається.
 
 
На даний час на території вже будується дитсадок.
 
 
 
"Ми хочемо зробити різноманітне середовище. Намагалися поділити територію на різні квартали з різною поверховістю, щоб не був мікрорайон лише зі стін. На півночі зберігається забудова. Оскільки територія поділена між двома власниками, то ми виходили з того, щоб зробити баланс  між забудовою та соціальними спорудами на обох ділянках", - наголошує проектант.
 
 
Згідно із ДПТ території в межах Національної Гвардії - Є. Коновальця - О. Сорохтея передбачається три дитсадки, два вбудованих та один окремий. Загальна їх вмісткість складатиме 420 дітей, при тому що для мікрорайону потрібно садок на 380 місць.
 
 
"Маємо трохи резерву", - сказав проектант.
 
 
Також передбачається школа на 950 місць. Пішохідні зони зі сквером, торговий центр та інші соціальні заклади, які будуть розташовані на 1-ших поверхах будинків.
 
 
Квартал розрахований на 11 тисяч мешканців, тож проектанти уже на стадії ДПТ прорахували транспортне навантаження.
 
 
Оскільки проектанти виходили із вже присутніх забудов, будинки в мікрорайоні будуть різної поверховості - 5-11 поверхів. Передбачено будівництво 2378 - багатокімнатних та 1945 однокімнатних квартир. 
 
 
"Кожна забудова з боку південної частини буде нижча, щоб у двір проходило сонце. Кожен квартал матиме підземні паркінги, двори будуть без місць для паркування машин, лише для екстренного заїзду служб", - наголосив Столярчук. 
 
 
Мікрорайон матиме доступ на 3000 машиномісць, з яких паркінги - 2/3 частини та смуги для паркування 1/3.
 
 
 
Транспотне сполучення у мікрорайоні за допомогою моделювання вулиць розробляв представник "Львівавтодор" Роман Зубачик. За його словами, щоб розвантажити сусідні вулиці потрібно зробити зміни в 4-ох діючих маршрутах громадського транспорту. Зокрема у маршруті № 21 - лише в напрямку центру та №49: додати 7 зупинок громадського транспорту. 
 
 
 
Також проектовані вулиці вздовж Чорновола і Сорохтея частково розвантажать вулиці Коновальця та Бандери, до 9 тис авто на добу, тоді як зараз транзит транспорту на добу на цих вулицях складає 14 тисяч. 
 
 
Відтак архітектори перейшли до обговорення проекту. Зауважень практично не було.
 
 
"Я думав буде гірше. Тут все добре зроблено, навіть більше ніж по ДПТ потрібно", - сказав один із архітекторів.
 
 
 
Відтак Володимир Ідак зауважив, що "багато проектантів працювало раніше. Професійна робота, всі сфери враховані. Я б ще попрацював із поверховістю, але дуже класно".


29.06.2017 1244 1
Коментарі (1)

Євген Романишин 2017.06.29, 23:40
Немає інформації про спортмайданчики,амбулаторій сімейного лікаря на перших поверхах,автопаркінг, не все так класно.
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

406
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

576
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1313
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2265 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1121
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

3054

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

880

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1029

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1454

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2060
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26362 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

750
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

947
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2988
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1237
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

931
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1189
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1198
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

404
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4251
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1065
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1630